Keystone logo
North Dakota State University - Graduate School M.Ed. Eğitim Liderliğinde Yüksek Lisans
North Dakota State University - Graduate School

M.Ed. Eğitim Liderliğinde Yüksek Lisans

Fargo, Amerika Birleşik Devletleri

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Aug 2024

USD 421 / per credit *

Kampüste

* KREDİ BAŞINA MALİYET: Kuzey Dakota (ve ABD'nin batı eyaletleri) sakinleri 421 $ | Minnesota'da ikamet edenler 535$ | Diğer ABD eyaletlerinde ikamet edenler $632 | Uluslararası öğrenciler 737$

Tanıtım

Eğitimsel Liderlik programının amacı, K-12 ve yüksek öğrenim ortamlarında liderlik rolleriyle ilgilenen kişilere mesleki ve/veya akademik hazırlık sağlamaktır. Bu roller arasında öğretmen liderleri, orta düzey yöneticiler (örneğin, okul müdürleri veya yüksek öğretim yöneticileri) ve bölge müfettişleri gibi üst düzey idari pozisyonlar yer almaktadır.

Sunulan dereceler arasında Eğitimsel Liderlik - K-12 Liderliği alanında 32 kredilik Eğitim Yüksek Lisansı (M.Ed.) ve Eğitim Liderliği alanında 36 kredilik Eğitim Yüksek Lisansı (M.Ed.) veya Bilim Yüksek Lisansı (MS) bulunmaktadır. Eğitim Yönetimi.

K-12 Liderliği

K-12 Liderlik seçeneği, öğrenci başarısına odaklanan liderlik için gerekli profesyonel ve organizasyonel becerileri kullanarak eğitim tutkunuzu dönüştürmek üzere tasarlanmıştır. Bu programdan mezun olanlar, bilinçli karar verme ve işbirliği yoluyla başkalarına liderlik edecek bilgi, beceri ve deneyimlere sahiptir.

K-12 Liderlik programı, Ulusal Öğretmen Eğitimi Akreditasyon Konseyi (NCATE) tarafından akredite edilmiştir ve Kuzey Dakota Eğitim Standartları ve Uygulamaları Kurulu tarafından onaylanmıştır. Ulusal ve eyalet mevzuatı, standartlar veya kurallardaki değişiklikler akademik program gerekliliklerini etkileyebilir

Yüksek Eğitim Yönetimi

Yüksek Öğrenim Yönetimi seçeneği, ortaöğretim sonrası bağlamlarda liderlik için gerekli olan yüksek öğrenim ve öğrenci ilişkilerinin uygulama, araştırma ve teorisinin temellerini sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bu programdan mezun olanlar, kolej ve üniversite kampüslerinde değişimin temsilcisi olacak bilgi, beceri ve deneyime sahiptir.

kabul

Okul Hakkında

sorular