Keystone logo
© Palo Alto University
Palo Alto University

Palo Alto University

Palo Alto University

Tanıtım

Kuzey Kaliforniya'nın Silikon Vadisi'nin kalbinde yer alan, kar amacı gütmeyen özel bir üniversite olan Palo Alto University (PAU), günümüzün çeşitli topluluklarının ihtiyaçlarını eşit bir şekilde karşılamak için psikoloji ve danışmanlık alanlarında acil ve ortaya çıkan sorunları ele almaya kendini adamıştır.

Biz Kimiz

PAÜ, çevrimiçi, karma ve konut seçenekleriyle lisans ve lisansüstü programlar sunar. Alanlarına önemli katkılarda bulunan ve öğretmen ve mentor olarak gelişen, ilgili bir fakülte, titiz eğitim programları, araştırmalar ve kapsamlı uygulamalı klinik uygulama fırsatları aracılığıyla uygulayıcıları, araştırmacıları ve liderleri hazırlar. Tüm bunları bir araya getirdiğinizde, PAU, psikoloji ve danışmanlığın ön saflarında yer alan ve her gün başkalarının hayatında bir fark yaratan kendine güvenen, yetkin ve şefkatli profesyonellerden oluşan bir miras yaratır.

PAÜ, doktora, yüksek lisans ve lisans programlarının yanı sıra uygulamalı klinik eğitim sunmaktadır.

PAU Tarihi

PAÜ, 1975 yılında Pasifik Psikoloji Enstitüsü (PGSP), bağımsız, profesyonel bir okul olarak kuruldu ve Ağustos 2009'da Palo Alto University olarak yeniden birleşti. 1986'dan beri WASC tarafından sürekli olarak akredite edilen PAU'nun doktora programları, Amerikan Psikoloji Derneği tarafından akredite edilmiştir. (APA) ve yüksek lisansı, Danışmanlık ve İlgili Eğitim Programları Akreditasyon Konseyi (CACREP) tarafından danışmanlık programlarında.

Toplulukta PAÜ

PAÜ, Stanford Tıp Fakültesi, Gazi İşleri Departmanı ve diğer akıl sağlığı kuruluşları da dahil olmak üzere toplum kuruluşları ve kurumları ile birçok işbirliği ortaklığına sahiptir.

PAÜ'nün Gronowski Merkezi eğitim kliniği, yerel topluluğa düşük maliyetli ruh sağlığı hizmetleri sunarken, PAÜ lisansüstü öğrencilerine değerli, denetimli eğitim sağlar. Buna ek olarak PAÜ, çocuk ruh sağlığına, LGBTQ müşterileri için kanıta dayalı bakıma, çeşitlilik ve toplum bakımında mükemmelliğe ve internet tabanlı küresel sağlık hizmetlerine ayrılmış birkaç akademik araştırma merkezine sponsorluk yapmaktadır.

Vizyon, Misyon, Stratejik Sütunlar

PAÜ'nün Kapsayıcı Mükemmelliğe Giden Yolu: Stratejik Plan 2021–2026

Vizyon

İnsan davranışına ilişkin içgörünün refahı iyileştirdiği ve adil ve kapsayıcı topluluklara katkıda bulunduğu bir dünya.

Misyon

PAU, psikoloji ve danışmanlık alanındaki eğitim, araştırma ve öğretim yoluyla, öğrencilerini sürekli değişen insanlık koşullarımızın ihtiyaçlarını eşit bir şekilde karşılayan acil ve ortaya çıkan sorunları ele almaya hazırlar.

Değerler

PAÜ'nün değerleri yaşanmış deneyimler, grup tartışmaları, anketler ve odak grupları aracılığıyla yeniden teyit edilmiştir. Aşağıda açıklanan beş değer, PAU'yu, insan davranışına ilişkin içgörünün refahı iyileştirdiği ve adil ve kapsayıcı topluluklara katkıda bulunduğu bir dünyayı destekleyen kendine özgü kültürünü anlayan bir kuruluş olarak ifade etmektedir.

183672_values2x.jpg

PAÜ'de öğrenciler aşağıdakileri deneyimler:

 • Zengin, araştırmaya dayalı geçmişe ve mükemmel öğretim yöntemlerine sahip fakülte.
 • Lisans seçenekleriyle klinik eğitim.
 • Aşağıdakileri içeren yüksek staj yerleştirme oranı:
  • Doktora programı için 2020-21 için %99 APA onaylı eşleşme oranı
  • PGSP-Stanford PsyD Konsorsiyumu programı için %100 APA onaylı staj eşleşme oranı (2013 ve 2014'te; bkz. APA Verileri)
  • Yüksek Lisans Danışmanlık Programı için %98 staj yerleştirme oranı.
 • Öğrenim istikrarı, bir öğrencinin programı süresince öğrenim ücretinin artmamasını garanti eder.
 • Tüm dereceler için WASC Kıdemli Kolejler ve Üniversiteler Komisyonu (WSCUC) tarafından bölgesel akreditasyon.
 • Doktora ve PsyD programları için Amerikan Psikoloji Derneği (APA) akreditasyonu

1975 yılında Pasifik Psikoloji Enstitüsü olarak kurulan Palo Alto University (PAU), çeşitli toplumlarda psikoloji, danışmanlık, klinik eğitim ve uygulamaya dayalı eğitim ve araştırma yoluyla yaşamları iyileştirmeye adanmış, kar amacı gütmeyen, bölgesel olarak akredite bir kurumdur.

Palo Alto University (PAU), lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde dünyaca ünlü öğretim üyeleri ve eğitmenleri ile yüksek kaliteli, kişiye özel, rekabetçi bir eğitim sunmaktadır.

Konumlar

 • Palo Alto

  Arastradero Road,1791, 94304, Palo Alto

  sorular