Keystone logo
North Dakota State University - Graduate School Peyzaj Mimarlığı Yüksek Lisansı
North Dakota State University - Graduate School

Peyzaj Mimarlığı Yüksek Lisansı

Fargo, Amerika Birleşik Devletleri

5 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Aug 2024

USD 561 / per credit *

Kampüste

* draft oranları: Kuzey Dakota sakinleri kredi başına $539.05 | Minnesota sakinleri kredi başına 684,59 $ | ABD vatandaşı olmayanlar kredi başına $808.57 | kredi başına uluslararası $943.33

Tanıtım

NDSU, öncelikle heyecan verici, öğrenci odaklı bir kentsel bölge olarak ortaya çıkan Fargo şehir merkezindeki güzel restore edilmiş iki tarihi endüstriyel binada yer alan 5 yıllık LAAB onaylı, birinci profesyonel Peyzaj Mimarlığı Yüksek Lisans programı sunmaktadır. Peyzaj mimarlığı lisansüstü programına giren öğrencilerin çoğu, doğrudan NDSU'nun Çevre Tasarımı alanında profesyonel ön-profesyonel Bilim Lisans programından gelmektedir. Müfredat, ülke çapında şehirlere yapılan saha gezilerini içerir ve profesyonel personele sahip bir ahşap atölyesi, dijital medya laboratuvarları, lazer kesiciler ve model yapımı için 3D baskı ile desteklenir. Hem geleneksel hem de dijital medya üzerinde durulmaktadır. Yurtdışında isteğe bağlı bir sömestr ve yaz aylarında yabancı çalışma turları sunulmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri'nde, çoğu kayıt kurulu, lisans için ön koşul olarak akredite bir profesyonel derece programından bir derece gerektirir.

Peyzaj Mimarlığı Akreditasyon Kurulu (LAAB), Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kurumlar tarafından sunulan peyzaj mimarlığı alanındaki profesyonel lisans programlarını akredite etmeye yetkili tek kurum olan Peyzaj Mimarlığı Akreditasyon Kurulu'nun (LAAB), profesyonel bir programda eğitim kalitesini değerlendirme, savunma ve geliştirme misyonuna sahiptir. peyzaj mimarlığı diploması.

Kuzey Dakota Eyalet Üniversitesi'nin Peyzaj Mimarlığı programı, aşağıdaki LAAB tarafından akredite edilmiş derece programını sunmaktadır:

  • Peyzaj Mimarlığı Yüksek Lisansı (MLA)
  • Bir sonraki akreditasyon ziyareti: 2022

kabul

Okul Hakkında

sorular