Keystone logo
© Oakland University
Oakland University - School of Business Administration

Oakland University - School of Business Administration

Oakland University - School of Business Administration

Tanıtım

Oakland Üniversitesi İşletme Fakültesi, iş dünyasında başarılı bir kariyere açılan kapınızdır. İster her zaman iş dünyasında bir gelecek hayal etmiş olun, ister ilgi alanlarınızı yeni keşfetmeye başlıyor olun, okulumuz isteklerinizi karşılayan kapsamlı programlar sunmaktadır. Lisans ve yüksek lisans derecelerinden sertifika programlarına kadar hedeflerinize ulaşmanız için gereken eğitim temelini sağlıyoruz. Seçkin öğretim kadromuz, özel danışmanlık hizmetlerimiz ve yakınımızdaki gelişen küresel kuruluşlarla stratejik ortaklıklarımız, Oakland Üniversitesi işletme öğrencilerinin kapsamlı profesyonel kaynaklara ve desteğe erişebilecekleri bir ortam yaratmaktadır. Her öğrenciye kişisel ilgi gösterilmesini sağlamak için küçük bir öğrenci-öğretim üyesi oranına öncelik veriyoruz.

Deneyimsel öğrenmeye ve geniş bir mezunlar ağıyla bağlantıya odaklanmamız, başarılı ve ödüllendirici bir kariyere hazırlanmanızı daha da geliştirir. Oakland Üniversitesi İşletme Fakültesi, dünya çapındaki işletme okullarının yalnızca %5'inin sahip olduğu seçkin AACSB-International akreditasyonuna sahiptir ve aynı zamanda dünya çapında 194 okul tarafından düzenlenen muhasebe alanında ek akreditasyona sahiptir. Okul, Princeton Review En İyi İşletme Okulları, US News & World Report, CEO Magazine ve daha fazlası tarafından sürekli olarak en iyi işletme okulu olarak tanınmaktadır. Sizi günümüzün rekabetçi iş ortamında farklı kılacak hayati kariyer avantajlarıyla hazırlayan, sıradanlığın ötesine geçen bir eğitim için Oakland Üniversitesi'ni seçin.

Görevimiz

İşletme Fakültesi'nin misyonu, başarılı işletme profesyonelleri ve liderleri yetiştirmek için deneyimsel öğrenme ve küresel anlayış fırsatları ile yüksek kaliteli bir eğitim sağlamaktır. Etkili araştırma ve aktif topluluk katılımı için bir ortam sağlar.

Vizyonumuz

Güneydoğu Michigan ve ötesindeki yüksek başarılı öğrenciler ve işverenler için tercih edilen işletme okulu olmayı hedefleyin. Programlarımızın araştırma ve kalitesi açısından emsal kurumların yanı sıra ulusal ve uluslararası tanınırlık arayın. Önde gelen iş ve topluluk ortaklarının bölgesel tercihi olmak için konum avantajından yararlanın.

Kampüs Özellikleri

 • 1.443 dönüm ormanlık tepeler ve çayırlar
 • 50'den fazla büyük bina
 • Altı karma öğrenci yurdu, iki öğrenci apartman kompleksi ve dört Yunan kulübesi
 • Son teknolojiye sahip rekreasyon merkezi ve atletik kubbe.
 • OU Sanat Galerisi, Meadow Brook Salonu, Meadow Brook Tiyatrosu ve Meadow Brook Amfitiyatrosu'na ev sahipliği yapıyor

  kabul

  Oakland Üniversitesi'nin lisansüstü kabul politikası seçicidir ve süreç rekabetçidir. Lisansüstü kabul için başvuran adayların, başvurdukları yüksek lisans programına devam edebilmelerini sağlayacak gerekli akademik hazırlığı sağladıklarına dair kanıt sunmaları gerekmektedir.

  • Oakland Üniversitesi Lisansüstü Okuluna Kabul için Çevrimiçi Başvuru.
  • Başvuru sahibinin derece kazandığı tüm ortaöğretim sonrası eğitim kurumlarından (ilk bakaloryadan başlayarak) ve lisans derecesinin ötesinde lisansüstü düzeydeki kurs çalışmalarına tüm kayıtlardan resmi transkriptler istenmektedir.

  Uluslararası üniversite transkriptleri (eğitim bilgileri) profesyonel bir yeterlilik değerlendirme hizmeti tarafından değerlendirilmelidir. Oakland Üniversitesi yalnızca NACES (Ulusal Kimlik Değerlendirme Hizmeti Birliği) üyesi kuruluş tarafından tamamlanan transkript değerlendirmelerini kabul edecektir.

