Keystone logo
© METADATA
Nord University

Nord University

Nord University

Tanıtım

Nord University 2016 yılında Nordland Üniversitesi, Nesna Üniversite Koleji ve Nord-Trøndelag Üniversite Koleji'nin birleşmesiyle kuruldu. 8 yeni ve modern kampüse yayılmış yaklaşık 200 çalışma programımız var. Biyolojik Bilimler ve Su Ürünleri Fakültesi, deniz ve tarımsal kalkınma için önemli bölgeler olan Bodø ve Steinkjer'de bulunmaktadır. Kendi araştırma istasyonumuz, iki araştırma gemimiz ve Norveç'in 1. Biyorafinerisi'ne erişimimizle, hem Norveç'i hem de dünyayı ilgilendiren gelişmelere öncülük ediyoruz.

Nord University önemi

​Nord​​ Üniversitesi, bölgemizin doğasını ve insanlarını temel alan yeni bilgilerle küresel zorlukların üstesinden gelecektir. Yüksek Kuzey, Norveç'in en önemli stratejik bölgesidir. Nord University Yüksek Kuzey ile ilgili sosyal ve ekonomik araştırmaları güçlendirecek.

Nordland ve Trøndelag ilçeleri doğal kaynaklar açısından zengindir ve sürdürülebilir değer ve istihdam yaratma açısından önemli bir potansiyeli temsil etmektedir. Nord University , özellikle biyobilimler, işletme, sosyal bilimler, sağlık bilimleri, eğitim bilimleri ve mesleki bilimler alanlarında araştırma ve eğitimin geliştirilmesine katkıda bulunacaktır.

Nord University , Sámeednam/Saepmie'de bulunmaktadır ve Lule ve Güney Saami dilleri ve kültürüyle ilgili araştırma ve geliştirmeden sorumludur. Nord, Saami eğitim programlarını güçlendirecek ve çok disiplinli Saami araştırmalarının kapsamını artıracak.

Değer beyanı

Nord University , araştırma ve eğitiminin kalitesi ve öğrenciler ile personel arasındaki, eğitim programları ile çalışma hayatı arasındaki ve araştırma ile toplum arasındaki bağlantı ile karakterize edilecektir. Öğrencilerimiz ve personelimiz en önemli kaynaklarımızdır.

Nord University eğitim ve çalışma ortamı katılım, saygı ve katılım üzerine kurulacaktır. Nord University organizasyonun her seviyesinde iyi liderlik, meslektaşlar arası dayanışma ve sosyal sorumluluk yoluyla akademik özgürlük, eşitlik ve çeşitlilik, yüksek etik standartlar ve kurumsal özerklik ilkelerini geliştirmeye devam edecektir.

Nord University temel değerleri şunlardır:

  • Saygı
  • şeffaflık
  • Bağlantılılık
  • Yaratıcılık

​Stratejik çekirdek

Nord University akademik profili, bölgesel avantajlar ve taleplerin yanı sıra ulusal stratejileri de içeren eğitim ve araştırma alanındaki stratejik temel alanlarımızı temel alacak ve üniversitenin doktora programlarını güçlendirecektir.

Konumlar

  • Bodø

    Universitetsalléen, 11, 8026, Bodø

    sorular