Keystone logo
MUNER - Motorvehicle University of Emilia Romagna Gelişmiş Güç Aktarma Organlarında Usta (AAE)
MUNER - Motorvehicle University of Emilia Romagna

Gelişmiş Güç Aktarma Organlarında Usta (AAE)

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 2.160 / per year

Kampüste

Tanıtım

Gelişmiş Güç Aktarma Organları (AP) Müfredatı , İleri Otomotiv Mühendisliği (AAE) Yüksek Lisans Derecesi Kursunun bir parçasıdır ve tasarım ve üretim mühendisleri , yüksek performanslı güç aktarma organları sistemlerinin geliştirilmesinde uzman olarak kariyer peşinde koşan öğrenciler için tasarlanmıştır.


Bu müfredat, her ikisi de tasarım ve üretim mühendisleri olarak kariyer hedefleyen, içten yanmalı motorlar ve hibrit tahrik sistemlerine odaklanan yüksek performanslı tahrik sistemlerinin geliştirilmesinde uzman olan öğrencilere yönelik iki farklı uzmanlık sunmaktadır .

  • Bologna kampüsünde gerçekleştirilen ilk uzmanlık , içten yanmalı motor ve hibrit güç aktarma organlarının modellenmesi ve kontrolü, güç aktarma organlarının testi, kalibrasyonu ve homologasyonuna odaklanıyor. İlk akademik yılın ilk dönemi, İleri Otomotiv Mühendisliği Yüksek Lisans programının diğer müfredatlarıyla ortaktır ve Mühendislik Enzo Ferrari Bölümü'nde (Modena Kampüsü) düzenlenmektedir. Birinci akademik yılın ikinci yarısından itibaren tüm dersler Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde (Bologna Kampüsü) yapılacaktır.
  • Modena kampüsünde düzenlenen ikinci uzmanlık , FEM ve CFD hesaplamalarına özellikle vurgu yapılarak yüksek performanslı yanma sistemlerinin tasarımı ve modellenmesine odaklanmaktadır. tamamen Mühendislik Bölümü Enzo Ferrari'de (Modena Kampüsü) düzenlenmektedir.

Gelişmiş Güç Aktarma Organları Müfredatı iki akademik yıl sürer ve yüksek performanslı araç aktarma organları sistemleriyle ilgili temel yeterlilikleri sağlar.

Kontenjan sayısı Advanced Powertrain - Modena Kampüsü için maksimum 20 öğrenci ve Advanced Powertrain - Bologna Kampüsü için 20 öğrenci ile toplam 40 yerle sınırlıdır . Kabul, motivasyon ve becerileri değerlendirmek için liyakat ve röportajlara dayanmaktadır. Tüm dersler İngilizce olarak verilmektedir .

MUNER uluslararası öğretim kadrosu son derece deneyimli öğretim görevlileri ve profesyonellerden oluşmaktadır. Eğitimlerin işgücü piyasasının güncel gereksinimlerine uygun olmasını sağlamak amacıyla kursların içerikleri ortak şirketlerin katkısıyla birlikte tanımlanmıştır.

Program, öğrencilerin " yaparak öğrenme " yaklaşımı doğrultusunda kampüste veya endüstriyel ortakların tesislerinde çok sayıda laboratuvar etkinliğine katılmalarını gerektirmektedir. Ayrıca özel şirketlerde zorunlu stajlar ve “proje çalışması” yaklaşımıyla yürütülen laboratuvar bazlı tez hazırlama faaliyetlerini de kapsamaktadır.

kabul

Müfredat

Program Öğrenim Ücreti

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular