Keystone logo
Modul University Vienna

Modul University Vienna

Modul University Vienna

Tanıtım

Modul markası turizm, otel ve hizmet yönetimi alanındaki en eski geleneği, yani 100 yılı aşkın mükemmel eğitimi temsil ederken, 2007'den beri daha çağdaş eğitim programları geliştirilmiştir. Viyana Ticaret Odası'nın uluslararası özel üniversitesi olan Modul University Vienna, uluslararası işletme ve yönetim, yeni medya teknolojisi, kamu yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma alanlarında eğitim programları (BBA, BSc, MSc, MBA ve PhD programları) sunmaktadır. yanı sıra turizm, otel ve hizmet işletmeciliğinde de. Çalışma programları, katı akreditasyon kurallarına uygundur ve uluslararası oryantasyon nedeniyle İngilizce olarak düzenlenmektedir. Üniversite kampüsü 19. yüzyılda Kahlenberg'de. Avusturya'nın başkentinin muhteşem manzarasına sahip Viyana Bölgesi, toplu taşıma araçları ile kolayca erişilebilir.

görüş

Modern bir üniversite, öğrencilerinin başarısıyla gelişir. Bu nedenle Modul University Vienna nin Avusturya'nın önde gelen özel üniversitelerinden biri olma ve uluslararası tanınırlık kazanma amacı da açıktır. 70'den fazla ülkeden kız öğrenciler uluslararası programlara katılmakta ve dünya çapında mükemmel iş fırsatları elde etmektedir. Çünkü araştırma odaklı müfredat, yenilikçilik ve entegre bir pedagojik konsept, mesleki yeterliliği kişisel gelişimle birleştirir ve mezunları olası uluslararası yönetim pozisyonlarına hazırlar. Modernite aynı zamanda hem öğrenciler hem de öğretmenler için çağdaş hizmeti içerir:

 • Uluslararası ve kültürel olarak çeşitli öğrenme ortamı (Tüm kurslar, uluslararası alanda deneyimli öğretim görevlileri tarafından İngilizce olarak verilmektedir)
 • işbirlikçi atmosfer
 • 10:1 öğrenci-öğretmen oranında optimum denetim
 • Üniversite felsefesinin bir parçası olarak sürdürülebilirlik
 • Önde gelen uluslararası üniversitelerle daha fazla iş birliği
 • Yeniliği teşvik eden araştırma odaklı müfredat ve

İstatistik

 • Uluslararası öğrenciler:

  84%

 • 0
 • Öğrenci / öğretim üyesi oranı:

  26 1'e

Kampüs Özellikleri

Hizmetler

Öğrenci Ofisleri

MU'de tüm öğrencilere sıcak ve misafirperver bir ortamda çok çeşitli destek hizmetleri sunuyoruz.

 • Staj, öğrenci işleri ve iş arama için MU Kariyer Hizmetleri
 • Konaklama, danışmanlık ve toplum desteği için MU Öğrenci Hizmetleri
 • Ders kayıtları, ertelemeler ve transkriptler için MÜ Akademik Ofisi

Evden uzaktaki eviniz: konaklama

Eksiksiz MU deneyimini yaşamak için, birçok öğrenci özel yatak odaları, banyolar ve ortak yaşam alanı bulunan yurtlarda yaşar. Kampüste öğrenci yurdu yoktur, bunun yerine önemli yerlerde üç yerel özel öğrenci konaklama sağlayıcısı ile işbirliği yapıyoruz. Üniversite hayatına geçişinizi olabildiğince sorunsuz hale getirmek için MU, Viyana'ya gelmeden önce rezerve edilmiş bir odanızın olmasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

Kütüphane

Kütüphanemiz çok çeşitli kitaplar, akademik dergiler ve çevrimiçi kaynaklar sunar. Kütüphane kampüstedir ve normal çalışma saatlerinde erişilebilir.

BİT

Bilgi Sistemleri Hizmetleri (ISS) departmanı, kullanıcı desteğinden ve BT altyapısının ve dahili uygulamaların geliştirilmesinden ve bakımından sorumludur. Kampüste Wifi.

Yerleşke

Kampüsümüz, Viyana'nın kuzeyinde, üzüm bağları ve vahşi ormanların yanında, güzel Kahlenberg Dağı'nda yer almaktadır. Konum, kampüse yakın spor yapmayı veya sadece terasımızda manzaranın keyfini çıkarmayı mümkün kılıyor. Kantin dahil tüm Üniversite binaları oradadır. Tüm popüler şehir mağazalarına toplu taşıma ile yaklaşık 35 dakika sürer.

  Mezun İstatistikleri

  kabul

  Güz 2022 için son başvuru tarihleri:

  15 Haziran 2022 - Seviye D: Dünyanın geri kalanı

  15 Temmuz 2022 - Seviye C: Avustralya, Kanada, Hong Kong, Meksika, Yeni Zelanda, Güney Afrika, Singapur, BAE ve ABD

  15 Ağustos 2022 - Katman B: Arnavutluk, Ermenistan, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Bosna-Hersek, Gürcistan, Kosova, Kuzey Makedonya, Moldova, Rusya, Sırbistan, Türkiye, Ukrayna ve Birleşik Krallık

  26 Eylül 2022 - Katman A: Avrupa Birliği ve Schengen ülkeleri

  Bahar 2023 için son başvuru tarihleri:

  15 Kasım 2022 - Seviye D: Dünyanın geri kalanı

  15 Aralık 2022 - Seviye C: Avustralya, Kanada, Hong Kong, Meksika, Yeni Zelanda, Güney Afrika, Singapur, BAE ve ABD

  15 Ocak 2023 - Katman B: Arnavutluk, Ermenistan, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Bosna-Hersek, Gürcistan, Kosova, Kuzey Makedonya, Moldova, Rusya, Sırbistan, Türkiye, Ukrayna ve Birleşik Krallık

  27 Şubat 2023 - Tier A: Avrupa Birliği ve Schengen ülkeleri

  Not: Yukarıdaki son tarihler, öğrencilerin vize almaları için geçen ortalama süreye dayanmaktadır. Ancak, halihazırda geçerli bir vizeniz varsa, lütfen başvurunuzu yapın ve bir kopyasını Öğrenci Hizmetleri ve Kabul Merkezimize verin. Ek bilgi için lütfen modul.ac.at adresini ziyaret edin.

  akreditasyonlar

  AMBA Akreditasyonlu

  Konumlar

  • Vienna

   Modul University Vienna Am Kahlenberg 1, 1190, Vienna

  sorular