Keystone logo
© Penn State Great Valley
Pacific Lutheran University

Pacific Lutheran University

Pacific Lutheran University

Tanıtım

PLU, öğrencileri düşünceli sorgulama, hizmet, liderlik ve ilgi yaşamları için - diğer insanlar, toplulukları ve Dünya için - eğitmeyi amaçlamaktadır.

Pacific Lutheran University güzel Kuzeybatı Pasifik'te liberal sanatları, mesleki çalışmaları ve sivil katılımı bilinçli olarak bütünleştirir. PLU, farklı uluslararası programları ve yakın öğrenci-öğretim üyesi araştırma fırsatlarıyla, her inançtan ve kökenden gelen 3.100 öğrencisinin, birinci sınıf Puget Sound bölgesi işletmeleri ve kurumlarındaki kurs çalışmaları, mentorluk ve stajlar aracılığıyla hayatlarındaki mesleği anlamalarına yardımcı olur.

1890'da Norveçli göçmenler tarafından kurulan PLU, bilginin ilerletilmesine, dikkatli sorgulama ve sorgulamaya, dünyaya hizmet için vatandaşların hazırlanmasına ve devam eden reformuna olan bağlılığıyla Lutheran yüksek öğreniminin kendine özgü geleneğini sürdürüyor. Washington, Tacoma'nın Parkland semtinde bulunan PLU, açık hava rekreasyonu, kültür ve spor için de geniş fırsatlar sunan bir bölgede yer almaktadır.

DÜNYAYA KATILIMLI, AMAÇLI BİR ÖĞRENME ORTAMI

Üniversite, hayatın büyük sorularını keşfederken ve tatmin edici ve anlamlı işlerle meşgul olurken öğrencileri ve öğretim üyelerini desteklemek için Wild Hope Center for Vocation'ı kurdu. Fakülte ve öğrencilerin birlikte üstlendikleri meslek arayışı, içinde yaşadığımız dünyanın evcilleşmemiş ve öngörülemez doğası karşısında bile kalıcı olarak umut verici bir keşiftir.

Yedi kıtada eş zamanlı olarak Study Away dersleri alan ilk Amerikan üniversitesi olan PLU, aynı zamanda West Coast'ta prestijli Senatör Paul Simon Kampüs Uluslararasılaşma Ödülü'nü alan ilk özel üniversitedir. Başkan Obama'nın Yüksek Öğrenim Toplum Hizmeti Onur Listesi'nde bir onursal olan PLU, Emmy Ödüllü bir MediaLab'a ev sahipliği yapıyor; Ordu ROTC’nin MacArthur Ödüllü müfrezesi; ve NCAA Division III'ün Kuzeybatı Konferansı'ndaki 19 üniversite atletik takımı da dahil olmak üzere 100'den fazla kulüp ve aktivite.

Üniversite, US News & World Report'un Batı'daki En İyi Üniversiteleri'nde sürekli olarak en iyi 20 arasında yer alıyor ve son zamanlarda Gaziler için En İyi Kolejler için Batı'da dördüncü seçildi. Ayrıca, Washington Monthly College Guide tarafından ülke genelinde yüksek lisans üniversitelerinin ilk yüzde 4'ünde yer almaktadır. Üniversite, 1975'ten beri 100 Fulbright Bursu üretti.

PLU çeşitliliğe, adalete ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığıyla dikkat çekiyor. Sürdürülebilirlik konusundaki rekoru nedeniyle üniversite, Yüksek Öğrenimde Sürdürülebilirliği Geliştirme Derneği'nden (AASHE) Altın Ödül ile ödüllendirildi. PLU, dünyanın her yerinden, mümkün olan her kökenden (tüm dinler, tüm ırklar, tüm sosyoekonomik gruplar, tüm cinsel yönelimler) öğrencileri arıyor. 2018-19 akademik yılında, birinci sınıfa gelen öğrencilerin yüzde 41'i ailelerinde üniversiteye giden ilk nesildir; Yüzde 45'i kendini siyahi öğrenci olarak tanımlıyor; ve yüzde 34'ü Pell Grant'e uygun.

PLU, 40 yıldan fazla bir süredir, Holokost ve Soykırım Çalışmaları programıyla uluslararası alanda tanınmaktadır; bu program şu anda Kurt Mayer'in Holokost Çalışmaları Vakıf Başkanı ve yıllık Powell-Heller Holokost Eğitimi Konferansını içermektedir. PLU, 2014 Sonbaharında, Holokost ve Soykırım Çalışmaları alanında yan dal sunan ülke çapında birkaç üniversiteden biri oldu.

PLU'nun ayırt edici özelliklerinden bir diğeri de ulusal olarak beğenilen Sanat ve İletişim Okulu'dur. Yeni mezunlar Broadway'de, televizyonda ve filmde, ayrıca dünyanın dört bir yanındaki sahnelerde ve konser salonlarında ve ülke çapındaki haber ve medya kuruluşlarında performans sergiliyor ve yaratıyorlar. Yakın zamanda yenilenen 20 milyon dolarlık Karen Hille Phillips Sahne Sanatları Merkezi, Güney Puget Sound bölgesindeki önde gelen sahne sanatları merkezidir.

Üniversite, 44 ana dal ve 54 yan dalın yanı sıra işletme yönetimi, yaratıcı yazarlık, eğitim, kinesiyoloji, pazarlama analitiği, evlilik ve aile terapisi ve hemşirelik alanlarında yüksek lisans ve profesyonel programlar sunmaktadır.

İngilizce Dil Gereksinimleri

Duolingo İngilizce Testi ile İngilizce yeterliliğinizi onaylayın! DET, dünya çapında 4.000'den fazla üniversite (bunun gibi) tarafından kabul edilen kullanışlı, hızlı ve uygun maliyetli bir çevrimiçi İngilizce sınavıdır.

Konumlar

  • Tacoma

    Park Avenue South,12180, 98447, Tacoma

    programlar

    Kurum ayrıca şunları sunar:

    sorular