Keystone logo
OCAD University

OCAD University

OCAD University

Tanıtım

OCAD University Hakkında

OCAD U Kanada'nın Hayal Gücü Üniversitesi

1876'da kurulan OCAD U, sanat ve tasarım eğitimi, uygulama ve araştırma ve geniş bir disiplin yelpazesinde bilgi ve icatlara adamıştır. OCAD U, geleneksel, stüdyo temelli güçlü yönlerini sürekli olarak geliştirerek, bu disiplinlerarası uygulamayı, işbirliğini ve ortaya çıkan teknolojilerin entegrasyonunu öğrenmeye yeni yaklaşımlar ekler. Hayaller Çağında, OCAD U topluluğunun üyeleri, tüm Kanadalılar için kültür, teknoloji ve yaşam kalitesindeki bir sonraki gelişmeler için katalizör görevi görmeye benzersiz niteliktedir.

Programlarımız ve araştırmalarımız dijital medya ve tasarım alanlarını, sürdürülebilirliği, sağlık ve zindeliği, kültürel çeşitliliği ve yerli kültürleri bir araya getiriyor.

Öğrencilerimiz eleştirel, teorik, bilimsel ve tarihi bilgi ve yöntemlerle birlikte yaratıcı stüdyo temelli, estetik ve teknik öğrenime katılırlar.

Sonunda konumumuz ilham veriyor. OCAD U, ulusun sanat, tasarım, işletme ve yeni medya başkentinin kalbinde, Yeni Kredi'nin Mississaugas, Haudenosaunee, Anishinaabe ve Huron-Wendat'ın eski ve geleneksel bölgelerinde - orijinal sahipler ve yer almaktadır. üzerinde durduğumuz toprakların koruyucuları.

116258_116196_cityshot-topchoice9.jpg

İsmimiz

 • 1876: Ontario Sanat Okulu
 • 1886: Toronto Sanat Okulu
 • 1890: Central Ontario Sanat ve Endüstri Ürünleri Tasarımı Okulu
 • 1912: Ontario Sanat Koleji
 • 1996: Ontario Sanat Koleji
 • 2010: Ontario Sanat ve Tasarım Üniversitesi (OCAD U)

OCAD University , Toronto'nun merkezinde, Ontario Sanat Galerisi ve tarihi Grange Park'ın yanında yer almaktadır. Büyüyen güney kampüsü, kentin gelişen Sanat ve Eğlence Bölgesinde beş dakika uzaklıktadır.

Sharp Tasarım Merkezi

Şimdi bir Toronto mimari dönüm noktası olan ikonik Sharp Tasarım Merkezi, 2004 yılında 42,5 milyon dolarlık bir kampüs geliştirmesinin bir parçası olarak 2004 yılında açılmıştır. Ödüllü, siyah ve beyaz “masa üstü” yapı, OCAD University 12 adet çok renkli çelik ayağındaki ana kampüs binasının üstünde duruyor. Merkez, hayırseverler Rosalie ve Isadore Sharp'ın adını aldı ve Sanat ve Liberal Etütler Fakülteleri için imkanlarla OCAD U Tasarım Fakültesine ev sahipliği yaptı. Tanınmış İngiliz mimar Will Alsop tarafından Toronto merkezli Robbie / Young Wright Architects Inc. ve Carruthers'ın yapısal mühendisleri ile ortaklaşa tasarlanmıştır.

Ödüller

 • 2004 Dünyadaki İngiliz Mimarlar Kraliyet Enstitüsü Ödülü,
 • Mükemmellik Ödülü, Toronto Mimarlık ve Kentsel Tasarım Ödülleri, 2005
 • En Seçkin Teknik Proje, Kanada Müşavirlik Mühendisliği Ödülleri, 2005
 • Benjamin Moore Sözleşme Dış Ödülü, 2006 (Will Alsop'a verildi)

116257_116197_A-AGOtopchoice2.jpg

Vizyon ve Misyon İfadeleri

Vizyon

Hayallere Göre Dönüştürülmüş

OCAD University , sanatın, tasarımın, sosyal bilimlerin, beşeri bilimlerin ve bilimlerin güçlü etkileşimi yoluyla zamanımızın sorularını cüretkar ve sorumlu bir şekilde sürdürmenize meydan okuyor.

Görev beyanı

Sen

 • Sizleri birden fazla bakış açısını ve kritik uygulamaları birleştiren bilinçli, cömert ve neşeli topluluklar oluşturmaya davet ediyoruz.

Audacious ve Sorumlu Peşinde

 • Çeşitliliği ve esnekliği besliyoruz ve Yerel seslere ve kültürlere eşitlik, katılım, sürdürülebilirlik ve saygı duyuyoruz.

Zamanımızın Soruları

 • Disiplinlerimizi zenginleştirmek ve dönüştürücü, sosyal, ekonomik, çevresel ve kültürel ajanlar olarak hareket etmek için zamanımızın sorularına cevap veriyoruz.

Sanat, Tasarım, Sosyal Bilimler, Beşeri Bilimler ve Bilim'in Güçlü Etkileşimi

 • Materyaller, veriler, teknolojiler, fikirler ve pedagoji ve çeşitli disiplinlerarası ve yeni ortaya çıkan bilgi biçimleri yaratan özgün araştırma, stüdyo uygulamaları ve öğrenmeyi destekleyen yerli bakış açılarıyla ilgileniyoruz.

116259_116194_campus.jpg

İngilizce Dil Gereksinimleri

Duolingo İngilizce Testi ile İngilizce yeterliliğinizi onaylayın! DET, dünya çapında 4.000'den fazla üniversite (bunun gibi) tarafından kabul edilen kullanışlı, hızlı ve uygun maliyetli bir çevrimiçi İngilizce sınavıdır.

Konumlar

 • Toronto

  100 McCaul Street, M5T 1W1, Toronto

  sorular