Keystone logo
Manchester Metropolitan University Yüksek Lisans/MFA Güzel Sanatlar
Manchester Metropolitan University

Yüksek Lisans/MFA Güzel Sanatlar

Manchester, Birleşik Krallık

1 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

GBP 3.417 / per year *

Kampüste

* AB ve AB Dışı Uluslararası Öğrenciler için tam zamanlı ücret | Yarı zamanlı ücret: yılda çalışılan 30 kredi başına 3417 £

Tanıtım

MA/MFA Fine Art, yaratıcı isteklerinizi geliştirmeniz, eleştirel olgunluğa ulaşmanız ve başarılı bir sanatçı olarak çalışmanızı sağlayacak özgüven ve becerileri kazanmanız için size rehberlik edecek teşvik edici bir ortam sağlar.

Ders stüdyo pratiği odaklıdır ve bireysel danışmanlık, dersler, seminerler ve grup eleştirileri ile desteklenen deney ve eleştirel yansımaya dayanır. Fikirlerin ifade edilmesini, çalışma yöntemlerinin geliştirilmesini ve bağımsız çalışmaların gerçekleştirilmesini vurgular. Seminerler, pratik yapan sanatçılarla ilgili geniş bir tema yelpazesini araştırmak ve zengin bir ilham kaynağı sağlamak üzere yapılandırılmıştır.

Kurs bilgisi

Güzel Sanatlar Yüksek Lisans Programı toplam 180 kredilik dört üniteden oluşmaktadır.

Program uygulama odaklıdır ve mevcut pratiğinizi geliştirmeye odaklanır. Bireysel bir Çalışma Sinopsisi aracılığıyla müzakere edilen yeni kavramları ve yaklaşımları belirlemenizi ve keşfetmenizi sağlayacaktır.

Ayrıca, profesyonel alandaki deneyiminizi uygulamalı bir proje, araştırma bağlamı, değişim, iş deneyimi veya harici bir ortakla, öğrenci gruplarıyla veya diğer sanat dünyası ortaklarıyla müzakere edilmiş diğer profesyonel etkileşimler yoluyla genişletmeniz için teşvik edilecek ve destekleneceksiniz.

Programın sonuna doğru, araştırmanızı ve pratiğinizi sergi veya uygun olan başka bir kamusal durum için tamamen gerçekleştirilmiş bir çalışma bütünü halinde birleştireceksiniz. Ayrıca, mesleğinize veya disiplininize göre konumlandırılmış ve bağlamsallaştırılmış pratiğinizin devamı için bir strateji geliştirmiş olacaksınız.

MFA Fine Art ödülüne geçmeyi seçerseniz, her biri 60 kredilik iki ünite daha çalışacaksınız.

Bu ödül, önemli bir çalışma bütününü yaymak için uygun kamusal veya profesyonel mekanların ve platformların araştırılması ve seçilmesi ile uyumlu pratiğinizin devamına odaklanmaktadır. Kamuya açık bir izleyici kitlesi için en ilgili ve uygun formda bir eserin yanı sıra örtük tanıtım ve yaygınlaştırma materyalleri üretmeniz gerekecektir.

kabul

Müfredat

Program Öğrenim Ücreti

Kariyer fırsatları

Program teslimatı

Okul Hakkında

sorular