Keystone logo
OCAD University

OCAD University

OCAD University

Tanıtım

OCAD University Hakkında

OCAD U Kanada'nın Hayal Gücü Üniversitesi

1876'da kurulan OCAD U, sanat ve tasarım eğitimi, uygulama ve araştırma ve geniş bir disiplin yelpazesinde bilgi ve icatlara adamıştır. OCAD U, geleneksel, stüdyo temelli güçlü yönlerini sürekli olarak geliştirerek, bu disiplinlerarası uygulamayı, işbirliğini ve ortaya çıkan teknolojilerin entegrasyonunu öğrenmeye yeni yaklaşımlar ekler. Hayaller Çağında, OCAD U topluluğunun üyeleri, tüm Kanadalılar için kültür, teknoloji ve yaşam kalitesindeki bir sonraki gelişmeler için katalizör görevi görmeye benzersiz niteliktedir.

Programlarımız ve araştırmalarımız dijital medya ve tasarım alanlarını, sürdürülebilirliği, sağlık ve zindeliği, kültürel çeşitliliği ve yerli kültürleri bir araya getiriyor.

Öğrencilerimiz eleştirel, teorik, bilimsel ve tarihi bilgi ve yöntemlerle birlikte yaratıcı stüdyo temelli, estetik ve teknik öğrenime katılırlar.

Sonunda konumumuz ilham veriyor. OCAD U, ulusun sanat, tasarım, işletme ve yeni medya başkentinin kalbinde, Yeni Kredi'nin Mississaugas, Haudenosaunee, Anishinaabe ve Huron-Wendat'ın eski ve geleneksel bölgelerinde - orijinal sahipler ve yer almaktadır. üzerinde durduğumuz toprakların koruyucuları.

116258_116196_cityshot-topchoice9.jpg

İsmimiz

 • 1876: Ontario Sanat Okulu
 • 1886: Toronto Sanat Okulu
 • 1890: Central Ontario Sanat ve Endüstri Ürünleri Tasarımı Okulu
 • 1912: Ontario Sanat Koleji
 • 1996: Ontario Sanat Koleji
 • 2010: Ontario Sanat ve Tasarım Üniversitesi (OCAD U)

OCAD University , Toronto'nun merkezinde, Ontario Sanat Galerisi ve tarihi Grange Park'ın yanında yer almaktadır. Büyüyen güney kampüsü, kentin gelişen Sanat ve Eğlence Bölgesinde beş dakika uzaklıktadır.

Sharp Tasarım Merkezi

Şimdi bir Toronto mimari dönüm noktası olan ikonik Sharp Tasarım Merkezi, 2004 yılında 42,5 milyon dolarlık bir kampüs geliştirmesinin bir parçası olarak 2004 yılında açılmıştır. Ödüllü, siyah ve beyaz “masa üstü” yapı, OCAD University 12 adet çok renkli çelik ayağındaki ana kampüs binasının üstünde duruyor. Merkez, hayırseverler Rosalie ve Isadore Sharp'ın adını aldı ve Sanat ve Liberal Etütler Fakülteleri için imkanlarla OCAD U Tasarım Fakültesine ev sahipliği yaptı. Tanınmış İngiliz mimar Will Alsop tarafından Toronto merkezli Robbie / Young Wright Architects Inc. ve Carruthers'ın yapısal mühendisleri ile ortaklaşa tasarlanmıştır.

Ödüller

 • 2004 Dünyadaki İngiliz Mimarlar Kraliyet Enstitüsü Ödülü,
 • Mükemmellik Ödülü, Toronto Mimarlık ve Kentsel Tasarım Ödülleri, 2005
 • En Seçkin Teknik Proje, Kanada Müşavirlik Mühendisliği Ödülleri, 2005
 • Benjamin Moore Sözleşme Dış Ödülü, 2006 (Will Alsop'a verildi)

116257_116197_A-AGOtopchoice2.jpg

Vizyon ve Misyon İfadeleri

Vizyon

Hayallere Göre Dönüştürülmüş

OCAD University , sanatın, tasarımın, sosyal bilimlerin, beşeri bilimlerin ve bilimlerin güçlü etkileşimi yoluyla zamanımızın sorularını cüretkar ve sorumlu bir şekilde sürdürmenize meydan okuyor.

