Keystone logo
National Chung Cheng University

National Chung Cheng University

National Chung Cheng University

Tanıtım

1980 yılında Tayvan'ın ekonomik patlama sonrasında kurulan ilk kamu Üniversitesi, Ulusal Chung Cheng Üniversitesi İcra Yuan geç başkanı Çan Kay-şek onuruna 1986 yılında üniversite inşa etmek ve Yun-lin, Chia-yi ve Tainan alanlarda yüksek öğrenim geliştirmek için bir plan geçti sonra bir çığır açtı. Resmen Dr. ile 1 Temmuz 1989 tarihinde kuruldu LIN Ching-Jiang Üniversitesi'nin ilk başkan olmak. Üniversitenin ilk aşamasında, beş yüksekokul kuruldu: Edebiyat Fakültesi, Fen Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Yönetim Koleji.

Dr 21 Ekim 1999 21 Ekim 1996 itibaren üç yıllık bir dönem görev Cheng Kuo-Shung, CCU tarihinin 2 Üniversitesi Rektörü oldu. Onun döneminde, Hukuk Fakültesi ve Eğitim Fakültesi, sırasıyla 1998 ve 1999 yıllarında kuruldu. Toplamda, Üniversite şu anda 29 Lisans Programları, 44 Yüksek Lisans Programları sunan yedi Kolejler, 29 Doktora oluşur Programlar, hizmet Lisansüstü 17. Üniversite fazla 960 fakülte / personeli ve yaklaşık 12.000 öğrencisi bulunmaktadır.

Bir araştırma odaklı Üniversitesi olarak CCU beşeri bilimler, fen bilimleri, teknoloji, hukuk ve yönetimi alanlarında gelişmiş beceriler ve derin bilgiye sahip öğrencilere vermeyi amaçlamaktadır. liberal sanat ve bilim eğitimi ile, CCU öğrencilerin etkin bir şekilde 21. yüzyılın zorlukları karmaşıklığı ile başa çıkmak için öğrenmek bekliyor.

Son 20 yılda temel üzerine bina, mevcut Başkan Dr. Fong Zhang Hua, küresel topluluk ile akademik mükemmellik, uluslararasılaşma ve aktif etkileşim için çaba göstermeye devam etmek Üniversitesi açmaktadır.

Kampüs Çevre

Kampüs 15 kilometre yaklaşık 250 kilometre güneyindeki Taipei olan Chia-yi City, gelen Chia-yi County, orta kesiminde yer almaktadır. kampüs çeşitli türlerin 200.000'den fazla ağaçları ile, bir tepe üzerinde 132 hektarlık bir açık peyzaj kaplar. Bir kampüs turu, bir uzun boylu ağaçlar, açık yeşil alanlar ve farklı mevsimlerde çiçeklenme çiçekli ağaçlar ve çalılar ile çevrili dolambaçlı yollar ile çevrili, farklı mimari tarzı zarif binalar hayran olabilir. Kampüs kendisi huzur ve açıklık ile güzel bir park olduğunu ve tam anlamıyla Tayvan'ın daha kentsel kampüsleri kıyasla taze bir nefes. Aşağıdaki ovaların bakıldığında, Üniversite bir tepe üzerinde görkemli bir saray benzer. Üniversitenin resmi olarak görünüşte dışlanmış fildişi kulesine rağmen, üniversite, aslında dost olarak herkese açıktır ve birçok yönden topluma hizmet vermektedir.

kampüs merkezinde İdare Binası çevresinde oluyor etkinlik için topraklama odak noktası olarak hareket, dolambaçlı, Çin tarzı adım piramit olduğunu. önünde kampüsünün ana kapısına giden geniş bir tuğla yol. yol yürüme ve bisiklet, öğrenciler giren ve kampüs bırakmak için bir ana yol için motorlu trafik engellenir. Karşı tarafta bir ağaç ve yeşil alanlar ile sınırlanmıştır başka tuğla geçit bulur. Bu geçit kampusa ana Auditorium önünde yer alan etkileyici tuğla piazza yol açar ve ortak bir dönüm noktası ve buluşma yeridir dairesel su özelliği açılır.

Oditoryumu bakan Kütüphane ve Bilgi Binası, Üniversite etkileyici bir, yükselen bir dönüm noktası olduğunu. Bu fazla 891.610 kitap, 7.315 dergi ve fazla 1.212.927 mikrofilm, mikrofiş ve CD-ROM (2010/01/17 güncellenir) sahiptir. Onun Bilgisayar Merkezi, akademik araştırmaları destekler, bilgisayar destekli öğretim, on-line kayıt hizmeti, video konferans, uzun uzaktan öğrenme, ve diğer multimedya hizmetleri. Kütüphanenin Görsel-İşitsel Merkezi en güncel, yüksek teknoloji AV ekipmanları sahiptir. Ana Kitaplığı'nda, güneş çatılı iç Mahkemesi okuma alanlarına doğal ışık ekler. Ferah ve huzurlu bir ortamda büyük bir çalışma zevk ve araştırmadır.

Gymnasium güney Tayvan en görkemli ve pahalı yapılardan biridir. Bu (kapalı bir ve açık bir), bir paten pisti, bowling salonu ve basketbol, ​​voleybol, badminton ve iç mahkemeler iki olimpik yüzme havuzu vardır. Buna ek olarak, Judo, ağırlık kaldırma ve devre eğitimi, kapalı kaya tırmanma duvarları, açık olimpik atletizm stadyumu için oda bulunuyor ve tabii ki, pinpon tesisleri. Son ama en az, yayılan kampüs bile 20 fairway ile bir golf sahası vardır.

Öğrenci Aktivite Merkezi huzur Gölü ile yer almaktadır. yapının kendisi iç çeşitli yüksekliklerde çok benzersizdir. Bu kattan bir Göl kapısı güzel kemerli köprü muhteşem bir görünüme sahip olabilir. Zemin katta geniş bir merdivenle geniş ve merkezinde çeşitli kafeteryalar biri diğerine, by the Lake bir tarafta sınırlanmıştır ve başka üzerindedir. Bu alan genellikle çeşitli öğrenci grubu performansları ve etkinlikler için aşamasıdır.

Göl Üniversitesi topluluğunun ziyaretçiler ve üyeleri için bir favori noktadır. Güneşli bir günde bir aileyi ve taş yürüyüş boyunca gezinme çocukları bulacaksınız. Soon-to-be, tam düğün kıyafetleri, genellikle kendi düğün portreler için poz görülür, çiftler evli. Kuğu, ördek, bıldırcın, kaplumbağalar ve çeşitli türlerin balık gölde kendi topluluk oluştururlar. Onlar kampüs komşu kasaba ve ilçeleri için cazip bir aile çekilmek bu güzel parça yanı sıra göl çevresinde yolda romantik yürüyüşler için bir yer yapmak.

Yedi Kolejler için binalar, park benzeri kampüs içinde amacı ve bireysellik sembolik eşsiz mimari tarzı ile her serpiştirilmiş. Hepsi ev çeşitli dinlenme alanları, öğrenci çalıştırmak kafe ve küçük avlular.

Konumlar

  • Chiayi City

    No.168, Sec. 1, University Rd., Min-Hsiung Township, Chia-yi County 621, , Chiayi City

    sorular