Keystone logo
National University of the West (Universidad Nacional del Oeste)

National University of the West (Universidad Nacional del Oeste)

National University of the West (Universidad Nacional del Oeste)

Tanıtım

90'lı yılların ortalarında, bir topluluk ihtiyacından doğan ve akademik, politik ve sosyal sektörlerin desteğini alan bölge için bir Ulusal Üniversite oluşturma fikri tasarlandı.

2000 yılında, Millet Meclisinin Şerefli Temsilciler Meclisine bir yasa tasarısı sunuldu. Geniş bir alanı düşünen bir üniversite açısından düşünülen proje, bir ilçeye özgü değil, bölgenin bir hedefi olarak tasarlandı. Ituzaingo, Marcos Paz ve Gral Belediye Başkanları. Las Heras hemen katıldı ve bölgelerinde projenin onayını teşvik etti. 2000 yılında Merlo, Ituzaingó, Marcos Paz ve Gral'da büyük bir katılımla sunuldu. Las Heras.

Binlerce kişisel ve kurumsal yapışma, farklı kurumların kararları, ulusal makamlarla periyodik toplantılar, katılım ve bilgilendirme tabloları, etkinliklerde, partilerde ve anmalarda, istatistiksel anketlerde ve çalışma ekiplerinin uyumu ve toplulukta projenin kalıcı varlığı.

2007'de proje güncellenmiş ve gerekli bir belge eklenmiştir: Bölgede ulusal bir üniversiteye duyulan ihtiyacı haklı çıkaran ve gerekçelendiren Fizibilite Çalışması. Bağlılık eylemleri çoğaldı ve projenin topluluk içindeki varlığı kalıcı oldu.

2008'de bu proje Ulusal Senato'nun iki komitesi tarafından ele alındı ve onaylandı: Eğitim Komitesi ve Bütçe ve Finans Komitesi. Daha sonra 2008 yılı sonunda Senato oturumuna yükseltilir ve oybirliğiyle kabul edilir.

Konumlar

  • San Antonio de Padua

    General Manuel Belgrano,369, B1718, San Antonio de Padua

    sorular