Keystone logo
Masaryk University Faculty of Economics and Administration

Masaryk University Faculty of Economics and Administration

Masaryk University Faculty of Economics and Administration

Tanıtım

Hakkımızda

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kadife Devrim'den sonra kurulan Masaryk Üniversitesi'nin ilk fakültesi olarak 1991 yılında kurulmuştur. Fakülte bugün sadece Çekçe değil, İngilizce ve Fransızca dillerinde de yaklaşık üç bin öğrenciye ekonomi eğitimi vermektedir. En kaliteli eğitime ek olarak, fakülte araştırmaya odaklanır: Enstitülerimizde çok çeşitli uzmanlık konuları ile uğraşan mükemmel bilim adamları faaliyet göstermektedir. FEA MU'nun Stratejik Planında fakültenin şu anda nereye gittiğini öğrenebilirsiniz.

44756_8366714231_b48ee0bd4d_b.jpg

Verim

Birinci kalite öğretim. Arzu edilen mezunlar. Üst düzey araştırma. Uluslararası işbirliği. Dergilerdeki uzman makaleleri. Ekonomi haberleri üzerine yorumlar. Bilgili ortaklarla işbirliği. Öğrencilerimiz için tam gaz çalışıyoruz.

Yeterlik

Ekonomistler olarak kaynak yönetiminde standartların üzerinde verimlilik elde ediyoruz. Ayrıca, uygulamalı öğrenci eğitimi düzenlemede veya fakülte etkinlikleri için mali bağış sağlamada ortaklarımız tarafından destekleniyoruz. Kötü bir durumu en iyi şekilde değerlendirebiliriz. Tutumluyuz ama eğitimin kalitesinden ödün vermiyoruz.

Dayanışma

Temel misyonumuz eğitim seviyesini yükseltmek ama aynı zamanda bölge veya kültürde yaşam kalitesinin iyileştirilmesini de önemsiyoruz. Öğretim üyeleri ve genel halk için birçok etkinlik düzenliyor ve bunlara katılıyoruz. Hem fakülteye hem de topluma karşı kendimizi sorumlu hissediyoruz.

44758_dsc_0276.jpg

Ödüller ve Sertifikalar

AIESEC ortak fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Brno'da bulunan AIESEC şubesinden 2017 Ortak Fakülte ödülünü aldı.

EAPAA akreditasyonu
Fakülte, Kamu Ekonomisi ve Yönetimi programı için prestijli uluslararası dernek EAPAA tarafından akredite edilmiştir. Derneğe göre program, kamu yönetimine odaklanan çalışma programlarına dayanan uluslararası gereklilikleri karşılamaktadır.

ACCA akreditasyonu
Fakülte prestijli ACCA akreditasyonu almıştır. Öğrenciler, muhasebe ve finans uzmanları konularında derin teorik ve pratik bilgileri kanıtlayan bir ACA sertifikası alabilirler.

İstatistik

 • 1994'ten beri 14 000'den fazla başarılı mezun
 • 2 995 tam zamanlı öğrenci
 • 15 profesör ve 28 kıdemli öğretim görevlisi olmak üzere 220 çalışan

  Öğrenci Görüşleri

  Konumlar

  • Brno

   Masaryk university Faculty of Economics and Administration Lipová 41a , 602 00, Brno

  sorular