  Üç Yıllık Lisans Diploması

  ABD dışındaki bir kurumdan üç yıllık lisans derecesine sahip adaylar aşağıdaki koşullar sağlandığında kabul edilir: 1) başvuru sırasında diplomayı almış olmaları; 2) derecenin, onları, kazanıldığı ülkedeki bir akademik yüksek lisans programına kabul edilmeye hak kazanacağını; ve 3) derece değerlendirmeleri, genel transkript değerlendirmesinden ziyade ders bazında (veya ayrıntılı) bir transkript değerlendirmesini içermelidir.

  Genel Belge Belge Değerlendirmesi

  Genel bir belge bazında değerlendirme, adınız, ödüllendirildiğiniz yıl, katıldığınız kurumun adı ve ana çalışma alanı dahil olmak üzere kimlik bilgilerinizin bir açıklamasını içerir. Ayrıca her bir kimlik bilgisinin ABD eşdeğerini de sağlar. 3 yıllık lisans derecelerine izin verilmez.

  Ders Bazında Transkript Değerlendirmesi (Tercihen)

  Daha ayrıntılı bilgi gerektiren lisansüstü programlar, başvuru sahibinin ders bazında transkript değerlendirmesi sunmasını gerektirecektir. Ders bazında transkript değerlendirmesi, tüm ortaöğretim sonrası dersleri, her ders için ABD eşdeğer ders notu, dönem birimleri ve kredi birimleri cinsinden ifade edilen karşılık gelen değerlerle detaylandırır

  Resmi transkriptlerin değerlendirme servisine sunulması gerektiğinden, Oakland Üniversitesi tarafından resmi yabancı transkriptler istenmeyecektir.

  • Lisansüstü Kabul formları için iki resmi ve orijinal Tavsiye.

  (Not: Bazı programlar ikiden fazla öneri formu gerektirir. Önerilerin toplam sayısı ve önerilere ilişkin özel gereksinimler için aşağıda listelenen program başvuru gereksinimlerine bakın.)

  • İngilizce dil yeterlilik belgesi

  Uluslararası başvuru sahiplerine Uygunluk Sertifikası (I-20) verilmeden önce uluslararası ek başvuru ve destekleyici belgeler sunulmalıdır. Bu sertifika, ABD büyükelçiliği veya konsolosluğundan öğrenci vizesi başvurusunda bulunmak için gereklidir.

  Lisansüstü Başvuru Tarihleri ve İnceleme

  Başvuru Lisansüstü Kabul Ofisine ulaştıktan sonra üniversite öğrenci sistemine girilir ve kabul dosyası oluşturulur. Daha sonra, akademik yeterlilikler uygunluk açısından onaylanır ve genel kabul için gerekli belgeler ve amaçlanan program eksiksizlik açısından gözden geçirilir. Tamamlanan kabul dosyaları, kabul incelemesi için amaçlanan programla paylaşılır. Başvuru tarihleri programa göre değişiklik göstermektedir. Başvuru sahiplerine, bu katalogda amaçlanan eğitim programı için son başvuru tarihini onaylamaları tavsiye edilir.

  Uluslararası başvurular güz, kış ve yaz dönemi kabulleri için incelenir. I-20'lerin incelenmesi ve düzenlenmesi için yeterli sürenin sağlanması amacıyla, uluslararası başvuruların Üniversiteye istenilen kayıt tarihinden en az altı ay önce tamamlanması gerekmektedir. Tüm uluslararası başvuru materyalleri aşağıdaki adrese teslim edilmelidir:

  • Sonbahar kabulü için 1 Mayıs
  • Kışa giriş için 1 Eylül
  • Yaz dönemi girişi için 1 Ocak.

  Burslar ve fon sağlama

  Öğrenci başarısına yatırım yaptım. Cömert mezunların ve ortakların desteği sayesinde Oakland işletme okulu, her yıl tüm ana dallardaki işletme öğrencilerine toplamı 100.000 ABD dolarının üzerinde olan 40'tan fazla burs verebilmenin mutluluğunu yaşıyor. Ödüller 1.000 ila 5.000 ABD Doları arasında değişmektedir.

  Tüm Oakland Üniversitesi burslarına değerlendirilmek üzere tek bir çevrimiçi başvuruyla başvurmak kolaydır. Bu başvuru, öğrencileri hak kazanabilecekleri burslarla eşleştirecektir. Burs kriterleri ve gereksinimleri değişiklik gösterir ve kısa bir makale veya tavsiye mektubu içerebilir.

  Konumlar

  • Rochester Hills

   275 Varner Dr, Rochester Hills, 48309-4485, Rochester Hills

  • Rochester Hills

   608 Varner Dr, Rochester Hills, 48309-4485, Rochester Hills

   sorular