Keystone logo
Pan Africa Christian University Evlilik ve aile terapisi sanatının ustalığı (mamft)
Pan Africa Christian University

Evlilik ve aile terapisi sanatının ustalığı (mamft)

Kenya, Nairobi city., Kenya

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Evlilik ve Aile Terapisi Sanatında Master (MAMFT)

GİRİŞ

Bu, Afrika'daki türünün bir örneği. Bir MAMFT yaklaşımı, aile sistemleri ve aile ilişkilerini yenilemek ve inşa etmek için toplumsal kaynakların güçlü ve esnekliğine odaklanmaktadır.

Neden Aile Terapisi dersi almalıyım? Kenya'daki çiftler ve aileler günümüzde hızla değişen bir sosyal bağlamda, evlilikte istikrarsızlık ve ayrılma / boşanma, değişen ebeveyn-çocuk beklentileri ve çatışmayı artırma, madde kullanımı ve bağımlılık davranışlarındaki artış, aile içi şiddetin vahşi davranışları ve Çocuklukta şiddetin günlük zorluklarıyla karşı karşıya. Ihmal, ekonomik ve stres gerilimleri ve geniş aile ilişkilerinin dağılımı ve liste devam ediyor.

Uzmanlık alanları;

  1. Çocuk ve Ergen terapisi
  2. Evlilik öncesi ve çift terapi

MAMFT PROGRAMININ AMAÇLARI:

MAMFT, evlilik ve aile terapistlerini hazırlamayı amaçlamaktadır: - Bilgili, kendinden yansıtıcı, etik bilgili, kültüre duyarlı, klinik olarak yetkili.

PAC Üniversitesi, bireyler, çiftler, aileler ve gruplarla çalışma yaklaşımını kullanan profesyonel bir klinik derece açar.

PROGRAM BİLGİSİ

MAMFT, 60 yıllık bir krediden oluşan iki yıllık üç dönemlik Yüksek Lisans programıdır. Studfents, bir yıl boyunca 6 kredi ve 500 saat uygulama ile klinik eğitime tabi tutulur.
İKİ seçmeli derslerden birinden oluşur; Araştırma Tezi veya MAMFT Projesi.

GİRİŞ KOŞULLARI

Minimum giriş şartı, Akreditasyonlu bir üniversiteden Danışmanlık Psikolojisi veya ilgili disiplin alanında lisans derecesidir. Minimum giriş şartı, İkinci Sınıf Onur, Üst Düzey Bölüm ve üzeri (veya 3.00 ve üzeri bir GPA).
Başvuru sahiplerinin aşağıdaki lisans dersi ön koşullarını tamamlamaları gerekmektedir: Anormal Psikoloji, Kişilik Kuramları, İnsani Büyüme ve Gelişim ve Psikolojik Danışma Temel Becerileri.

ALIM

Alınan miktarlar Ocak, Mayıs ve Eylül aylarında.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar