Keystone logo
National Taiwan Ocean University

National Taiwan Ocean University

National Taiwan Ocean University

Tanıtım

National Taiwan Ocean University (NTOU), 1953 yılında Eyalet Tayvan Denizcilik Teknolojisi Koleji olarak kurulmuştur. On bir yıl sonra, 1964'te, çeşitli denizcilik alanlarında lisans ve yüksek lisans dereceleri sunan bir denizcilik koleji olduk. Bu dönemde, kolej Çin Cumhuriyeti Tayvan Eyalet Hükümeti tarafından desteklenmiştir. 1979'da ulusal bir kurum olduk ve Ulusal Tayvan Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Koleji olarak yeniden adlandırıldık. On yıl sonra, 1989'da kolej tam teşekküllü bir üniversite oldu.

Şu anda, NTOU'nun yedi koleji vardır - Deniz Bilimleri ve Yönetimi, Yaşam Bilimleri, Okyanus Bilimi ve Kaynakları, Mühendislik, Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri, Okyanus Hukuku ve politikası ile Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler. Bu Kolejlerde toplam 22 lisans bölümü, 12 yüksek lisans enstitüsü, 28 yüksek lisans programı ve 20 doktora programı bulunmaktadır.

Üniversite büyük bir büyüme ve değişim geçirdi ve şu anda özellikle deniz bilimleri, denizcilik çalışmaları ve balıkçılık alanlarında ülkenin en önemli yüksek öğrenim ve burs merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Toplumun değişen ihtiyaçlarına ve öğrencilerimizin genişleyen ilgi alanlarına yanıt vererek, benzersiz bir denizcilik odaklı kapsamlı bir üniversiteye dönüşüyoruz. Uluslararası düzeyde tanınan bir yükseköğretim kurumu olmayı hedefliyoruz. Bu amaçla, sosyal bilimler ve liberal sanatlar programlarımız NTOU'da eğitimin temel bir parçası olarak gelişiyor. Üniversite, benzersiz özelliğimiz okyanus çıkarları ile entelektüel ve kişisel gelişim için olumlu bir öğrenme ortamı ve kültürü sağlamaya doğru hızla ilerliyor.

Konumlar

  • Taipei

    Taipei, Tayvan

    sorular