Keystone logo
Nanjing University of Information Science and Technology

Nanjing University of Information Science and Technology

Nanjing University of Information Science and Technology

Tanıtım

Nanjing University of Information Science and Technology ulusal bir "çift birinci sınıf" inşaat üniversitesidir ve Jiangsu'daki üst düzey üniversitelerin inşası için kilit bir destek üniversitesidir. Okul 1960 yılında kuruldu ve yeni Çin'in ulusal stratejisinin ve ulusal ekonomik inşasının ihtiyaçlarına yanıt olarak doğdu. Daha önce Nanjing Üniversitesi Meteoroloji Okulu olarak bilinen Merkez (Askeri Komisyon) Meteoroloji Bürosuna bağlıdır. Kilit üniversitenin adı 2004 yılında Nanjing Bilgi Teknolojisi Üniversitesi olarak değiştirildi. 2007'den beri Jiangsu İl Halk Hükümeti, Çin Meteoroloji İdaresi, Eğitim Bakanlığı ve Devlet Okyanus İdaresi'nin ortak inşaatı art arda gerçekleştirildi. Şu anda, esas olarak Jiangsu Eyaleti tarafından yönetilen merkezi ve yerel yönetimler tarafından ortaklaşa kurulan bir üniversitedir.

Okul Nanjing, Jiangbei Yeni Bölgesi'nde bulunmaktadır. Kampüs, yaklaşık 2.000 dönümlük bir alanı kaplamaktadır. Şu anda 30.000'den fazla tam zamanlı lisans öğrencisi, yaklaşık 4.000 yüksek lisans ve doktora öğrencisi ve 1.700'den fazla uluslararası öğrenci bulunmaktadır.

Okulun kendine özgü özellikleri var. Atmosfer bilimi, ulusal bir "çift birinci sınıf" inşaat disiplini olarak seçilmiştir. Milli Eğitim Bakanlığının birinci düzey disiplin değerlendirmesinde ülkede birinci sırada yer almış ve A + seviyesi ile ödüllendirilmiştir. Meteoroloji, ulusal bir anahtar disiplindir. Çevre bilimi ve ekolojinin dört disiplini, dünyadaki ESI disiplinlerinin ilk% 1'i arasında yer almaktadır. Atmosfer bilimi, çevre bilimi ve mühendisliği, bilgi ve iletişim mühendisliği, yönetim bilimi ve mühendisliği, matematik ve bilim ve teknoloji tarihi alanlarında 6 birinci düzey doktora yetkilendirme puanı, birinci düzey disiplinlerde 22 birinci düzey yüksek lisans yetkilendirme puanı vardır. ve 14 yüksek lisans profesyonel derece yetkilendirme puanı Puanlar, 71 lisans ana dalı (ana dallar dahil) 9 disiplinde dağıtılır: bilim, mühendislik, liberal sanatlar, yönetim, ekonomi, hukuk, tarım, sanat ve eğitim. "Atmosfer bilimi", "çevre bilimi ve mühendisliği" ve "matematik" vardır. "Yönetim Bilimi ve Mühendisliği" doktora sonrası araştırma mobil istasyonu.

Konumlar

  • Nanjing

    No.219, Ningliu Road, Nanjing, Jiangsu, China, , Nanjing

    sorular