Keystone logo
Nazarbayev University

Nazarbayev University

Nazarbayev University

Tanıtım

Orta Asya'da, Kazakistan'ın Astana şehrinde bulunan Nazarbayev University , son teknolojiye sahip 21. yüzyıl kampüsünde eğitim ve yeniliği birleştiren, giderek artan uluslararası üne sahip bir araştırma üniversitesidir. Nazarbayev University birinci sınıf bir araştırma tesisi olma kararlılığıyla dünya çapında hızla tanındı. NU akademisyenleri çeşitli alanlarda araştırmalar yürütüyor ve en iddialı projeleri hayata geçiriyor. Araştırmalar her yıl iç ve dış fonlarla desteklenmekte ve modern laboratuvarlarda yürütülmektedir.

Nazarbayev University eğitim ve araştırma dili İngilizcedir ve kabul ve ilerleme sistemleri tamamen liyakat esaslıdır.

NU bugüne kadar teknoloji ve bilim dahil olmak üzere çeşitli çalışma alanlarında 2500'den fazla eser yayınladı. Bu çalışmaların yaklaşık %12,6'sı şu anda 1100 uluslararası kurum ve 268 araştırma ve öğretim laboratuvarı genelindeki öğrenciler ve öğretim üyeleri ile yapılan işbirlikleri sayesinde dünya çapında en çok atıf alan yayınların ilk %10'unda yer almaktadır.

Nazarbayev University araştırmasına olan bağlılığı hakkında daha fazla bilgi edinmek ve ekibin bir parçası olmak için , NU kabul sürecini kontrol ettiğinizden ve aday öğrenciler için mevcut olan farklı liyakate dayalı fon fırsatlarını gözden geçirdiğinizden emin olun.

133758_133722_IMG_50861.jpg

kampus

NU, bölge sakinleri arasında konforlu bir yaşam tarzına hitap eden modern bir araştırma üniversitesi kampüsüdür. Yalnız yaşamdan grup yaşam düzenlemelerine kadar her şey için yaşam alanları mevcuttur. Kampüs çevresinde mutfak keşfi için çeşitli yemek mekanları bulunurken, tüm kampüs tesislerine erişimi sınırlayan erişim kontrol kartlarıyla güvenlik ve güvenlik garanti edilmektedir.

En son teknolojiye sahip spor kompleksimiz, hangi sporlardan ve aktivitelerden hoşlanıyor olursanız olun aktif bir yaşam tarzını kolaylaştırır. Birinci sınıf, düzenlenmiş açık hava spor sahaları, takım bazlı, okul içi yarışmalar için mükemmel bir yer sağlar.

NU kampüsünde herkesin keşfi için bir şeyler var.

133759_133724_IMG_47202.jpg

NU'da Yaşam

NU'da yaşamayı seçen öğrenciler, personel ve öğretim üyeleri Kazakistan'ı keşfediyor ve evdeki tüm olanakların tadını çıkarıyor. Konforlu konaklama birimleri yiyecek, alışveriş, bakım ve diğer kişisel ihtiyaçlar için birinci sınıf hizmetlerle eşleştirilmiştir. Birçok hizmet (tıbbi ofisimiz dahil), günün veya gecenin herhangi bir saatinde hizmet vermek için 7/24 açıktır.

Hem öğrenciler hem de öğretim üyeleri NU'da yaşamayı seviyor.

133760_133723_IMG_4485.jpg

Uluslararası işbirliği

Nazarbayev University stratejik gelişimi için model, öncelikle dünyanın en iyi üniversiteleri ile ortaklığa dayanmaktadır. Üniversitenin okullarının ve araştırma merkezlerinin her biri, önde gelen üniversiteler ve araştırma kurumları ile işbirliği içinde geliştirilmiştir.

NU, uluslararası işbirliği, ortaklıklar, Üniversiteyi küresel yüksek öğretim alanında konumlandırma ve uluslararası öğrenci, öğretim üyesi ve personel desteği yoluyla üniversite çapında uluslararasılaşmanın teşvik edilmesini amaçlamaktadır.

Nazarbayev University Stratejik Akademik ve Araştırma ortakları

 • Wisconsin-Madison Üniversitesi (ABD) - Bilim ve Beşeri Bilimler Okulu ortağı
 • Duke Üniversitesi, Fuqua İşletme Fakültesi (ABD) - İşletme Enstitüsü ortağı
 • Singapur Ulusal Üniversitesi, Lee Kuan Yew Kamu Politikası Okulu (Singapur) - Kamu Politikaları Enstitüsü ortağı
 • Pittsburgh Üniversitesi (ABD) - Tıp Fakültesi ortağı
 • Pennsylvania Üniversitesi (ABD) - Eğitim Enstitüsü ortağı
 • Cambridge Üniversitesi (İngiltere) - Eğitim Enstitüsü ortağı
 • Colorado Maden Okulu (ABD) - Madencilik ve Yerbilimleri Okulu ortağı
 • Pittsburgh Üniversitesi Tıp Merkezi (ABD) - Ulusal Araştırma Onkoloji Merkezi ortağı
 • Lawrence Berkeley Ulusal Laboratuvarı (ABD) - Astana Ulusal Laboratuvarı Özel Kurumu ortağı
 • Oak Ridge İlişkili Üniversiteler (ABD) - “ Nazarbayev University Risk Alma ve İlham Sinerjisi” Özel Kurumu ortağı

NU'nun gelişimine katkıda bulunan Stratejik Ortaklar:

 • Warwick Üniversitesi (İngiltere) - 2015-2016 yılları arasında Nazarbayev University Hazırlık Yılı Programı'nın ortağı.
 • University College London (İngiltere) - 2010-2015 yılları arasında Nazarbayev University Mühendislik ve Dijital Bilimler Okulu ve Üniversite Hazırlık Sertifika Programı ortağı.

Kampüs Özellikleri

.

  Öğrenci Görüşleri

  Programa kabul koşulları

  Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

  Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

  Konumlar

  • Astana

   Qabanbay Batyr Avenue, 53, 010000, Astana

   sorular