Keystone logo
The NUCB Business School

The NUCB Business School

The NUCB Business School

Tanıtım

Nagoya Ticaret Üniversitesi

The NUCB Business School Tarihi

Yuichi Kurimoto, 1930'da Alberta Üniversitesi Sanat Fakültesinden mezun olan ilk Japon kişiydi. Japonya'ya döndükten sonra, eğitimin çoğunlukla seçkinler tarafından erişilebilir olduğunu fark etti ve bu yüzden, haklarından mahrum edilmiş Japonlar için savaşı başardı. günün gençliği. 1935'te, daha sonra bir lise ve bir kolej tarafından izlenen 'Nagoya Demiryolu Okulu' adında bir meslek enstitüsü kurdu.

Her zaman vizyon sahibi olan Yuichi Kurimoto, Japonya'daki savaş sonrası ekonomik ve nüfus artışının iş eğitimine adanmış bir kurum için güçlü bir talep yaratacağını fark etti. Böylece, 1953 yılında, Nagoya Ticaret Üniversitesi

Akreditasyon: NUCB, başlıca akreditasyonlardan iki tanesi AACSB'ye verilmiştir.

NUCB Business School , Japonya'da hem AACSB International'dan hem de MBA Derneğinden çift akreditasyonu elinde bulunduran ilk MBA programını gururla duyurdu. Japonya ve Asya'daki İş Okulları arasında en iyinin en iyisi olmak için AACSB ve AMBA çimento NUCB'nin stratejik inisiyatifi tarafından verilen bu mükemmeliyet ödülleri. Bu küreselleşme çağında, AACSB ve AMBA gibi prestijli akreditasyon kuruluşlarının uluslararası kabul görmesi, en yüksek küresel standartların kalite güvencesini ve korunmasını sürdürme konusundaki kararlılığımızı ifade etmektedir.

Nagoya Ticaret ve Ticaret Üniversitesi ve The NUCB Business School , Japonya Eğitim, Kültür, Spor, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tamamen yetkilendirilmiştir.

NUCB ve AACSB Uluslararası

AACSB International-Collegiate School of Business'u ilerletme Derneği, üniversite ve üniversite yönetimi eğitimi ile işletme ve muhasebe alanında lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına yönelik önde gelen akredite kuruluşlar için profesyonel bir kuruluştur.

2002 yılında Nagoya Ticaret ve Ticaret Üniversitesi

NUCB İşletme Okulu ve AMBA

The NUCB Business School , Japonya'daki The Association of MBAs tarafından akredite edilen ilk ve tek iş okulu. AMBA akreditasyonu sadece Japonya'daki The NUCB Business School MBA ve EMBA programlarına uygulanır; AACSB International hem lisans hem de yüksek lisans programlarını onaylar.

NUCB İşletme Okulu ve Eduniversal

Eduniversal, Dekanlar tarafından üniversitelerden ve okullardan seçtiği sıralamada 1000 listesinde yer alıyor. NUCB, Eduniversal Bilimsel Komitesi tarafından uluslararası alanda en iyi tanınan İşletme Okullarından biri olarak seçilmiştir.

Sıralamalar

QS Global MBA 2021 Sıralaması, NUCB BS'ye Japonya'da 1 numaralı ve Asya'da 17 numaralı tam zamanlı MBA programı olarak sahiptir.

akreditasyonlar

EFMD Equis AkreditasyonluAMBA AkreditasyonluAACSB Akreditasyonlu

Konumlar

  • Nagoya

    The NUCB Business School Global Leader Program Admissions Office 1-3-1 Naka-ku Nishiki Nagoya, Aichi, Japan

programlar

Kurum ayrıca şunları sunar:

sorular