Keystone logo
North Dakota State University - Graduate School Antropoloji Yüksek Lisansı
North Dakota State University - Graduate School

Antropoloji Yüksek Lisansı

Fargo, Amerika Birleşik Devletleri

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

USD 421 / per credit *

Kampüste

* draft oranları: Kuzey Dakota sakinleri kredi başına $405,18 | Minnesota sakinleri kredi başına 514,58 $ | ABD vatandaşı olmayanlar kredi başına $607,77 | kredi başına uluslararası $709.07

Tanıtım

NDSU'daki lisansüstü Antropoloji programı, hem kültürel hem de maddi olarak insan mirasının geçmişi, bugünü ve geleceği üzerine odaklanır ve Antropoloji alanında lisansüstü eğitimin, giderek artan sayıda kariyer yönelimi için arzu edilen bir hazırlık olduğu ilkesine dayanır.

Antropolojide lisansüstü eğitimin odak noktası, hem uygulamalı antropologların gelişimine hem de doktora derecesi almak isteyenlerin ileri eğitimine yöneliktir.

Öğrenciler bir uzmanlık alanında ders almayı seçebilir veya genel antropolojide bir geçmişe sahip olabilirler. Uzmanlık alanları kültürel antropoloji ve arkeolojiyi içerir. NDSU'daki Antropoloji programındaki öğrenciler, uygun bir fakülte-öğrenci oranından yararlanır.

Öğrenciler için iki program seçeneği mevcuttur.

  1. Tez seçeneğinde öğrenciler araştırmaya dayalı bir tez üzerinde çalışırlar.
  2. Kapsamlı çalışma seçeneği, çalışmalarını bir tür uzmanlık alanı veya staj deneyimi ile birleştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır.

kabul

Burslar ve fon sağlama

Müfredat

Program Sonucu

Okul Hakkında

sorular