Keystone logo
National University of the Northeast (Universidad Nacional del Nordeste)

National University of the Northeast (Universidad Nacional del Nordeste)

National University of the Northeast (Universidad Nacional del Nordeste)

Tanıtım

1920 ve 1955 yılları arasında, Kuzeydoğu'daki üniversite hayatı, Litoral ve Tucumán Ulusal Üniversiteleri tarafından oluşturulan ve onlara bağlı Fakülte, Kariyer ve Enstitülerin işleyişiyle oluşturuldu.

Oluşturulan Fakülteler arasında, UNL, Corrientes şehrinde bulunan Ziraat, Hayvancılık ve İlgili Endüstriler Fakültesiydi. Orada, bir grup profesörün girişimi olarak ve çevrenin ihtiyaçlarına yanıt olarak, 6 Haziran 1951'de Litoral Ulusal Üniversitesi Rektörlüğü tarafından işletilmesine izin verilen Ulusal Öğretmenler Enstitüsü kuruldu.

30 Nisan 1951'de Universidad Nacional del Litoral'de 262 sayılı Karar yayınlandı ve Ekonomik, Ticari ve Siyasal Bilimler Fakültesi'nin Resistencia şehrinde Mali Muhasebeci ve Uzman lisans programının ilk yıl bölümünü oluşturması için yetki verildi. . Splitter. Chaco Ulusal Bölgesi Valisinin - o zamanki Resistencia Ulusal Ticaret Okulu Müdürünün endişesini takiben - Ulusal Eğitim Bakanlığı'na sunduğu talebe yanıt olarak ortaya çıktı.

Tıp Fakültesi, 5 Mart 1953'te Corrientes'de, Litoral Ulusal Üniversitesi Rektörlüğünün 79 sayılı Kararı, Üniversite Konseyi'nin 24 Mart tarih ve 234 sayılı kararı ile onaylanan referandum ile kuruldu. aynı yıl, adı geçen üniversitenin Tıp Bilimleri, Eczacılık ve Ramos Menores Fakülteleri'ne bağlı olarak.

1937'de, Tucumán Ulusal Üniversitesi Rektörünün girişimiyle, o evde, sağlık da dahil olmak üzere ülkenin kuzey bölgesinin gerçekliğinin farklı yönlerini araştırmaya adanmış bir araştırma organı oluşturmaya karar verildi. 6 Kasım 1937'de oluşturulan bu kuruluşa Bölgesel Araştırma Dairesi adı verildi ve bunlardan biri 7 Aralık 1937 tarihli 315/73 sayılı Kararla oluşturulan Bölgesel Tıp Enstitüsü olmak üzere benzer amaçlara sahip altı ajansı içeriyordu. 1954'te Bölgesel Tıp Enstitüsü merkezinin Resistencia şehrine devri 1221/226/954 sayılı Karar ile çözüldü.

2 Nisan 1955'te, Corrientes şehrinde faaliyet gösteren Universidad Nacional del Litoral'in Hukuk ve Sosyal Bilimler Fakültesi'ne bağlı olarak Hukuk Fakültesi kuruldu.

Konumlar

 • 868

  25 de Mayo,868, W3400, 868

  programlar

   Kurum ayrıca şunları sunar:

   sorular