Keystone logo
The NUCB Business School

The NUCB Business School

The NUCB Business School

Tanıtım

Nagoya Ticaret Üniversitesi & Business (NUCB) İşletme Okulu, Japonya'nın en kozmopolit üçüncü bölgesinin kalbinde yer alan özel bir üniversitedir. Okul 1953 yılında kurulmuştur ve Japonya'da AACSB International, The Association of MBAs (AMBA) ve EQUIS tarafından akredite edilen ilk ve tek 'dur. NUCB BS, QS tarafından MBA, EMBA ve MIM programlarında genellikle 1. sırada gösterilmekte ve ülke çapında sürekli olarak en üst sıralarda yer almaktadır.

NUCB İşletme Okulu'nun Tarihçesi

Yuichi Kurimoto, 1930'da Alberta Üniversitesi Sanat Fakültesinden mezun olan ilk Japon kişiydi. Japonya'ya döndükten sonra, eğitimin çoğunlukla seçkinler tarafından erişilebilir olduğunu fark etti ve bu yüzden, haklarından mahrum edilmiş Japonlar için savaşı başardı. günün gençliği. 1935'te, daha sonra bir lise ve bir kolej tarafından izlenen 'Nagoya Demiryolu Okulu' adında bir meslek enstitüsü kurdu.

Her zaman vizyoner olan Yuichi Kurimoto, Japonya'da savaş sonrası yaşanan ekonomik ve nüfus patlamasının işletme eğitimine adanmış bir kurum için güçlü bir talep yaratacağını fark etti. Böylece 1953 yılında Nagoya Ticaret Üniversitesi & Business (NUCB) kuruldu.

Akreditasyon: NUCB Business School, Japonya'da AACSB, AMBA ve EQUIS tarafından akredite edilen ilk ve tek Triple Crown Business School'dur!

NUCB İşletme Okulu Japonya'da AACSB International, The Association of MBAs (AMBA) ve EQUIS'ten üçlü akreditasyona sahip ilk ve tek MBA programı olduğunu gururla duyurur. AACSB, AMBA ve EQUIS tarafından verilen bu mükemmellik ödülleri, NUCB'nin Japonya ve Asya'daki İşletme Okulları arasında en iyinin de iyisi olma yönündeki stratejik girişimini güçlendirmektedir. Bu küreselleşme çağında, AACSB, AMBA ve EQUIS gibi prestijli akreditasyon kuruluşları tarafından uluslararası tanınırlık, kalite güvencesini sürdürme ve en yüksek küresel standartları koruma konusundaki kararlılığımızı göstermektedir.

Nagoya Ticaret ve İşletme Üniversitesi ve NUCB İşletme Okulu, Japon Eğitim, Kültür, Spor, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tam olarak yetkilendirilmiştir.

NUCB ve AACSB Uluslararası

AACSB International-Collegiate School of Business'u ilerletme Derneği, üniversite ve üniversite yönetimi eğitimi ile işletme ve muhasebe alanında lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına yönelik önde gelen akredite kuruluşlar için profesyonel bir kuruluştur.

2002 yılında Nagoya Ticaret ve İşletme Üniversitesi & NUCB İşletme Okulu, Japonya'daki üçüncü eğitim kurumu olarak AACSB International üyeliğini kazanmıştır. NUCB, 2006 yılında Öz Değerlendirme Raporu'nu sunmuş ve lisans ve lisansüstü programlarının akreditasyonunu sağlamıştır.

NUCB İşletme Okulu ve AMBA

NUCB İşletme Okulu, Japonya'da The Association of MBAs tarafından akredite edilen ilk işletme okuludur. AMBA akreditasyonu yalnızca NUCB İşletme Okulu'nun Japonca MBA ve EMBA programları için geçerlidir; AACSB International ise hem lisans hem de lisansüstü programları onaylamaktadır.

NUCB İşletme Okulu ve EQUIS

NUCB Business School, 29 Eylül 2021 tarihinde, yönetim eğitimine yönelik en büyük uluslararası kalite değerlendirme kuruluşlarından biri olan Avrupa Yönetim Geliştirme Vakfı'ndan (EFMD) Avrupa Kalite Geliştirme Sistemi (EQUIS) akreditasyonu almaya hak kazandı. Yalnızca, saygın uzman denetçilerden oluşan bir panel tarafından yapılan titiz bir inceleme boyunca müfredat ve araştırma faaliyetlerinde mümkün olan en yüksek kaliteyi gösteren eğitim ve araştırma kurumları, EQUIS akreditasyonunu kazanan birkaç yüz işletme okulundan (şu an itibariyle dünya çapında 197 işletme okulu) biri olmaya hak kazanmaktadır.

NUCB İşletme Okulu ve Eduniversal

Eduniversal, Dekanlar tarafından üniversitelerden ve okullardan seçtiği sıralamada 1000 listesinde yer alıyor. NUCB, Eduniversal Bilimsel Komitesi tarafından uluslararası alanda en iyi tanınan İşletme Okullarından biri olarak seçilmiştir.

Sıralamalar

QS Global MBA 2024 Sıralaması, NUCB BS'yi Japonya'da 1. ve Asya'da 19. tam zamanlı MBA programı olarak gösteriyor.

akreditasyonlar

EFMD Equis AkreditasyonluAMBA AkreditasyonluAACSB Akreditasyonlu

Konumlar

  • Nagoya

    The NUCB Business School Global Leader Program Admissions Office 1-3-1 Naka-ku Nishiki Nagoya, Aichi, Japan

programlar

sorular