Keystone logo
North Dakota State University - Graduate School

North Dakota State University - Graduate School

North Dakota State University - Graduate School

Tanıtım

North Dakota State University, öğrenci odaklı, arazi hibesi, araştırma üniversitesi olarak farklıdır.

NDSU, Ulusal Bilim Vakfı'na bildirilen NDSU araştırma harcamalarına göre kamu araştırma üniversiteleri arasında 94. sırada yer almaktadır. Ayrıca, NDSU, tarım bilimleri de dahil olmak üzere çeşitli alanlarda Ulusal Bilim Vakfı'nın ilk 100 listesinde yer almaktadır; iş yönetimi ve iş; iletişim; bilgisayar Bilimleri; doğal kaynaklar ve koruma bilimi; siyaset bilimi ve hükümet; sosyal Bilimler; sosyoloji, demografi ve nüfus çalışmaları; ve görsel ve sahne sanatları.

Ana kampüs, eyaletteki Genişletme Servisi ve Araştırma Deney İstasyonu konumları ile Kuzey Dakota, Fargo'dadır.

Misyon, Vizyon, Temel Değerler

Misyon

Kuzey Dakota Eyalet Üniversitesi, enerji ve ivme ile, arazi hibe vakfımızı inşa ederek, değişen bir dünyadaki insanların ihtiyaçlarını ve isteklerini ele alıyor.

Vizyon

Küresel çapta çağdaş bir metropol arazi bağış kurumu olarak tanımlanacak canlı bir üniversite öngörüyoruz.

Temel değerler

NDSU, aşağıdaki anahtar değerler ve ilkeler tarafından yönlendirilir:

Kara-Grant

Coğrafi ve kültürel açıdan farklı popülasyonları yansıtır ve sunarız. Kurumsal başarıyı üniversite genelinde paylaşıyoruz. Henüz tasarlanmayan şekillerde ortaya çıkacak büyüme ve hizmetleri öngörüyor ve memnuniyetle karşılıyoruz. Eşsiz karmaşıklıklarımızı Kuzey Ovaları'ndaki bir arazi bağış üniversitesi olarak kabul ediyoruz. İnsanlara küresel olarak hizmet vermeye kararlıyız.

İnsanlar

Birbirimizden ve hizmet verdiğimiz çeşitli topluluklardan güç ve canlılık elde ediyoruz. Üniversite topluluğunun tüm üyelerinin güvenliğini ve refahını artırarak entelektüel ve kişisel gelişime elverişli, akademik ve sosyal bir ortam öngörüyoruz. Kararlara katılan ve ortak yarar için işbirliğine değer veren bireyler aracılığıyla mükemmelliği destekliyoruz.

Öğretmek ve öğrenmek

Geleneksel sınıf içinde ve dışında üstün bir öğretme ve öğrenme ortamı sağlıyoruz. Farklı fikirlerin paylaşılabileceği meslektaş ortamında liberal, yüksek lisans ve profesyonel eğitimi teşvik ediyor ve değer veriyoruz. Bireysel olarak tanımlanmış hedeflerle yaşam boyu öğrenmeyi destekleyen bir ortamı teşvik ediyoruz.

ahlâk

Bütünlüğümüzü ilkeli eylem ve etik karar alma yoluyla sürdürüyoruz.

Kültür

İnsan ve fikirlerdeki farklılıkları memnuniyetle karşılayarak ve saygı duyarak, istediğimiz arazi bağış üniversitesi olacağız. Kuzey Dakota Üniversite Sisteminin hedeflerini destekliyoruz ve dünyadaki kolejler ve üniversiteler ile işbirliğine değer veriyoruz. Programlarımıza ve hizmetlerimize erişilebilirliği arttırıyoruz.

Hesap verebilirlik

Kuzey Dakota halkıyla özel bir ilişkimiz var ve bunlara karşı sorumluyuz. Bölgemizin ekonomik refahına katkıda bulunmak ve yaşam kalitesini yükseltmek için aktif bir şekilde çalışıyoruz.

Burslar ve fon sağlama

Burs

İlgili bir üniversiteyiz ve keşif, öğretim, entegrasyon ve uygulama dahil olmak üzere her türlü bursu kabul ediyor ve sürdürüyoruz. Akademik özgürlüğün hak ve sorumluluklarını destekliyoruz.

Konumlar

  • Fargo

    1340 Administration Ave., Fargo, 58102, Fargo

sorular