Keystone logo
Nosov Magnitogorsk State Technical University

Nosov Magnitogorsk State Technical University

Nosov Magnitogorsk State Technical University

Tanıtım

Genel bilgi

Nosov Magnitogorsk State Technical University (NMSTU), Rusya'daki en güvenilir ve saygın çok disiplinli teknik üniversitelerden ve bilim merkezlerinden biridir. Yaygın bir altyapıyı, gelişmiş malzeme kaynaklarını ve yüksek entelektüel potansiyeli temsil eden Üniversitemiz, uluslararası olarak tanınan bir araştırma okulu oldu; Hem Rusya hem de deniz aşırı üniversiteler ile çok çeşitli kültürel ve bilimsel bağlara sahiptir.

NMSTU, 'Amiral Gemisi Üniversitesi' statüsüne sahip Rus üniversitelerinden biridir. 2018 yılında toplam öğrenci sayısı 12.000'e ulaşmaktadır. Fakülte, 530'u doktora derecesine sahip yaklaşık 800 öğretmenden oluşmaktadır. derece ve 98 – doktora derecesi. Rus öğrenciler için çok çeşitli Lisans, Yüksek Lisans ve Lisansüstü programları sunuyoruz ve uluslararası öğrenciler için İngilizce olarak öğretilen ileri düzey Yüksek Lisans programları geliştiriyoruz. NMSTU'daki öğrenciler ve öğretim personeli, çeşitli araştırma faaliyetlerine ve hibe programlarına katılmaktadır. Üniversitenin yenilik ve teknoloji Ar-Ge merkezi, 14 bilim okulu ve yaklaşık 20 araştırma laboratuvarı, Nanosteels Araştırma Enstitüsü, Yenilik İş İnkübatörü ve Gençlik Araştırma Merkezi'nden oluşmaktadır. Eğitim, bilim ve üretimin yüksek entegrasyonu nedeniyle, NMSTU, devlet ve özel müşteriler tarafından desteklenen büyük temel ve uygulamalı araştırma projelerini uygulamayı başarır. Üniversitemiz ayrıca uluslararası öğrenci değişim programlarında yer almakta ve dünya çapında 60 ülkeden 37 ortak üniversite ile işbirliği anlaşması bulunmaktadır. Geleneksel olarak mühendislik öğrencilerimiz yabancı şirketlerde uygulamalı eğitim alırlar.

NMSTU ayrıca AB Avrupa Komitesi tarafından finanse edilen TEMPUS projelerinin bir parçası olarak da faaliyet göstermektedir. NMSTU, müfredatın modernizasyonu konusunda AB projelerine katılmaktadır.

Üniversite bilginleri, yurtdışındaki üniversitelerin metalurji ve madencilik alanındaki lisansüstü öğrencileri için bilimsel danışman olur, düzenli olarak yabancı ortak üniversitelerde resmi rakip olarak görev yapar ve aynı zamanda Uluslararası Konferans Komitelerine üye olurlar.

Kampüs iyi donanımlı yurtlar, bir sağlık merkezi, tüm çalışanlara ve öğrencilere çok çeşitli sağlık hizmetleri sunmakta, rekreasyon merkezi ve spor eğitimi ve her seviyede bölgesel ve ulusal şampiyonluklara katılım için kişisel ve uluslararası sporlara katılma olanakları sunan spor tesisleri içermektedir. grup eğitimi, çeşitli su dersleri ve daha birçok yerin yanı sıra kafeler, kantinler ve tatil köyleri. 80 yıldan fazla bir süredir NMSTU mezunları mühendislik, bilim, teknoloji, işletme ve insan bilimleri alanlarında uzmanlaşmıştır. Mezunlarımız, ülke genelinde ve yurt dışında farklı şirketler tarafından işe alınır.

85 yıllık tarihi boyunca Üniversite, yurt içi ve yurt dışındaki bilim okulları ile ünlü, çok disiplinli bir bilim ve eğitim merkezi olarak bilinir. Önde gelen Rus ve yabancı üniversitelerle geniş bir kültür coğrafyasına ve bilimsel ilişkilere sahiptir. NMSTU, QS "Developing Europe and Central Asia" uluslararası sıralamasında ilk 300 üniversitede ve Webometrics'in uluslararası sıralamasında en iyi 100 Rus üniversitesinde yer almaktadır.

NMSTU kararlıdır:

  • Öğrencileri bilim ve teknoloji konusunda eğitmek, ileri düzeydeki bilgilerini herkesin yararına paylaşmak;
  • Öğrencilerine araştırma faaliyetleri ve keşiflerinde entelektüel destek sağlamak, insanlığın iyileştirilmesi ve dünyanın büyük zorluklarının üstesinden gelmek için bilim ve teknoloji ile ilgili şirketlerle işbirliği ilişkilerinde;
  • Her öğrencide akıllıca, yaratıcı ve verimli bir şekilde çalışma ve çalışma dünyasına girmek ve ulusa ve dünyaya elinden gelenin en iyisini yapmak için yetenek, tutku ve irade geliştirmek.

Kuruluş tarihi:

1934

Öğrenci sayısı:

12 000'den fazla

Konumlar

  • Magnitogorsk

    Lenin Street, 38, Magnitogorsk city, Chelyabinsk Region, Russian Federation, 455000, Magnitogorsk

sorular