Keystone logo
Montpellier Business School

Montpellier Business School

Montpellier Business School

Tanıtım

Kuruluşların, toplumların ve bireylerin hizmetinde küresel ve sürdürülebilir performansın hedefi.

Bir Grande Ecole olan Montpellier Business School , işletmelerin ve pazarların ihtiyaçlarına dayanan uzun bir öğretim geleneğinin varisidir. 1897 yılında Montpellier Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kurulan okul, derslerini yerel ve küresel ekonomik ortamlardaki sürekli değişikliklere uyarlamak için yönetim bilimindeki uzmanlık eğitimini sürekli olarak geliştirmeyi başardı.

Kurumun stratejisi “Occitanie Bölgesi'nde önde gelen bir Avrupa Yönetim Okulu olmak, desteklediği değerler, yönetimsel yenilik ve girişimcilik konusundaki akademik mükemmelliği ve operasyonlarını, paydaşlarını ve sonuçlarını karakterize eden küresel sorumluluk ve performans kaygısı ile uluslararası kabul görmektir. ”.

Küresel ve sürdürülebilir performansın bu stratejik hedefine ulaşmak için, faaliyetleri sayesinde kendini yönetimsel yenilikçilik ve girişimcilik alanında konumlandıran Montpellier Business School , etik, çeşitlilik, açıklık, sorumluluk ve küreselliğin temel değerlerini benimsemiştir. performansına, “yüksek eğitim programları aracılığıyla, çeşitliliğiyle güçlendirilmiş, küresel sorumluluklarının bilincinde olan, yenilik ve kurum kültürü anlayışlarını mesleki faaliyetlerinin performansında kullanabilme misyonunu eğitmek” yerel, ulusal ve uluslararası ortamlardaki sürekli değişimlere uyum sağlamak ”.

Stratejisinin ve sonuçlarının kalitesi uluslararası alanda kabul görmektedir. Üçlü uluslararası akreditasyonu (AACSB, AMBA ve EQUIS), dünyanın en iyi Yönetim programlarında Master'ın Finansal Zamanlar Sıralamasındaki yeri ve Fransız sıralamasındaki yeri mükemmel uluslararası itibarını kanıtlamaktadır.

Görevimiz

Montpellier Business School misyonu “çeşitliliği ile güçlendirilmiş, görevlerini yerine getirmedeki küresel sorumluluklarının farkında olan ve yerel, ulusal ve uluslararası ortamlardaki değişikliklere uyum sağlayabilen yöneticiler, yüksek öğrenim programları aracılığıyla eğitmektir”.

Değerlerimiz: Her eylemin kökünde bir taahhüt

Montpellier Business School üç kurumsal değer ailesi , okulun işleyişinin ve öğretiminin her yönüne rehberlik eder ve her gün tüm eylemlerine ve taahhütlerine yansır:

Etik: ne olursa olsun, insan davranış kuralları hakkında eleştirel düşünme becerisi; yani dürüstlük, adalet ve dürüstlük değerlerine dayanarak “yapılacak doğru şeyi” tanımlamak için genel eylemleri tekil eylem yoluyla sürekli sorgulamaktır.

Açıklık ve çeşitlilik: Demagojik niyet olmadan, olumlu açıklığın zekasıyla, gönüllü olarak veya istemsiz olarak tüm biçimlerde çeşitlilikle başa çıkma kapasitesi.

Küresel sorumluluk ve performans: Birinin eylemlerinde ekonomik, sosyal ve çevresel verimliliği sürekli olarak araştırmak, tüm paydaşlar üzerindeki etkilerinin keskin bir şekilde bilinmesi ve bunları şeffaf bir şekilde rapor etme istekliliği.

Bu değerlerin uygulanması katı etiketlerle tanınır:

 • EESPIG
 • çeşitlilik
 • Mesleki Eşitlik
 • Birleşmiş Milletler Sözleşmesi
 • Küresel kompakt

Bizim eğitim

Programların kalbinde yenilik

Montpellier Business School , araştırma ve öğretimini yönetim inovasyonu ve girişimciliği ile kurumsal sosyal sorumluluğa dayandırmaktadır.

Pek çok daimi öğretmen-araştırmacıdan oluşan Montpellier Business School Fakültesi'nin araştırma çalışmaları, yönetim biliminin özellikle değişen alanında öğretimin güncel kalmasını sağlamaya yardımcı olur.

Ayrıca yenilikçi öğretim yöntemleri, öğrencilerin yenilikçiliğini ve girişimci ruhunu geliştiren bir sorumluluk duygusu ve eleştirel düşünme geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Montpellier Business School aynı zamanda araştırma ve eğitim alanlarında sürdürülebilir ortaklıklara adanmıştır.

Montpellier kampüsünde

 • COMUE LR-U üyesi olan Montpellier Business School , 200'den fazla araştırmacıyı bir araya getiren ve yönetim bilimi araştırmalarında ulusal düzeyde önemli bir rol oynayan “Montpellier Recherche en Management” yönetim laboratuvarının bir üyesidir.
 • Montpellier Business School , SupAgro ve Montpellier Üniversitesi ile birlikte, Fransa'daki girişimciliğe adanmış tek “Mükemmellik Laboratuvarı” Labex Entreprendre'in de önemli bir üyesidir.

Ancak ulusal ve uluslararası düzeylerde

 • Fransa'da 50'den fazla Üniversite ve İşletme Okulu ile mevcut işbirlikleri.
 • 25'ten fazla ülke ile aktif işbirliği (özellikle Avrupa'da, aynı zamanda ABD, Kanada ve Çin'de).

akreditasyonlar

EFMD Equis AkreditasyonluAMBA AkreditasyonluAACSB Akreditasyonlu

Programa kabul koşulları

Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

Konumlar

 • Montpellier

  2300, avenue des Moulins, 34185, Montpellier

sorular