Keystone logo
National University Of Rosario (Universidad Nacional Del Rosario)

National University Of Rosario (Universidad Nacional Del Rosario)

National University Of Rosario (Universidad Nacional Del Rosario)

Tanıtım

Ulusal Rosario Üniversitesi, 1968'de 17.987 sayılı Kanunla oluşturuldu. Kuruluş yapısı, ilk akademik ve idari organlarını aldığı Universidad Nacional del Litoral'in bir müfrezesiydi ve o zamanlar şunları içeriyordu: Tıp Bilimleri, Bilimler, Mühendislik ve Mimarlık, Ekonomi Bilimleri, Felsefe, Hukuk ve Siyaset Rosario Yüksek Müzik Enstitüsüne ek olarak Bilimler, Diş Hekimliği, Tarım Bilimleri ve buna bağlı Hastane okulları ve ortaokullar.

Kuruluşundan bu yana, Rosario Ulusal Üniversitesi, Rosario toplumu ile başlattığı projelerin her birini ürettiği ve bölgenin taleplerine göre sürekli büyümeyle ifade edilen aktif bir ilişki başlattı.

Mevcut yapısı 12 fakülte, 3 ortaokul ve 1 disiplinlerarası çalışmalar merkezinden oluşmaktadır. 171 yüksek lisans derecesi, 63 lisans derecesi, 15 teknik ders, 53 orta derece, üniversite dışı yüksek öğretim sistemi ile eklemlenerek 26 derece ve 32 lisansüstü dereceler.

Son yıllarda, derslerin uzaktan modda sunulduğu ve öğretim ortamı olarak Web desteğinin kullanıldığı bu akademik teklife sanal kampüs eklendi.

Konumlar

  • Rosario

    Córdoba,1814, S2000, Rosario

    sorular