Keystone logo
Oregon State University

Oregon State University

Tanıtım

Dünya, Okyanus ve Atmosfer Bilimleri Fakültesi, Oregon State University Yer bilimleri araştırma ve akademik programlarının merkezidir. Bilim adamlarımız ve öğrencilerimiz, okyanusun derinliklerinden uzak dağ zirvelerine, arka bahçelerimizden Dünya'nın uçlarına ve salonlarımızı topluluklara sıralayan son teknoloji laboratuarlardan keşiflerin ön saflarında yer alıyorlar. Araştırmamızın sonuçlarıyla hizmet verdiğimizi belirtmek isteriz. Tüm disiplinlerde, fakültemiz bilimiyle ünlüdür ve uzmanlığı ile değerlidir.

Jeoloji programımız gezegeni bir asırdan fazla bir süredir araştırıyor.

Oşinografi programımız no. Dünyada 3.

Oregon State University , Nature dergisi tarafından dünyanın en güçlü Dünya ve çevre bilimleri programları arasında gösterilmektedir ve programlarımız Oregon Eyaletinin “iklim değişikliğini çözen en iyi üniversitelerden biri” statüsüne yol açmıştır.

Öğretim üyelerimizden dördü, insan kaynaklı iklim değişikliği riskini değerlendirmek için bilimsel altın standart olarak kabul edilen IPCC (Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli) raporlarına katkıda bulunmuştur.

Gezegenimizdeki geçmişi daha iyi anlamamıza ve gelecekteki koşulları tahmin etmemize olanak tanıyan, ülkenin en büyük tortu çekirdeği arşivlerinden birine ev sahipliği yapıyoruz.

Fakültemiz, bir MacArthur "Genius Bursu", bir Alfred P. Sloan Vakfı Bursu ve Amerikan Jeofizik Birliğinden bir düzineden fazla burs dahil olmak üzere en saygın toplumlardan ve vakıflardan en iyi onurları kazanmıştır.

Konumlar

  • Corvallis

    Corvallis, Amerika Birleşik Devletleri

    sorular