Görev beyanı

Sen

 • Sizleri birden fazla bakış açısını ve kritik uygulamaları birleştiren bilinçli, cömert ve neşeli topluluklar oluşturmaya davet ediyoruz.

Audacious ve Sorumlu Peşinde

 • Çeşitliliği ve esnekliği besliyoruz ve Yerel seslere ve kültürlere eşitlik, katılım, sürdürülebilirlik ve saygı duyuyoruz.

Zamanımızın Soruları

 • Disiplinlerimizi zenginleştirmek ve dönüştürücü, sosyal, ekonomik, çevresel ve kültürel ajanlar olarak hareket etmek için zamanımızın sorularına cevap veriyoruz.

Sanat, Tasarım, Sosyal Bilimler, Beşeri Bilimler ve Bilim'in Güçlü Etkileşimi

 • Materyaller, veriler, teknolojiler, fikirler ve pedagoji ve çeşitli disiplinlerarası ve yeni ortaya çıkan bilgi biçimleri yaratan özgün araştırma, stüdyo uygulamaları ve öğrenmeyi destekleyen yerli bakış açılarıyla ilgileniyoruz.

116259_116194_campus.jpg

Kampüs Özellikleri

OCAD U yakınındaki konutlar hakkında daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin.

  Burslar ve fon sağlama

  OCAD U'da Mali Yardım ve Ödüller öğrencilere tavsiyelerde bulunur, uygun mali yardım programlarına yönlendirmeler sağlar ve ortaöğretim sonrası eğitim maliyetlerini karşılamak için gerekli kaynakların sağlanmasına yardımcı olur.

  Öğrenci Erişim Garantisi

  OCAD University , Ontario'nun Öğrenci Erişim Garantisi'ne bağlıdır; bu garanti şu şekildedir: "Mali destek programlarının bulunmaması nedeniyle hiçbir nitelikli Ontario öğrencisinin kamu destekli kolejlerimize ve üniversitelerimize devam etmesi engellenmemelidir. Öğrenci Erişim Garantisi, ihtiyacı olan öğrencilerin şu bilgilere erişebileceği anlamına gelir: öğrenim ücretleri, kitaplar ve zorunlu ücretler için ihtiyaç duydukları kaynakları."

  Eğitiminizi Finanse Etmek

  OCAD U'da eğitim masrafları çeşitli kaynaklardan, eyalet kredileri/hibe programları, ABD Kredi programları, burslar, burslar, ödüller ve kampüste çalışma fırsatları ile karşılanacak. Çevrimiçi kaynak bilgilerine ek olarak, Mali Yardım ve Ödüller ofisindeki personel, öğrencilere mali durumlarıyla ilgili tavsiyelerde bulunabilir, uygun mali yardım programlarına yönlendirmelerde bulunabilir ve ortaöğretim sonrası eğitimlerini karşılamak için gerekli kaynakları sağlama konusunda onlara yardımcı olabilir. maliyetler.

  Kimlik Gereksinimlerinizin Kanıtı

  OSAP/İl Dışı öğrenci kredisi hesabınızla ilgili olarak bir mali yardım danışmanı ile görüşmek isterseniz, öğrenci kimliğinizi ve/veya resmi makamlarca verilmiş geçerli fotoğraflı kimliğinizi (ehliyet veya daimi ikamet kartı gibi) ibraz etmeniz gerekmektedir. .

  OAN'ınızı almak, OSAP hesap şifresini sıfırlamak, bilgilerin üçüncü bir tarafa açıklanmasına izin vermek vb. gibi OSAP ile ilgili sorularınız için aşağıdaki iki kimlik türünü sunmalısınız.

  • Sosyal Sigorta Numaranızın (SIN) Kanıtı: Bu, SIN kartınızı, SIN belgenizi veya Kanada Emeklilik Planı Katkı Beyanı'nı içerebilir.
  • Devlet tarafından verilmiş fotoğraflı kimlik belgesi (buna pasaport, Daimi İkamet Kartı gibi Kanada Hükümeti tarafından verilen herhangi bir geçerli fotoğraflı kimlik belgesi veya sürücü belgesi gibi Kanada eyalet veya bölge hükümeti tarafından verilen herhangi bir fotoğraflı kimlik belgesi dahil olabilir. Tüm fotoğraflı kimlik belgeleri geçerli olmalıdır ( Süresi dolmamış) ve okunaklı olmalıdır.

