Keystone logo
Northeast Agricultural University

Northeast Agricultural University

Northeast Agricultural University

Tanıtım

Northeast Agricultural University (NEAU), Çin'de tarım bilimlerinde uzmanlaşmış ve yaşam bilimleri ve gıda bilimlerine odaklanmış yüksek rütbeli bir tarım üniversitesidir. 1948 yılında kurulan NEAU, Heilongjiang Eyalet Hükümeti ve Çin Halk Cumhuriyeti Tarım Bakanlığı tarafından kurulmuştur.

NEAU, Çin'in 'Ulusal 211 Projesi ve Orta Batı temel yüksek öğrenim yeterliliği Projesi kapsamındaki kilit üniversitelerden biridir. Ayrıca NEAU, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen lisans eğitiminde A düzeyi üniversitelerden biridir. Geçtiğimiz yıllarda NEAU, tarım, mühendislik, bilim, ekonomi ve yönetim ve sanat alanlarında 16 okul ve bir bölümden oluşan kapsamlı bir üniversiteye dönüştü.

Şu anda, üniversitenin 24157'si lisans ve 3690'ı yüksek lisans öğrencisi olmak üzere 28052 öğrencisi bulunmaktadır. Çin'in ulusal kilit üniversitelerinden biri olan NEAU, 200 binin üzerinde mezunu yetiştirmiştir. Çin ve Heilongjiang Eyaleti genelinde gelişmiş araştırma ve tarımsal üretim alanlarında yenilikçi yetenekler, entegre yetenekler ve uygulamalı yetenekler olarak görev yapıyorlar. NEAU, 1948 yılında başlangıçta "Kuzeydoğu Tarım Enstitüsü" adı altında kuruldu.

Okulun adı 1950 yılında Harbin Tarım Enstitüsü olarak değiştirildi. 1994 yılında Northeastern Tarım Üniversitesi adı kabul edildi. Üniversitede 312 profesör ve 452 doçent olmak üzere 1544 tam zamanlı öğretmen bulunmaktadır. 712'si doktora, 557'si ise yüksek lisans derecesi almıştır. Çin Mühendislik Akademisi'nin (CAE) bir üyesi ve 171 doktora süpervizörü dahil olmak üzere bazı profesörlerimiz olağanüstü başarılara sahiptir. Akademisyenlerimiz ve araştırmacılarımız, yenilikleri ve keşifleri nedeniyle birçok onur ve ödül kazandı. Yaptıkları ilerlemeler, seçtikleri çalışma alanlarının çehresini değiştirdi ve Çin'de yüksek rütbeli bir tarım üniversitesi olmamıza yardımcı oldu.

Araştırma ekiplerimiz ve profesörlerimize 30 ulusal Doğa Bilimi Ödülü, Eyalet Buluş Ödülü ve Ulusal Teknoloji ve Bilim İlerleme Ödülü verildi. Heilongjiang Eyaletinin gelişimine olağanüstü katkılarımız nedeniyle, 9 Üstün Teknolojik Fayda Ödülü, 3 Canlandırıcı Ekonomi Ödülü ve 2 Tahıl Üretimine Katkı Ödülü gibi birçok eyalet ödülü aldık.

"Çalışkanlık ve Öz-Disiplin" sloganı ve çalışkanlık, gerçekçilik, özveri ve yenilik arayış ruhu ile NEAU, tanınmış ve üst düzey bir tarım üniversitesine adanmıştır.

Konumlar

 • Harbin

  Dong Zhan Jie, , Harbin

  programlar

   Kurum ayrıca şunları sunar:

   sorular