Keystone logo
Montana Tech Elektrik Mühendisliği Yüksek Lisans (MS)
Montana Tech

Elektrik Mühendisliği Yüksek Lisans (MS)

Butte, Amerika Birleşik Devletleri

Request duration

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Kampüste

* Daha fazla bilgi için program açıklamasına bakın.

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Elektrik Mühendisliği Bilim Ustaları olağanüstü kariyer fırsatları sağlar. Montana Tech programı, elektrik enerjisi ve enerji, otomasyon ve kontrol sistemleri, sinyal işleme ve enstrümantasyon alanlarında yüksek lisans dersleri ve araştırma projeleri sunmaktadır. Diğer vurgu alanları öğrencilerin ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir.

Montana Tech Elektrik Mühendisliği fakültesi, endüstri ve devlet tarafından finanse edilen araştırma projelerini çekmek konusunda mükemmel bir geçmişe sahip. Projeler, öğrencilere zorlu birçok gerçek yaşam mühendisliği problemini çözme fırsatı sunar. En son finanse edilen lisansüstü araştırma projeleri şunlardır:

Yeni nesil hibrit ve elektrikli araçlar için NASA için bir batarya teşhis cihaz sisteminin geliştirilmesi. Idaho Ulusal Laboratuvarı araştırmacıları ile birkaç öğrenci yakın çalıştı.

 • Rüzgar türbinlerinin verimliliğini artırmak için bıçak eğim kontrolü algoritmalarının geliştirilmesi. Kavramların çoğu şimdi sanayide kullanılmaktadır.
 • Büyük güç şebekelerinde performansı artırmak ve kesintileri önlemek için yeni kontrol şemaları araştırın. Kuzey Pasifik Ulusal Laboratuvarı'ndan diğer üniversiteler, endüstri ve araştırmacılarla yakın çalışır.
 • Idaho Ulusal Laboratuvarı'ndaki araştırmacılarla çalışan öğrenciler, maden atıklarının iyileştirilmesi için bir enstrümantasyon ve kontrol sistemi tasarlıyor ve uyguluyorlar.

Çalışma alanı

Master of Science öğrencisi, Elektrik Mühendisliği bölümünde çalışmayı seçebilir ve Elektrik Mühendisliği fakültesine yönlendirilebilir. Montana Tech , Elektrik Mühendisliği'nde sinyaller ve sistemler, kontroller ve elektrik güç sistemleri alanlarında ileri çalışmalar sunmaktadır. Tüm öğrenciler başarıyla EELE 5380'i tamamlamalıdır. Ayrıca, öğrenciler EELE 5220, EELE 5270, EELE 5370, EELE 5400, EELE 5410, EELE 5550'den iki ders seçmelidir.

Lisans Programı

Elektrik Mühendisliği Yüksek Lisans derecesi, Seçenek A (tez veya yayınlanabilir kağıt seçeneği) veya Seçenek B (tezsiz seçenek) altında elde edilebilir. Gerekli sayıda kredi (öğrencinin A Seçeneğini veya B Seçeneğini izlemesine bağlı olarak 30 veya 36), Lisansüstü Komitesinin onayına göre, Lisansüstü Eğitim Koşullarının yerine getirildiği şekilde seçilecektir.

Seminer Gereklilikleri: İki kredilik Yüksek Lisans Semineri gereklidir: TC 5150 - Lisansüstü Yazma Semineri veya eşdeğeri ve ENGR 5940.

Sınavlar

Tüm öğrenciler, çalışmanın ilk yılında bir yeterlik sınavını başarıyla tamamlamak zorundadır.

Yüksek lisans derecesi için aday A Seçeneğini (tez seçeneği) seçtiğinde, öğrenci tezi sunmalı ve bir sözlü sınavı geçmelidir. Sözlü sınav, tez sunumu üzerine bir sınavı içerecek, ancak lisansüstü çalışma programına ilişkin soruları da içerebilir.

Tezsiz seçeneği belirleyen öğrenciler, en az altı (6) özel problem kredisini tamamlamalı ve sözlü ve kapsamlı bir sınavı geçmelidir.

Kariyer Sonuçları

Montana Tech lisans derecesi ve sertifika programları, öğrencilere mezuniyetinden birkaç yıl sonra aşağıdaki başarıları elde etmede yardımcı olur:

 1. Kariyerlerinde mesleki gelişim. Bu amaç, yeni bir meslek için “yeniden düzenlemeyi” ve bu mesleğe yerleşmeyi içerir;
 2. İşverenleri tarafından, organizasyona önemli ölçüde katkıda bulunan değerli, gelişmiş, son teknoloji ürünü bilgi, beceri ve anlayışı getirmenin, uygulamanın ve bütünleştirmenin tanınması;
 3. Profesyonel olarak güncel kalmanın başarısı, böylece toplumdaki ve organizasyondaki toplumun değişen ihtiyaçlarını karşılamaya katkıda bulunur.

Montana Tech Yüksek Lisans Programları, öğrencilere Montana Tech misyonuyla uyumlu derece alanlarında derinlemesine bilgi ve ileri mesleki beceriler edinmeleri ve ustalaşmaları için yardımcı olur. Lisansüstü programlar, Lisansüstü Konsey tarafından gözden geçirilmeye ve onaylanmaya tabi tutularak programa özgü kendi öğrenci çıktılarını formüle edebilir ve belgeleyebilir veya Enstitü'nün öğrenci sonuçlarının bir alt kümesini kabul edebilir.

Yüksek lisans programları ve sertifika programları sonuçlardan en az dördünü, doktora programları ise beşini de içermelidir. Montana Tech lisans dereceleri ve sertifikalarını tamamlayan öğrenciler:

 1. Toplumun değişen gereksinimlerini karşılamak için gerektiğinde derece alanında güncel, gelişmiş bilgi, beceri ve anlayış kazanmak;
 2. Dereceli alanda ileri düzey bilgi, beceri ve anlayışı bütünleştirme, problem çözme ve uygulama pratiği ile harmanlayın;
 3. Teknik ve karmaşık materyali sözlü olarak, yazılı olarak ve çeşitli medya kitleleri için çeşitli medya araçları kullanma;
 4. Disiplin ve mesleğe uygulanan liderlik becerilerini ve etik ilkelerini gösterin. Uygun olduğunda, bu sonuç, çevrenin korunması ve / veya restorasyonu da dahil olmak üzere, doğal kaynakların sorumlu ve sürdürülebilir kalkınmasını ve kullanılmasını sağlama yeteneğini;
 5. Disiplin, keşif araçları veya büyük bir uygulamada bilgiyi ilerletmek için önemli ve orijinal bir katkı yapın.

Öğrenim ve Zorunlu Ücretler

Enstitü'ndeki programlar için yaklaşık öğrenim ücretlerini ve zorunlu ücret ücretlerini görmek için lütfen bu tabloları kullanın.

Kampüs İçi Programlar

durumOkul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • Elektronik Mühendisliği Bilim Ustası
  • Kaunas, Litvanya
 • Elektrik Mühendisliği Yüksek Lisans
  • Honolulu, Amerika Birleşik Devletleri
 • Master of Science - Elektrik Mühendisliği - Çevrimiçi
  • Auburn, Amerika Birleşik Devletleri