Keystone logo
Pacifica Graduate Institute

Pacifica Graduate Institute

Pacifica Graduate Institute

Tanıtım

72267_DSC03256_preview.jpeg

Görevimiz

Pacifica Graduate Institute , derinlemesine psikolojide geleneklere göre çerçevelenmiş yüksek lisans ve doktora programları sunan akredite bir yüksek lisans okulu. Enstitü, kültürel çeşitlilik ve bireysel farklılıklara saygıyı besleyen bir eğitim ortamı ve özgür ve açık sorgulama ruhunu teşvik eden bir akademik topluluk kurmuştur. Öğrencilerin, Pacifica'nın iki kampüsü üzerindeki etkileyici bir dizi eğitim kaynağına erişimi vardır. Bunların ikisi de sahil etekleri ile Santa Barbara, Kaliforniya'nın birkaç kilometre güneyinde bulunan Pasifik Okyanusu arasında yer alır . “Pacifica bir Enstitü ile Misyon. “Anima mundi collende gratia”, (dünyanın ruhunu ve yönünü irdeleyen) misyonu, şu anda görüşün kendisinin ateşini taşıyan, çok sayıdaki ve diğerlerinin edebi bir ev sahibine ilham kaynağı olmuştur. Bu çağrının yoğunluğu, birçok kişinin hayalleri içinde taşınan tohum dürtüsüdür. Kültive edildiğinde, derin ruhun hareketli varlığına dayanan bu ruh kıvılcımı, kişisel tatmin ve daha adil ve verimli bir gezegene açılır. Giderek karmaşıklaşan bir dünyada, Pacifica'nın fakültesi, personeli, mezunları ve öğrencilerine verilen burs ve hizmet, şu anda bize sorulan şeyin bir parçası olarak ruh merkezli bir “zeka” sunuyor. ”
- Stephen Aizenstat, Ph.D., Şansölye, Kurucu Başkan.

72268_DSC03904_preview.jpeg

Pacifica Graduate Institute Misyonu

Pacifica Graduate Institute misyonu, derinlik psikolojisi gelenekleri çerçevesindeki psikoloji ve mitolojik çalışmalar alanlarında yaratıcı öğrenme ve araştırmayı teşvik etmektir.

Özgür ve açık sorgulama ruhuyla, akademik özgürlüğün tanınmış değerleriyle tutarlı bir eğitim ortamı yaratarak, Pacifica insanın hayal gücünün armağanlarını yetiştirmeye ve hasat etmeye adanmıştır. Bu anlayışlar çağımızın kişisel, kültürel ve gezegensel kaygılarını etkileyebilsin diye, bu adanmışlık sloganın içinde yer alır: animae mundi colendae gratia - dünyada ve dünyada ruha bakma uğruna.

Kökeni

Pacifica, ana fikirlerinin birçoğunu, hayal gücünün işleyişini kaydeden tüm topraklardan eski hikaye anlatıcıları, dramatistler ve filozofların mirasına kadar uzanır. Bu erken erkeklerin ve kadınların efsaneleri, Freud, Jung ve bu yüzyılın psikolojilerinin diğer teorisyenleri tarafından yapılan bilinçli sistematik araştırmalar dahil olmak üzere birçok kültürel bağlamda gelişmiştir. Derinlik psikolojisi kavramları bu uzun gelişmeden kaynaklanır ve Pacifica'nın oryantasyonunun merkezinde yer alır. Bu fikirler - kişisel ve kültürel imgelemede sembol ve metaforun önemi veya doğal dünya ile insan ruhunun dünyası arasındaki dinamik etkileşimin tanınması gibi - Enstitünün tüm programlarında açıkça ifade edilmektedir. Pacifica öğrencileri ve fakültesi, insanın hayal gücünün incelikleriyle bu zengin bilgi bedenine daha fazla katkıda bulunur. Psikoloji ve mitolojik çalışma kavramlarını kişisel, ötesinde danışmanlık odasının ötesinde ve sınıfın ötesinde genişleterek, psikolojik hayatı, doğanın içinde, dünyamızın tüm olay ve sistemlerinde canlı bir evrimsel gelişme olarak görüyoruz. Bu çok boyutlu değişimlerle çalışmak ve çalışmak için, bireyin ruhsallığı, kültürün mitolojileri, kolektif insan hayal gücü ve yaşayan gezegen arasındaki diyaloglar aracılığıyla dünyamızın güncel kaygılarına olan katkıları kolaylaştırıyoruz.

72269_DSC03397_preview.jpeg

Temel Değerler / Fikirler

Yıllar boyunca, Pacifica kurumsal hayatı, müfredat geliştirme ve değerlendirme uygulamalarını yönlendiren bir dizi Temel Değerler / Fikirler geliştirdi.

Logolar: Akademik mükemmeliyetin, müfredatımızı, araştırmamızı ve burslarımızı bilgilendiren temel olduğu fikri - tüm kişinin gelişimini bilgilendiren yeni bilginin (bilgi, rüya, sezgi) güvenli bir şekilde dinlenmesi için bilinçli bir yansıtıcı bakışla ortaya konulduğu fikri (akıl, hayal, sezgi). daha büyük sosyal dünyaya ilişkin olarak, belirtiler, duygular, hayal gücü ve diğer bilme şekilleri).

Eros: Açık iletişimin önemi, saygılı ilişkiler, bakım ve insan ruhunun asil bir hedefi olarak öğrenmeyi sevmeyi içeren farklı bir topluluk için içten bir saygı.

Bilinçlilik: Pacifica'nın derin ruhsal ilgiyle bağlantılı bir “psikolojik cemaat” olarak farkındalığı, kişisel ve toplumsal iç gözlemlere, bilinç gölgesinin bilinçli eğilimine ve güneş düşüncesine (akıl) ve aylara saygıya verilir. yansıma (rüya ve hayal gücü).

Dürüstlük: “bilgelik geleneklerine” dayanan, ruhsal merkezli bir tavrın gerekliliği ve kendimiz, öğrencilerimiz ve çevremizdeki dünya arasında dürüst ve şefkatli bir varlık geliştirmeye kendini adamıştır.

Hizmet: kendimiz için benzersiz insanlar, Pacifica topluluğundaki diğerlerinin yanı sıra bizim örneğimiz, konuşmalar, dersler, atölyeler, yazımlar, öğretiler aracılığıyla dünyaya dahil olduğumuz şeylere; kültürel formlarla görme kapasitesi; Enkarne ve görünmez barındırma sanatı; Derinlik Psikolojisi, Mitolojik Çalışmalar ve Beşeri Bilimler alanlarımıza devam eden hizmetimiz.

Stewardship: Pacifica'nın sloganında ifade edilen dünya ruhunun bakımını, her düzeyde sürdürülebilir hale gelmek - daha büyük dünya topluluğundaki varlığımıza hayali sorgulamada aktif olarak var olma yolumuzdan - işyükünden arazi kullanımına kadar - iş yapma yolumuzdan, iş yapma modelimize.

Konumlar

 • Carpinteria

  Lambert Campus 249 Lambert Road, CA 93013, Carpinteria

  • Santa Barbara

   Ladera Campus 801 Ladera Lane, CA 93108, Santa Barbara

   sorular