Keystone logo
National University of Art Institute

National University of Art Institute

National University of Art Institute

Tanıtım

1996 yılının sonunda, yedi prestijli üçüncü ve daha yüksek sanat kurumunun oluşturulmasında - Ulusal Müzik Yüksek Konservatuarı "Carlos López Buchardo", Ulusal Güzel Sanatlar Okulu "Prilidiano Pueyrredón", Ulusun Güzel Sanatlar Yüksek Okulu "Ernesto de la Cárcova", Ulusal Üstün Seramik Enstitüsü, Ulusal Dramatik Sanat Okulu "Antonio Cunill Cabanellas", Ulusal Üstün Dans Enstitüsü ve Ulusal Üstün Folklor Enstitüsü - o zamanlar adı verilen şeye hayat vermek için bir araya geldi Ulusal Üniversite Sanat Enstitüsü.

Onun yaratılışı, kriterleri Buenos Aires Şehri merkezli Ulusa bağlı sanatsal eğitimi bir üniversiteye dönüştürmek olan uzun zamandır ertelenen bir projenin gerçekleştirilmesi anlamına geliyordu. IUNA'nın doğuşu, sadece üniversite statüsüne bu sıçramayı yapmak için eski yüksek öğrenim kariyerlerinin uyarlanması anlamına gelmekle kalmadı, aynı zamanda yeni alanların ve kariyerlerin, ortaya çıkan dillerin veya marjinalleştirilmiş faaliyetlerin üniversite eğitimi anına kadar hesaba katılması anlamına geliyordu.

2014 yılında, IUNA'da bir araya gelen disiplin çeşitliliğini ve ilk on sekiz yıldaki büyümesini kabul eden Ulusal Kongre, adını kanunen Ulusal Sanat Üniversitesi olarak değiştirdi.

Bugün, Ulusal Sanat Üniversitesi'nde Transdepartmental Folklor Bölgesi ile Müzik ve Ses Sanatları, Görsel Sanatlar, Dramatik Sanatlar, Hareket Sanatları Bölümleri bir arada var ve geçmişi en çok geçen yüzyılın ortalarına, hatta başlangıcına kadar uzanıyor. yeni: Görsel-İşitsel Sanatlar Bölümü ve Bölümler Arası Öğretmen Yetiştirme Alanları, Multimedya Sanatları ve Sanat Eleştirisi.

Konumlar

  • 1201

    Azcuénaga,1129, C1115, 1201

    sorular