Keystone logo
North Dakota State University - Graduate School Genomik, Fenomik ve Biyoinformatik Yüksek Lisans
North Dakota State University - Graduate School

Genomik, Fenomik ve Biyoinformatik Yüksek Lisans

Fargo, Amerika Birleşik Devletleri

3 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

USD 421 / per credit

Kampüste

Tanıtım

Genomik, Fenomik ve Biyoinformatik, altı bölüm ve üç kolejden 27 fakülteyi içeren disiplinler arası bir yüksek lisans programıdır. Program başlangıçta Genomik ve Biyoinformatik üzerine odaklandı. 2021'de programda büyük bir değişiklik yapıldı. Bu, yüksek verimli fenotiplemedeki ilerlemeler ve fenomik verilerin artan önemi ve özellikleri kontrol eden genlerle doğrudan ilişkisi tarafından harekete geçirildi. Bu ilişkilerden yola çıkılarak, bir başka araştırma yolu olarak fenomik eklenmiştir.

Programdaki öğrenciler, fonksiyonel genomik, yüksek verimli fenotipleme ve genomik ve fenomenik verilerin hesaplama analizine odaklanan alanlarda ileri düzeyde çalışma, eğitim ve araştırma yapacaklardır. Bu, bir fenotipin nasıl ifade edildiğini anlamak için etkileşime giren birçok -omik alanının anlaşılmasına yol açacaktır.

Program hem yüksek lisans hem de doktora sağlamak için tasarlanmıştır. Öğrencilere, bir organizmada ifade edilen birçok genin ve ürünlerinin organizasyonu ve ifadesinin incelenmesine sistem çapında bir yaklaşım getiren bir araştırma alanında başkalarıyla işbirliği içinde çalışmak için gerekli beceriler ve entelektüel arka plan. Modern tekniklere ve enstrümantasyona maruz kalmak, öğrenciyi hem endüstriyel hem de akademik kariyerlerde başarıya hazırlayacaktır.

Öğrenciler, fonksiyonel genomik, biyoinformatik veya fenotipik parkurlarda Yüksek Lisans (MS) veya Felsefe Doktoru (Ph.D.) alabilirler. MS öğrencileri için her üç parça için kapsamlı seçenekler mevcuttur.

kabul

Okul Hakkında

sorular