Keystone logo
North Dakota State University - Graduate School Kamu Politikası Yüksek Lisansı
North Dakota State University - Graduate School

Kamu Politikası Yüksek Lisansı

Fargo, Amerika Birleşik Devletleri

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Jul 2024

USD 421 / per credit *

Kampüste

* draft oranları: Kuzey Dakota sakinleri kredi başına $405,18 | Minnesota sakinleri kredi başına 514,58 $ | ABD vatandaşı olmayanlar kredi başına $607,77 | kredi başına uluslararası $709.07

Tanıtım

NDSU'nun Kamu Politikası Yüksek Lisans (MPP) programı, politika tasarımı ve program değerlendirmesi için bölgesel, ulusal ve uluslararası ihtiyaçları karşılayan titiz bir eğitim sağlar. Hibrit format, öğrencilerin derslere şahsen katılabileceği veya gerçek zamanlı olarak uzaktan katılabileceği anlamına gelir. Program hem geleneksel öğrencileri hem de kariyerlerine başlamış olanları barındırmaktadır. Lisans programı 36 krediden oluşur ve iki yıllık lisansüstü eğitimde tamamlanabilir. Hızlandırılmış yüksek lisans programımız, lisans öğrencilerinin siyaset bilimi ana dallarını ve MPP'lerini toplam beş yılda tamamlamalarını sağlar. Enstitü'nün çevrimiçi aracı aracılığıyla gerekli materyalleri göndererek MPP programına başvurabilirsiniz.

MPP nedir?

Bir Kamu Politikası Yüksek Lisansı, öğrencileri politika yapıcılar olmaya hazırlar. Kurs, öğrencilerin politika hedeflerini belirlemelerine, etkili programlar tasarlamalarına ve amaçlanan hedeflerine ulaşıp ulaşmadıklarını belirlemek için politikaları değerlendirmelerine yardımcı olur. Öğrencileri politika uygulamasını gerçekleştirmeye hazırlayan bir MPA'nın (Kamu Yönetimi Yüksek Lisansı) aksine, bir MPP programı “neyin işe yaradığını” belirleyecek ve sosyal sorunlara yeni politika çözümleri üretecek kişileri eğitir.

Neden bir MPP?

MPP'leri olan kişiler devlet kurumlarında, kar amacı gütmeyen kuruluşlarda, düşünce kuruluşlarında, siyasi savunma kuruluşlarında ve hatta özel sektörde çalışmaktadır. MPP'li profesyoneller, politikalarını ve yaklaşımlarını değerlendirmek ve geliştirmek isteyen kuruluşlar için çekici adaylardır. MPP'ler, iyilik yapmak ve bunu iyi yapmak isteyen güçlü düşünürler yetiştirir.

Ulusal olarak, bir MPP'yi yeterlilik olarak listeleyen açık işlerin sayısı çoktur ve artmaktadır. Analitik firması Burning Glass, yalnızca Kuzey Dakota ve çevre eyaletlerde yılda 300'den fazla iş bildiriyor ve ortalama 75.000 doların üzerinde bir maaş sunuyor. Bölgedeki üniversiteler şu anda bu talebi karşılamak için gerekenden önemli ölçüde daha az MPP derecesi vermektedir.

Neden NDSU?

NDSU, Dakotas'taki tek MPP programını sağlar ve ülke çapında bir MPP kazanmak için en uygun maliyetli seçeneklerden birini sunar. Program, öğrencilerin belirli politika alanlarında bilgilerini geliştirmelerine olanak sağlayan çeşitli seçmeli derslerle tamamlanan, politika tasarımı ve değerlendirme becerileri sağlayan sıkı bir zorunlu dersler dizisi sunar; bu kurslar, eğitimden altyapıya ve uluslararası kalkınmaya kadar uzanan politika alanlarını kapsar.

Fakültemiz yerel, ulusal ve uluslararası politika konusunda uzmanlığa sahiptir. Fakülte üyelerimiz, Upper Midwest Center on Public Policy ve Center for Study of Digital Society'yi yönetir ve USAID ve Facebook gibi büyük kuruluşlarda politika danışmanı olarak hizmet verir. Öğrenciler ayrıca yeni oluşturulan Challey Küresel İnovasyon ve Büyüme Enstitüsü'nün kaynaklarından da yararlanabilirler.

Hızlandırılmış MPP

Siyaset Bilimi ve Kamu Politikası Bölümü, mevcut NDSU lisans öğrencilerine, öğrencilerin Siyaset Bilimi alanında BA/BS ve 5 yıl gibi kısa bir sürede MPP tamamlamalarına olanak tanıyan hızlandırılmış bir MPP seçeneği sunmaktan da memnuniyet duyar.

Hızlandırılmış bir yüksek lisansla ilgilenen öğrenciler, geleneksel MPP programına başvuranlarla aynı başvuruyu tamamlayacaklardır (yukarıya bakın). Öğrencilerin kabul edilmeleri için 3.5 GNO'ya sahip olmaları ve 60 lisans kredisini tamamladıktan sonra programa girebilmeleri gerekir. Bu süreç hakkında daha fazla bilgi için Enstitü web sitesine bakın. Öğrenciler, lisans kariyerlerinin başlarında bu seçenek hakkında danışmanlarıyla konuşmalıdır.

kabul

Müfredat

Okul Hakkında

sorular