Keystone logo
Northern Michigan University Klinik Moleküler Tanıda Yüksek Lisans (Genetik)
Northern Michigan University

Klinik Moleküler Tanıda Yüksek Lisans (Genetik)

Marquette, Amerika Birleşik Devletleri

Request duration

Ingilizce

Request pace

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Klinik moleküler teşhis, sağlık sektörünün geleceğidir. Moleküler testler, genetik bozukluklar, bulaşıcı hastalıklar, kanserin tespiti ve izlenmesi, farmakogenomikler ve kimlik testleri gibi tıp alanlarında artan sıklıkta kullanılmaktadır. Northern'ın Klinik Moleküler Genetik (CMG) programı Yüksek Lisans derecesi, moleküler teşhis alanında klinik laboratuvar bilim adamları ve biyologlar için titiz bir yüksek lisans düzeyinde eğitim sağlamak için tasarlanmıştır. CMG programı, halihazırda bir tıbbi laboratuvarda veya ilgili disiplinde eğitim almış ve yetkin olan laboratuvar bilimi uzmanları için tasarlanmıştır. Northern'ın programı, öğrencileri edinilmiş, kalıtsal ve bulaşıcı hastalıklar için moleküler genetik testlerin klinik uygulamalarında bilgili olmaları için geliştirmeye vurgu yapmaktadır.

CMG programı, çalışan profesyoneller için esneklik sağlarken aynı zamanda NMU'da araştırma yapmak isteyen öğrenciler için de uygundur. CMG programı, etkileşimli web tabanlı kurslar, bir haftalık kampüs içi laboratuvar deneyimi (yalnızca tez için gereklidir) ve uzaktan veya kampüste derece tamamlanmasına izin veren esnek bir müfredat tasarımından oluşur. Öğrenciler bulaşıcı bir hastalık veya insan genetiği konsantrasyonu arasında seçim yapma seçeneğine sahiptir. Derecenin tamamlanması, Klinik Moleküler Genetikte bir kampüs içi araştırma tezi, Klinik Moleküler Genetikte bir proje veya Genetik ve Genomik Teknolojilerin Klinik Uygulamalarında bir kapak taşı ile elde edilebilir.

Web tabanlı kurslar, öğrencilere öğrenmede daha fazla esneklik sağlar, ancak geleneksel sınıf temelli kurslardan daha az titiz değildir. Başlangıç dersleri temel bilgileri sağlarken, sonraki dersler öğrencinin bu bilgiyi eleştirel bir şekilde uygulama yeteneğini geliştirir ve başarılı bir tez veya bitirme projesi için temel oluşturur.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar