Keystone logo
Neapolis University Pafos

Neapolis University Pafos

Neapolis University Pafos

Tanıtım

Biz Kimiz

Kıbrıs'taki Neapolis Üniversitesi, 2010 yılından beri Kıbrıs adasının batı kıyısındaki şirin Baf kasabasının kalbinde faaliyet gösteren, hem Yunanca hem de İngilizce lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunan genç ama dinamik, hızlı büyüyen bir üniversitedir. Kıbrıs'taki Neapolis Üniversitesi'ne kaydolmak, öğrencileri yüksek standartlı, teşvik edici ve keyifli bir ortama sokar. Neapolis'in en büyük avantajı, çoğu Avrupa ve Amerika Üniversitelerinde öğretim ve araştırma yapmak konusunda önemli deneyime sahip olan fakültesinin kalitesi ve bağlılığıdır. Böyle bir fakülteye ve iddialı bir stratejiye dayanarak, hızla Kıbrıs'taki en iyi özel üniversitelerden biri haline geliyor.

Ne yapman bekleniyor?

Kıbrıs'ta Neapolis Üniversitesi'nde öğrenim süreniz boyunca, ister Lisans, ister Yüksek Lisans veya Doktora (Doktora) düzeyinde olsun, derslere ve diğer programla ilgili etkinliklere katılmanız ve ödevlerde, bireysel veya gruplar halinde bağımsız olarak çalışmanız beklenir . Kıbrıs'taki Neapolis Üniversitesi, öğrencilerin entelektüel özerkliğini geliştirmeye büyük önem verir ve öğrencilerin bunu başarmasına yardımcı olacak bir eğitim sistemi vardır.

128651_brooke-cagle--uHVRvDr7pg-unsplash.jpg

Değerlendirme ve Tanıma

Kıbrıs'taki Neapolis Üniversitesi, Kıbrıs'taki özel üniversitelerin ilgili kanunları uyarınca faaliyet göstermektedir. Nihai Lisans, Kıbrıs Yüksek Eğitimde Kalite Güvence ve Akreditasyon Ajansından (DI.PAE) alınmıştır ve Kıbrıs'taki Neapolis Üniversitesi, eylem bağımsızlığına sahip, tam teşekküllü bir üniversite olarak çalışmaktadır.

Ekim 2007'de Üniversite, Bakanlar Kurulu kararını takiben Milli Eğitim Bakanlığı Üniversiteler Kayıt Defterine kayıt yaptırdı. Haziran 2010'da Üniversite işletme ruhsatını aldı. Karar DI.PAE'nin olumlu bir tavsiyesi üzerine verildi. 2015'ten beri Kıbrıs'taki Neapolis Üniversitesi son lisansı aldı ve özerk bir üniversite olarak çalışabilir.

Üniversitenin tüm programları, Kıbrıs Cumhuriyeti ve tüm AB ülkeleri tarafından tamamen tanınmaktadır.

Kıbrıs'taki Neapolis Üniversitesi, talebin sunulmasının ardından, kapsamlı bir değerlendirme yapıldıktan sonra, Temmuz 2012'de Yunanistan Ulusal Akademik Tanınma ve Bilgi Merkezi (NARIC) tarafından Yunan Üniversitelerine eşdeğer bir kurum olarak kabul edildi.

Vizyon

Kıbrıs'taki Neapolis Üniversitesi'nin vizyonu, üyeleri öğretim, araştırma ve sosyal eylem yoluyla toplumun gelişimi için işbirliği içinde çalışan, Avrupa standartlarına sahip insan odaklı bir eğitim organizasyonunun geliştirilmesidir.

Misyon

Kıbrıs'taki Neapolis Üniversitesi'nin misyonu, öğrencilerine yüksek kaliteli bir eğitim sağlamak, araştırma yoluyla bilgi yaratmak ve dağıtmak, toplumumuzun ekonomik ve kültürel yaşamının gelişimine katkıda bulunmaktır.

Değerler

 • Bütünlük
 • mükemmellik
 • İşbirliği
 • yenilik
 • Saygı
 • Dayanışma

128652_rsz_javier-trueba-iqpr1xkf5f0-unsplash.jpg

Üniversite Kampüsünde Yaşam

Neapolis Üniversitesi Kampüsü'ndeki yaşam, öğrencilerin yaptıkları çalışmalardan çok zevk aldıkları eşsiz bir deneyimdir; öğrenci sakinleri akademik ve sosyal olarak geliştikçe hayat boyu sürecek değerli anlar ve anılar oluşmasına yol açar. Neapolis Üniversitesi uygun ve güvenli bir ortam yaratma konusunda kararlıdır ve fikirlerin ve yaşam tarzlarının serbest değişimini saygı duyan ve geliştiren çok dilli, çok kültürlü bir üniversite topluluğu oluşturmuştur.

Üniversite kampüsünün konumu, çeşitli tesisler ve hizmetler, her öğrencinin çalışmaları sırasında deneyimlerini zenginleştirmesine izin vererek bilgi, çalışma ve öğrenci yaşamını teşvik etmek için ideal ortamı yaratır.

Kampüs, şehrin kalbinde, otobüs durakları, bankalar, plajlar, barlar ve restoranlar, alışveriş merkezi ve kafeler gibi yürüme mesafesinde birçok olanakla elverişli bir konuma sahiptir.
Kasabayı birbirine bağlayan ve diğer tüm şehirlere ve havaalanlarına bağlantılar sunan günlük otobüs güzergahları vardır.

Neden Paphos

Tarihsel geçmişin modern dünyayla, ılıman Akdeniz iklimi, plajları, doğal güzelliği, dışa mükemmel bir şekilde taşınması ve sunduğu hizmetlerin sayısı, Baf'ı eğitim almak için ideal bir yer haline getirmektedir.

Neapolis University Paphos'ta okumanın en büyük avantajlarından biri, eğitim kurumunun Avrupa'nın en heyecan verici sahil şehirlerinden birinin merkezinde yer almasıdır. Baf, yaklaşık 77.800 nüfuslu kalıcı bir nüfusa sahiptir.

 • Paphos, diğer Kıbrıslı şehirlere kıyasla, 18-35 yaşları arasındaki en yüksek gençlik oranlarından birine sahip, gençlerle dolu bir şehir.
 • Baf, etnik, sosyal veya dini kökene bakılmaksızın dünyanın her yerinden insanları ağırlayan modern bir Avrupa çok kültürlü şehri.
 • Paphos, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde, tarih ve kültürde 9000 yıllık aralıksız yürüyüşü kanıtlamak için arkeolojik sitelere sahip insanların ve fikirlerin bir kavşağı olarak.
 • Baf, doğa, tarih ve ılıman Akdeniz ikliminin eşsiz kombinasyonu sayesinde uluslararası bir turizm merkezidir. Atina, Patra, Selanik ve Hanya gibi büyük Yunan şehirleriyle Baf arasında doğrudan uçuşlar.

121839_cyprus-4135015_640.jpg

Konumlar

Konumlar
 • Paphos

  2 Danais Avenue 8042 Paphos Cyprus, , Paphos

  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • youtube

sorular