Keystone logo
National University of Engineering -   Universidad Nacional De Ingeniería

National University of Engineering - Universidad Nacional De Ingeniería

National University of Engineering -   Universidad Nacional De Ingeniería

Tanıtım

Ulusal Mühendislik Üniversitesi, 1876 yılında Polonyalı mühendis Eduardo de Habich tarafından, geleneksel olarak Mühendislik Okulu olarak bilinen Peru Özel İnşaat ve Maden Okulu adıyla kurulan ve üniversiteye dönüştürülen bir eğitim kurumudur. 1955'te ULUSAL MÜHENDİSLİK ÜNİVERSİTESİ'nde (UNI). Bugün ülkemizde mühendisler, mimarlar ve bilim adamları için ilk ve ana eğitim merkezidir.

Okulun maden mühendisliği ve inşaat mühendisliği uzmanlıklarıyla ortaya çıkması, kuruluş yasasında belirtildiği gibi, "ülkenin ihtiyaçlarına" bağlıdır.

UNI, hem bireysel varoluş dünyasını hem de kolektif sosyal olanı hissedebilen, değerlendirebilen, yorumlayabilen ve dönüştürebilen insanları eğitmeye katkıda bulunma taahhüdünü yeniden teyit etmektedir.

Biçimlendirici amaçları, sosyal adalet arayışı ve özgürlüğün savunulmasıyla uzlaştırılmıştır. UNI'nin savunduğu bilimsel ve teknolojik kültür, kendisini meşrulaştırıyormuş gibi yapmıyor, Peru halklarının temel ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. Kültürel ve biyolojik çeşitliliğimize saygılıdır ve toplum, şimdiki zaman ve gelecek için yenilenebilir zenginliğin kalıcılığını ve hayatta kalması ve gelişmesi için gerekli çevresel koşulları sağlamaya çalışır.

Konumlar

  • Rimac

    Avenida Túpac Amaru,210, 15333, Rimac

    sorular