Keystone logo
National University of Rio Cuarto - Universidad Nacional De Río Cuarto - UNRC

National University of Rio Cuarto - Universidad Nacional De Río Cuarto - UNRC

National University of Rio Cuarto - Universidad Nacional De Río Cuarto - UNRC

Tanıtım

Ulusal Rio Cuarto Üniversitesi, bir kamu hukuku kurumu, akademik bir kurum, ulusal kamu eğitim sistemini üst düzeyde bütünleştiren ve çerçeve dahilinde tam vatandaşlığı garanti etmek için eğitimi zımni bir sosyal hak olarak onaylayan bir çalışma topluluğudur. sosyal demokrasinin.

Ulusal Río Cuarto Üniversitesi bir bilgi yaratma alanıdır ve kalıcı eğitim yoluyla üyelerinin maksimum uygunluğunu teşvik etme sosyal sorumluluğuna sahiptir.

National University of Río Cuarto'nun amacı: bilgi inşa etmek ve öğretme ve öğrenme süreçlerini geliştirmek, araştırma yürütmek, üniversitenin yayılmasını teşvik etmek, ulusal kültürü tanıtmak, mallar üretmek ve sosyal bir projeksiyonla hizmetler sunmak, süreç. ulusal kurtuluş ve Arjantin ve Latin Amerika sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak.

1 Mayıs 1971'de, Arjantin üniversite eğitiminin kalkınma ihtiyaçlarına uyarlanması programı dahilinde ve ülkenin en büyük kültürel fethine izin veren güçlü bir yerel ve bölgesel sosyal harekete bir yanıt olarak Ulusal Yürütme Gücü Kararı ile oluşturuldu. bölge.

Yaratılışı, yerel ve bölgesel topluluğun tüm sosyal kesimlerinin kararlı bir çabayla katıldığı aşkın bir dönüm noktasıydı. Toplum yönetiminin tipik bir örneğini temsil ediyor, çünkü açık hedefler ve büyük kolektif olgunlukla seferber edilmiş insan ve kurumların bir başarısıydı, doğuşunun ayırt edici özelliği olan bir gerçekti.

Bu nedenle, UNRC'nin potansiyeli, boyutlarını, genişleme oranını, araştırma çalışmalarını ve gelişimine katkıda bulunma inovasyon kapasitesini temel alarak ayrılmaz bir şekilde topluluğu ve bölgesi ile bağlantılıdır.

Üniversite eylemini mevcut mevzuatla tanınan özerklik ve otarşi rejimi çerçevesinde geliştirir. Río Cuarto şehrinde koltuğu ve hükümeti vardır. Akademik ve idari faaliyetler, üniversite kampüsünün konforlu tesislerinde merkezileştirilmiştir.

Konumlar

  • Río Cuarto

    Río Cuarto, Arjantin

    sorular