Keystone logo
Montana Tech Maden Mühendisliği Yüksek Lisans (MS)
Montana Tech

Maden Mühendisliği Yüksek Lisans (MS)

Butte, Amerika Birleşik Devletleri

Request duration

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Kampüste

* Daha fazla bilgi için program açıklamasına bakın.

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Madencilik Endüstrisi ile ilgileniyor musunuz ve dünyada çalışmak mı istiyorsunuz?

Maden Mühendisliği derecesi ile dünyadaki yüzey ve yeraltı madenlerini tasarlayın, inşa edin ve yönetin. Madencilik Mühendisliği alanında bir kariyer sürdürün ve dünya genelinde çevreye duyarlı doğal kaynak geliştirmenin güçlü taleplerini karşılamak için hazırlıklı olun. Jeolojik malzeme mekaniği, patlatma, malzeme taşıma, maden değerleme, havalandırma, çevresel hususlar ve yüzey ve yeraltı madenlerinin tasarım ve işletimi konularında uzmanlık eğitimi almış kapsamlı bir mühendislik altyapısı edinin.

Maden mühendisleri, yüzey ve yeraltı madenlerini çevreye duyarlı bir şekilde tasarlar, inşa eder ve yönetir. Bir maden mühendisi, madenlerin ruhsatlandırılması, planlanması, geliştirilmesi, işletilmesi, geri kazanılması ve kapatılması konusunda uzman olmalı ve bu alanda gerekli teknik becerileri uygulayabilmelidir.

Maden Mühendisliği Yüksek Lisans adayları jeolojik malzeme mekaniği, patlatma, malzeme taşıma, maden değerleme, havalandırma, jeo-istatistik, maden tasarımı, maden güvenliği ve çevre yönetimi ve madenlerin tasarımı alanlarında çalışmayı tercih edebilir.

Çalışma alanı

Maden mühendisleri, yüzey ve yeraltı madenlerini çevreye duyarlı bir şekilde tasarlar, inşa eder ve yönetir. Bir maden mühendisi, madenlerin ruhsatlandırılması, planlanması, geliştirilmesi, işletilmesi, geri kazanılması ve kapatılması konusunda uzman olmalı ve bu alanda gerekli teknik becerileri uygulayabilmelidir. Maden Mühendisliği Yüksek Lisans adayları jeolojik malzeme mekaniği, patlatma, malzeme taşıma, maden değerleme, havalandırma, jeo-istatistik, maden tasarımı, maden güvenliği ve çevre yönetimi ve madenlerin tasarımı alanlarında çalışmayı tercih edebilir.

Lisans Programı

Tez, Yayınlanabilir Makale ve Tezsiz seçenekler sunulmaktadır. Komite üyelerinin yardımı ve tavsiyesi ile öğrenci ve lisansüstü komite başkanı arasında istişare edilerek bir ders programı oluşturulur. Lisansüstü komite başkanı seçilen tez veya belirtilen program temelinde atanacaktır. Eksiklik dersleri, 15 kredi saatinden fazla eksiklikten fazla olmaması durumunda tanımlanan yüksek lisans programı dersleriyle aynı anda alınabilir.

Seminer Gereksinimleri: TC 5150 - Lisansüstü Yazma Semineri veya eşdeğeri, MIN 5940 - Maden Mühendisliği Semineri (iki kez alınması gerekir)

Sınavlar

Tezli öğrenciler için yapılan final sınavı, sözlü bir sunum ve tez savunmasından oluşacaktır. Yüksek lisans programının bir parçası olarak yapılan tez veya ders çalışması ile ilgili herhangi bir konuda soru sorulabilir. Sunum tüm ilgili taraflara açık olacak, ancak tezin savunulması sadece yüksek lisans komitesine açık olacak. Tezli olmayan öğrenciler için final sınavı yazılı ve / veya sözlü sınavdan oluşur. Komite başkanı, komite tarafından formüle edilmiş yazılı bir sınav yürütecektir. Sözlü sınav, yazılı sınavdan ve lisansüstü programın bir parçası olan derslerden herhangi birinden sorular alır.

Kariyer Sonuçları

Montana Tech lisans derecesi ve sertifika programları, öğrencilere mezuniyetinden birkaç yıl sonra aşağıdaki başarıları elde etmede yardımcı olur:

 1. Kariyerlerinde mesleki gelişim. Bu amaç, yeni bir meslek için “yeniden düzenlemeyi” ve bu mesleğe yerleşmeyi içerir;
 2. İşverenleri tarafından, organizasyona önemli ölçüde katkıda bulunan değerli, gelişmiş, son teknoloji ürünü bilgi, beceri ve anlayışı getirmenin, uygulamanın ve bütünleştirmenin tanınması;
 3. Profesyonel olarak güncel kalmanın başarısı, böylece toplumdaki ve organizasyondaki toplumun değişen ihtiyaçlarını karşılamaya katkıda bulunur.

Montana Tech Yüksek Lisans Programları, öğrencilere Montana Tech misyonuyla uyumlu derece alanlarında derinlemesine bilgi ve ileri mesleki beceriler edinmeleri ve ustalaşmaları için yardımcı olur. Lisansüstü programlar, Lisansüstü Konsey tarafından gözden geçirilmeye ve onaylanmaya tabi tutularak programa özgü kendi öğrenci çıktılarını formüle edebilir ve belgeleyebilir veya Enstitü'nün öğrenci sonuçlarının bir alt kümesini kabul edebilir.

Yüksek lisans programları ve sertifika programları sonuçlardan en az dördünü, doktora programları ise beşini de içermelidir. Montana Tech lisans dereceleri ve sertifikalarını tamamlayan öğrenciler:

 1. Toplumun değişen gereksinimlerini karşılamak için gerektiğinde derece alanında güncel, gelişmiş bilgi, beceri ve anlayış kazanmak;
 2. Dereceli alanda ileri düzey bilgi, beceri ve anlayışı bütünleştirme, problem çözme ve uygulama pratiği ile harmanlayın;
 3. Teknik ve karmaşık materyali sözlü olarak, yazılı olarak ve çeşitli medya kitleleri için çeşitli medya araçları kullanma;
 4. Disiplin ve mesleğe uygulanan liderlik becerilerini ve etik ilkelerini gösterin. Uygun olduğunda, bu sonuç, çevrenin korunması ve / veya restorasyonu da dahil olmak üzere, doğal kaynakların sorumlu ve sürdürülebilir kalkınmasını ve kullanılmasını sağlama yeteneğini;
 5. Disiplin, keşif araçları veya büyük bir uygulamada bilgiyi ilerletmek için önemli ve orijinal bir katkı yapın.

Öğrenim ve Zorunlu Ücretler

Enstitü'ndeki programlar için yaklaşık öğrenim ücretlerini ve zorunlu ücret ücretlerini görmek için lütfen bu tabloları kullanın.

Kampüs İçi Programlar

durumOkul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • Geomatikte Yenilikçi Çözümler (Riga Teknik Üniversitesi ile ortak derece)
  • Vilnius, Litvanya
 • Jeoloji Mühendisliği Yüksek Lisans
  • Aveiro, Portekiz
 • Jeomalzemeler ve Jeolojik Kaynaklarda Usta
  • Aveiro, Portekiz