Keystone logo
MUNER - Motorvehicle University of Emilia Romagna Akıllı Araçlar için Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisansı
MUNER - Motorvehicle University of Emilia Romagna

Akıllı Araçlar için Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisansı

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 2.226 / per year

Kampüste

Tanıtım

2022/23 akademik yılında başlayacak olan Akıllı Araçlar için Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans Derecesi , ICT teknolojilerinin yeni nesil araçlara uygulanmasına yön verecek mühendisleri yetiştirmeyi amaçlayan son teknoloji bir eğitim teklifi sunuyor.

Bu program iki yenilikçi müfredata ayrılmıştır: Elektronik ve İletişim Sistemleri ve Otonom Sürüş Mühendisliği - her ikisi de otomotiv mühendisliğindeki en fütüristik zorluklara odaklanmaktadır.

Elektronik ve bilgi teknolojilerinin bugünün ve yarının araçlarında yaygın olarak kullanılması daha güvenli, daha çevreci ve daha keyifli sürüş için bir ön koşuldur. Bu durum, yeni nesil araçlarda elektronik ve bilgi teknolojisi alt sistemlerinin geliştirilmesi, tasarımı ve entegrasyonuna adanmış güncel profesyonellere ihtiyaç duymaktadır.

Bu yüksek lisans derecesi, özellikle ana elektronik ve iletişim sistemleri ile otonom sürüş uygulamalarını anlamaya odaklanarak bu zorlu ve heyecan verici alanda çalışacak mühendisler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

kursu Parma Üniversitesi tarafından yönetilmektedir ve öğretim yerleri aşağıdaki gibidir:

  • ECS müfredatı için ilk akademik yıl Endüstri Mühendisliği Bölümünde (Bologna kampüsü), ikinci akademik yıl ise Mühendislik Enzo Ferrari Bölümünde (Modena kampüsü) gerçekleştirilmektedir.
  • ADE müfredatı için ilk akademik yıl Endüstri Mühendisliği Bölümünde (Bologna Kampüsü), ikinci akademik yıl ise Mühendislik ve Mimarlık Bölümünde (Parma Kampüsü) verilmektedir.

kabul

Program Öğrenim Ücreti

Okul Hakkında

sorular