Keystone logo
Manchester Metropolitan University

Manchester Metropolitan University

Manchester Metropolitan University

Tanıtım

Gururlu bir tarihe sahip iddialı bir üniversite olan Manchester Met'te potansiyelinize ulaşın

Manchester Metropolitan University (Manchester Met), geçmişi 1824'e dayanan tarihi ve uluslararası kabul görmüş bir kurumdur. Öğretim kalitesiyle tanınan bu üniversite aynı zamanda Birleşik Krallık'taki en iyi 60 üniversiteden biri olarak sıralanmaktadır (The Complete University Guide 2023).

Manchester şehir merkezinin kalbinde yer alan Üniversite, 100'den fazla ülkeden 4.000'den fazla uluslararası öğrenciden oluşan çeşitli bir topluluğa ev sahipliği yapmaktadır. Manchester müzeler, galeriler, tiyatrolar ve müzik mekanlarıyla dolu, heyecan verici ve canlı bir şehirdir. Ülkedeki en iyi üçüncü öğrenci şehri (QS En İyi Öğrenci Şehirleri 2023) ve Birleşik Krallık'taki öğrenciler için en uygun fiyatlı şehirlerden biri (UniFresher 2023) seçilmiştir.

Üniversite, öğretim ve araştırma tesislerini, binalarını ve kamusal alanlarını geliştirmek için 400 milyon sterlinlik bir yatırım programından geçiyor. Grosvenor binasına, Dijital Sanatlar Okulu'na, Spor Enstitüsü'ne ve Bilim ve Mühendislik Fakültesi'nin yeniden geliştirilmesi olan Dalton binasına yakın zamanda yatırım yapıldı.

Manchester Met ayrıca yüksek başarılı uluslararası öğrencileri ödüllendirmeye kararlıdır ve kapsamlı bir burs yelpazesi sunmaktadır. Daha fazla bilgiyi burada görüntüleyin.

Kampüs Özellikleri

Öğrenci hizmetleri ve tesisleri

Manchester Met'te eğitim almayı seçerseniz etkileyici amfilere, seminer odalarına ve çalışma bölgelerine erişimin yanı sıra bir milyondan fazla kitap, dergi ve e-kaynakla dolu inanılmaz bir kütüphaneye erişebileceksiniz (Akademik yılı 2020/21) ).
Multimedya teknolojisi ve ileri teknolojiye sahip laboratuvarlar da dahil olmak üzere çeşitli BT ve medya tesisleri de mevcuttur. Kampüsün sanal turuna buradan ulaşabilirsiniz.


Manchester Met, amfiler, seminer odaları ve en son teknolojiye ve özel ekipmanlara sahip çalışma alanları da dahil olmak üzere etkileyici tesislere sahiptir. Aynı zamanda bir 3D baskı inovasyon merkezi olan PrintCity'ye de ev sahipliği yapmaktadır ve bir milyondan fazla kitap, dergi ve e-kaynakla dolu, 24 saatlik inanılmaz bir kütüphaneye sahiptir*. *Akademik yılı 2020-21

Multimedya teknolojisi ve ileri teknolojiye sahip laboratuvarlar da dahil olmak üzere çeşitli BT ve medya tesisleri de mevcuttur. Kampüsün sanal turuna buradan ulaşabilirsiniz.

Spor

Manchester, spordaki en büyük isimlerden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır ve bu, Manchester Met'e öğrencilere geniş bir yelpazede spor etkinlikleri sunma konusunda ilham kaynağı olmuştur - şu anda üniversitede 45 spor kulübü bulunmaktadır.

Spor Enstitüsü aynı zamanda Futbol Federasyonu, Uluslararası Olimpiyat Komitesi, Uluslararası Paralimpik Komitesi, İngiltere Spor ve UEFA gibi kuruluşlarla da çalışmaktadır.

Araştırma

Üniversitenin araştırma etkisinin yüzde doksanı 'dünya lideri' veya 'uluslararası düzeyde mükemmel'** olup, bu da yürüttüğü araştırmanın kalitesinin bir kanıtıdır. Buradaki web sitesini ziyaret ederek çalışmalarının ölçeğini, derinliğini ve tutkusunu ve nasıl küresel bir etki yarattıklarını öğrenin. **REF 2021

Öğrenci Desteği

Manchester Met, kariyer danışmanlığı ve ücretsiz İngilizce dil desteği sunan son derece deneyimli personele sahiptir. Ayrıca uluslararası öğrencilerin başarılı olmak için ihtiyaç duydukları tüm desteği almasını sağlamak için özel bir Uluslararası Ofisi de bulunmaktadır.

Üniversitedeki her öğrenci aynı zamanda otomatik olarak Öğrenci üyesidir; Öğrencilerin öğrenimleri sırasında mümkün olan en iyi deneyimi yaşamalarını sağlamak için var olan Union.

Konaklama

Uluslararası öğrenciler, Manchester Met'te öğrenim görürken, ortak dairelerdeki en-suite odalardan, ortak mutfak ve banyolu yatak odalarına kadar çeşitli konaklama seçeneklerine erişebilirler. Manchester Met'te ayrıca müstakil stüdyo daireler de mevcuttur.
Tüm odalar ders çalışacağınız yere ve mağazalar, restoranlar, kafeler ve mükemmel ulaşım bağlantıları gibi yerel olanaklara yakındır. Ayrıca Konut Yaşamı Ekibinden 24 saat hizmet veren Güvenlik Ekibine kadar ihtiyaç duyduğunuz her an destek bulacaksınız. Lisans öğrencilerine ayrıca, yıllık son başvuru tarihinden önce başvuruda bulunmaları koşuluyla, öğrenimlerinin ilk yılı için Manchester Met Üniversitesi öğrenci konaklamasında bir yer garanti edilir.

Uluslararası öğrenciler, Manchester Met'te okurken ortak dairelerdeki en-suite odalardan ortak mutfak ve banyolu yatak odalarına kadar çeşitli konaklama seçeneklerine erişebilirler. Manchester Met ayrıca müstakil stüdyo dairelere sahiptir.

Tüm odalar, eğitim alacağınız yere ve mağazalar, restoranlar, kafeler ve mükemmel ulaşım bağlantıları gibi yerel tesislere yakındır. Ayrıca Konut Yaşam Ekibinden 24 saat Güvenlik Ekibine kadar ihtiyaç duyduğunuz her an destek bulacaksınız. Lisans öğrencilerine ayrıca, yıllık son başvuru tarihinden önce başvurdukları sürece, eğitimlerinin ilk yılı için Manchester Met's University öğrenci konaklama yerlerinde bir yer garanti edilir.

  Sıralamalar

  Neden Manchester Metropolitan University eğitim görüyorsunuz?

  1. Birleşik Krallık'ta 60. sırada yer alan üniversite. (Tam Üniversite Rehberi 2024)
  2. Üniversitenin tüm mezunları için dijital kariyer hizmetimize ömür boyu erişim.
  3. Tesislerimizi, binalarımızı ve kamusal alanlarımızı geliştirmek için 400 milyon £'dan fazla gelecekteki yatırım planlandı.
  4. 1.750 akademik öğretim üyesi ve Profesör.
  5. 100'den fazla ülkeden 4.000 uluslararası öğrenci
  6. Tarih ve miras: Yüksek öğrenimdeki köklerimiz 1824 yılına dayanmaktadır.
  7. Birleşik Krallık'ta en iyi 3 sürdürülebilir üniversiteden biri olmaktan gurur duyuyorum. (İnsanlar ve Gezegen Üniversite Ligi 2022/23)
  8. Öğreniminiz boyunca ücretsiz İngilizce dil desteği.
  9. IBM, Bentley Motors, Bosch, Nike, Walt Disney, L'Oreal ve Lloyds Banking Group gibi küresel şirketlerle sektör bağlantıları
  10. Araştırma etkimizin %90'ı dünya lideri veya uluslararası düzeyde mükemmeldir. (REF 2021)

  Neden Manchester Metropolitan Üniversitesi

  1. İngiltere'de 67. Üniversite. (Komple Üniversite Rehberi 2023)
  2. Üniversitenin tüm mezunları için dijital kariyer hizmetimize ömür boyu erişim.
  3. Tesislerimizi, binalarımızı ve kamusal alanlarımızı geliştirmek için 400 milyon sterlinlik geleceğe yönelik yatırım planlandı.
  4. 1.700 akademik öğretim üyesi ve Profesör.
  5. 100'den fazla ülkeden 2.700 uluslararası öğrenci
  6. Tarih ve miras: Yüksek öğrenimdeki köklerimiz 1824'e kadar uzanır.
  7. Birleşik Krallık'ın 1 numaralı sürdürülebilir üniversitesi olmaktan gurur duyuyoruz. (İnsanlar ve Gezegen Üniversitesi Ligi 2021/22)
  8. Eğitiminiz sırasında ücretsiz İngilizce dil desteği.IBM, Bentley Motors, Bosch, Nike, Walt Disney, L'Oreal ve Lloyds Banking Group dahil olmak üzere küresel şirketlerle endüstri bağlantıları
  9. Araştırma etkimizin %90'ı dünya lideri veya uluslararası düzeyde mükemmel. (REF 2021)

  Manchester Metropolitan Üniversitesi Yurtdışında Eğitim Görülecek İlk 10 Ülke Arasında

  educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2021 badge

  Konumlar

  • Manchester

   Manchester Metropolitan University, All Saints Building, All Saints, M15 6BH, Manchester

  sorular