  Sıralamalar

  Ödüller

  • 2004 Dünyadaki İngiliz Mimarlar Kraliyet Enstitüsü Ödülü,
  • Mükemmellik Ödülü, Toronto Mimarlık ve Kentsel Tasarım Ödülleri, 2005
  • En Seçkin Teknik Proje, Kanada Müşavirlik Mühendisliği Ödülleri, 2005
  • Benjamin Moore Sözleşme Dış Ödülü, 2006 (Will Alsop'a verildi)

  Neden OCAD University'de eğitim almalısınız?

  1876'da kurulan OCAD Üniversitesi, birçok sanat, tasarım ve yeni medya biçimindeki çalışmaları kapsayacak şekilde büyümüştür. Ayrıca sizi içgörü ve ilhamla donatacak beşeri bilimler, iş uygulamaları ve bilim alanlarında zengin kurslar sunuyoruz. Öğrenim ortamımız uygulamalı, stüdyo tabanlı ve disiplinler arasıdır ve hem geleneksel hem de dijital yaratım için çok çeşitli prodüksiyon olanakları ve küçük sınıflar aracılığıyla kişisel ilgi sunar. Geleceğin sanatçıları, tasarımcıları ve medya yapımcıları olan yaratıcı öğrencilerden oluşan bir topluluğa katılın. İster hocalarınız ister birçok iş ve kültür ortaklığımız arasından mentorlarınız olsun, Kanada'nın kültürel başkentindeki en iyi yeteneklere rehberlik edecek ve ilham alacaksınız.

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  Kampüs Hayatı Nedir?

  OCAD University yüzde 100 banliyö kampüsüdür. Pek çok öğrencinin okula ve eve dönmek için günde saatlerce yolculuk yapması nedeniyle, yeni arkadaşlarla tanışmak ve kampüste yer almak zor olabilir. Anladık. Yani yardım etmek için buradayız!

  OCAD U'nun Öğrenci Başarı Programları kapsamındaki Kampüs Hayatı, öğrencilerin sınıf dışında da sosyal, öğrenme ve gelişim fırsatlarına erişmelerini sağlar. Programlarımız gelişmiş kişisel gelişimi, bağlantıyı, katılımı, liderliği, özgüveni, kişilerarası ilişkileri ve ekip oluşturma becerilerini teşvik eder.

  OCAD U'da Kampüs Hayatı, öğrencinin SİZİN yaptığı şeydir. O halde programımıza bakın. Kampüste neler olup bittiğini öğrenin ve diğer öğrencilerle tanışmaya ve katılmaya hazırlanın. Etkinlikler topluluk oluşumunu desteklemeye, öğrenci yaşam deneyiminizi ve kampüs yaşamının genel kalitesini artırmaya yardımcı olur.

  Kampüsteki öğrenci katılımı

  Sizi kampüs topluluğuna katılmaya teşvik ediyoruz. Bunu yapmanın birçok farklı yolu vardır:

  • Öğrenci mentisi veya akran mentoru olarak Öğrenci Mentor Programına katılın.
  • Öğrencilerin yönettiği bir gruba katılın veya başlayın.
  • Akranlarınızla aktif olun ve okul içi sporlarımızda oynayın.
  • Oryantasyona katılın veya gönüllü olun ve Ağustos sonu/Eylül başında hoş geldiniz -O-DAYS!
  • Üniversite komitelerinde yer alarak eğitim topluluğumuzun şekillenmesine katılın.
  • OCAD U Öğrenci Birliği'nde ücretli, seçilmiş ve gönüllü pozisyonlara katılın.

  OCAD University Yurtdışında Eğitim Alınabilecek En İyi 10 Ülke Arasında

  educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 global rankings 2021 badge

  Konumlar

  • Toronto

   100 McCaul Street, M5T 1W1, Toronto

   sorular