Keystone logo
Manchester Metropolitan University Moda Tasarım Teknolojisi Yüksek Lisansı
Manchester Metropolitan University

Moda Tasarım Teknolojisi Yüksek Lisansı

Manchester, Birleşik Krallık

1 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

GBP 20.500 / per year *

Kampüste

* AB ve AB üyesi olmayan uluslararası öğrenciler için tam zamanlı ücret

Tanıtım

Moda dünyası her zamankinden daha hızlı gelişiyor ve sürdürülebilir ve yenilikçi moda giysilerine, ürün yelpazelerine ve iş modellerine duyulan ihtiyaç hiç bu kadar acil olmamıştı. Bu nedenle, bir moda ürününün hem tasarımına hem de gerçekleştirilmesine yönelik bilinçli yaklaşımlar kritik önem taşımaktadır.

Moda Tasarım Teknolojisi Yüksek Lisans Programı, geleneksel moda endüstrisi sistemlerine meydan okumaya hazır olan ve uzmanlık alanlarında olumlu değişim için katalizör olmak isteyen öğrencilere yöneliktir. Teknoloji ve insan merkezli tasarım programın merkezinde yer almaktadır. Teknoloji kullanımı yeni, orijinal ürünlerin yaratılmasını sağlar ve maddi kaynakların ötesinde deneyler yapılmasına olanak tanır.

Öğrenciler sosyal, etik, kültürel ve politik konulara yanıt olarak mevcut idealleri sistematik olarak sorgulama fırsatına sahip olacaklardır. Hem kendilerine verilen briefler hem de endüstri tarafından yönetilen 'canlı' projeler için alternatif, yaratıcı ve deneysel tasarım çıktıları üretmek üzere yenilikçi geliştirme yöntemlerini kullanacaklardır.

Bu programda eğitim alırken öğrenciler, son teknoloji ürünü, endüstri standardı makine ve uzman yazılımlardan oluşan kapsamlı bir pakete, yüksek nitelikli ve deneyimli personele ve küresel profesyonel ortaklardan oluşan bir ağa erişebileceklerdir.

Mezunlar, toplumu ve katıldıkları sektörün geleceğini olumlu yönde etkileyen belirli hedef pazarlar için yenilikçi moda prototipleri, ürünleri ve serileri tasarlayıp üretebilecek donanıma sahip olacaklardır.

özellikler ve faydalar

  • Tesisler - Öğrenciler, bilgili teknik personelimizin desteğinin yanı sıra geniş, son teknoloji ve endüstri standardı ekipman, atölye ve yazılımlardan yararlanmaktadır
  • Moda Topluluğu - Uluslararası ve kültürel çeşitliliğe sahip bir şehir olan Manchester, gelişen bağımsız moda ekonomisi ve yaratıcı endüstrilerin yanı sıra küresel markalara da ev sahipliği yapmaktadır
  • Uzmanlık - Personelimiz tasarım, tedarik zinciri ve üretimden pazarlama, mağazacılık ve yönetime kadar moda dünyasının geniş alanlarını kapsayan araştırmacılar ve sektör uzmanlarıdır
  • Modanın Geleceği - Öğrenciler, moda endüstrisinin çevresel açıdan daha sürdürülebilir, sosyal açıdan daha ilerici ve etik açıdan daha bilinçli olacak şekilde gelişmesine yardımcı olmak için gereken temel bilgi ve becerilerle donatılacaklardır.
  • Sektör Bağlantıları - Aralarında Tommy Hilfiger, Ralph Lauren, Burberry ve Calvin Klein gibi tanınmış markaların da bulunduğu 400'den fazla endüstriyel ortakla bağlantı halindeyiz ve programlarımızın canlı projeler, dış ziyaretler ve ağ kurma fırsatları aracılığıyla sürekli değişen bir sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde şekillenmesini sağlıyoruz

kabul

Müfredat

Program Öğrenim Ücreti

Kariyer fırsatları

Program teslimatı

Okul Hakkında

sorular