Keystone logo
MUNER - Motorvehicle University of Emilia Romagna Yarış Arabası Tasarımında Usta (AAE)
MUNER - Motorvehicle University of Emilia Romagna

Yarış Arabası Tasarımında Usta (AAE)

Modena, İtalya

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 2.160 / per year

Kampüste

Tanıtım

Yarış Arabası Tasarımı (RCD) Müfredatı, İleri Otomotiv Mühendisliği (AAE) Yüksek Lisans Kursunun bir parçasıdır ve aracın dinamikleri ve yarış arabalarının tasarımıyla ilgili en yenilikçi malzemeler hakkında yüksek düzeyde eğitim sağlar. .

Kurs iki akademik yıl sürer ve temel ve uygulamalı aerodinamik , gelişmiş araç dinamiği , hafif tasarım ve karbon fiber şasi üretimi konularına özel olarak odaklanan, tasarım ve üretim mühendisleri , yarış arabalarının geliştirilmesinde uzman olarak kariyer yapmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. ve bileşenler .
Özel malzeme ve çözümlerin kullanımına özellikle vurgu yapılarak araç çerçeve sistemi ve yarış arabası mimarisinin ana yönlerini kapsar. Geliştirme faaliyetlerinin son derece deneysel doğasına ve aerodinamik performans hususlarına da özel olarak odaklanılmaktadır.

Kontenjan sayısı maksimum 26 öğrenci ile sınırlıdır. Kabuller , motivasyon ve becerileri değerlendiren liyakat ve röportajlara dayanmaktadır. Tüm öğretiler tamamen İngilizce dilinde verilmektedir.

İlk akademik yılın ilk dönemi, İleri Otomotiv Mühendisliği Yüksek Lisans Derecesi Dersinin diğer müfredatlarıyla ortaktır ve Mühendislik Enzo Ferrari Bölümü'nde (Modena Kampüsü) düzenlenmektedir.
İkinci akademik yıldan itibaren tüm dersler Dallara Akademisi'nde (Dallara'nın Varano De' Melagari - PR'de bulunan prestijli eğitim merkezi) yapılmaktadır.

MUNER uluslararası öğretim kadrosu son derece deneyimli öğretim görevlileri ve profesyonellerden oluşmaktadır. Eğitimlerin işgücü piyasasının güncel gereksinimlerine uygun olmasını sağlamak amacıyla kursların içerikleri ortak şirketlerin katkısıyla birlikte tanımlanmıştır.

Program, öğrencilerin " yaparak öğrenme " yaklaşımı doğrultusunda kampüste veya endüstriyel ortakların tesislerinde çok sayıda laboratuvar etkinliğine katılmalarını gerektirmektedir. Ayrıca özel şirketlerde zorunlu stajlar ve “proje çalışması” yaklaşımıyla yürütülen laboratuvar bazlı tez hazırlama faaliyetlerini de kapsamaktadır.

İdeal Öğrenciler

kabul

Müfredat

Program Öğrenim Ücreti

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular