Keystone logo
© Eli Haney, Northwest University photographer
New Mexico State University College of Education

New Mexico State University College of Education

New Mexico State University College of Education

Tanıtım

New Mexico Eyalet Üniversitesi Eğitim Fakültesi, 1956'da William B. O'Donnell'in ilk dekanı olarak hizmet vermesiyle kuruldu.

Öğretmenler hazırlamak, 1800'lerden beri NMSU tarihinin bir parçası olmuştur ve eğitim programlaması yıllar boyunca farklı evleri işgal etmiştir. Eğitim programları ilk olarak Ziraat Okulunda yer aldı ve 1929-1930'da ayrı bir Eğitim Bakanlığı oluşturuldu. 1938'de bölüm Fen Edebiyat Fakültesi'ne geçti. Eğitim ve Psikoloji Bölümü, 1956 yılında Eğitim ve Psikoloji Bölümü Öğretmen Eğitimi Yüksekokulu olarak değiştirildiğinde idari özerklik kazandı. College of Teacher Education terimi 1957'de Üniversite statüsü kazanıldığında kullanılmıştır.

1968'de, kolej O'Donnell Hall'daki mevcut evine taşındı ve 2008'de kolej, binayı modernize eden ve öğrenciler ve öğretim üyeleri için ek alan yaratan O'Donnell salonunun büyük bir yenilemesini kutladı.

Kolej'in 2.300'den fazla öğrencisi vardır ve New Mexico'daki öğretmenlerin, danışmanların, müdürlerin ve diğer eğitim liderlerinin önde gelen bir üreticisidir. Kolejde yaklaşık 75 düzenli görev / görev süresi öğretim üyesi vardır ve genellikle ek 20-30 yarı zamanlı ve geçici öğretim üyesi istihdam eder. Lisans programının yaklaşık 1.500 öğrencisi vardır ve lisansüstü programın yılda yaklaşık 750 öğrencisi vardır. Eğitim Fakültesi'nin farklı bir öğrenci ve öğretim üyesi nüfusu var, lisans düzeyinde öğrenci çeşitliliği yüzde 50'nin üzerinde ve fakülte çeşitliliği bu yıl yüzde 30 İspanyol temsili ile yüzde 55'te.

Kolej, Müfredat ve Öğretim, Danışmanlık ve Eğitim Psikolojisi, Kinesiyoloji ve Dans, Özel Eğitim ve İletişim Bozuklukları ve Eğitim Liderliği ve Yönetimini içeren beş bölümden oluşmaktadır. Kolejdeki programlar lisans derecesinden doktora derecesine kadar uzanır ve kolej tipik olarak New Mexico Eyalet Üniversitesi'ndeki en büyük doktora mezunu üreticisidir.

Eğitim Fakültesi, ortaklıklar, finanse edilen girişimler ve sosyal yardım programları aracılığıyla yerel bölgeler ve bölgesel konsorsiyumlar ile işbirliği yapar. Programların çoğu, matematik ve fen, yönetim, danışmanlık ve toplum sağlığı alanlarında öğretmenlerin mesleki gelişimini destekler. Matematik ve bilim girişimlerimizin birçoğunun öğrenci performansı üzerinde doğrudan etkisi oldu. Daha yakın zamanlarda, Edgar Garrett Konuşma ve İşitme Kliniği aracılığıyla İletişim Bozuklukları Programı, yakın zamanda Otizmli kişilere hizmet vermeye başladı

Eğitim Fakültesi, genellikle erişimi olmayanlar için eğitim fırsatları sağlamaya kararlıdır. Kolej ayrıca, geleneksel öğrenciler için mükemmel eğitim fırsatları sağlamaya ve New Mexico'daki çocukların eğitimini geliştirmek için okullarla ortaklık kurmaya kendini adamıştır.

Konumlar

  • Las Cruces

    East University Avenue,1780, 88003, Las Cruces

    sorular