Keystone logo
Paris College of Art Master of Arts/Master of Fine Arts in Drawing
Paris College of Art

Master of Arts/Master of Fine Arts in Drawing

Paris, Fransa

1 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

EUR 57.600 / per year *

Kampüste

* MA ve MFA 1. Yıl: Uluslararası Öğrenciler – 28,800 € | AB/AEA/CH/İngiltere Vatandaşları – 14.400 € | MFA 2. Yıl: Uluslararası Öğrenciler – 28,800 € | AB/AEA/CH/İngiltere Vatandaşları – 14.400 €

Tanıtım

Drawing is understood as more than a support or preparation for other disciplines: it is considered the work.

Her temel atölye çalışması, stüdyoda ortaya çıkan ve gelişen bireysel araştırmalardan ve sorulardan bir başlangıç noktası olarak yararlanır ve öğrencilere çalışmalarını yeniden düşünmeleri, yöntemleri, materyalleri ve fikirleri test etmeleri için yeni bağlamlar sağlar.

The aim is to explore contemporary and emerging approaches to drawing alongside the continued acquisition and practice of academic skills.
There is an expectation that students will explore a convergence rather than the opposition of the two.

At PCA Students may choose either the 1-year MA Degree Track or the 2-year MFA (Terminal) Degree Track.
The first year is common to both degree tracks with the exception of a spring semester Degree Project for MA candidates. MA students who choose to continue into the MFA would be required to complete the 3rd and 4th semesters and the MFA Thesis Project.

Program, mesleki uygulama ve araştırmaya vurgu yaparak ve MFA programı için çizim öğretimine odaklanarak öğrencilere okul bağlamı dışında çalışmalarını ilerletme olanakları sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Öğrencilere 'çizimin' birçok biçimini alışılmadık ve çeşitli durumlara nasıl uygulayacakları öğretilir ve MA/MFA kapsamının ötesinde devam edecek projeler icat etmeleri teşvik edilir.

Every student will take part in a form of collaboration where they will bring their drawing practice into dialogue/conversation/exchange with artists, designers, and creative professionals from other fields. The collaborations are devised according to each student’s needs in order to challenge each individual and are expected to provoke potentially radically different departures for their work.

What are the advantages of studying in Paris?

PCA'nın kültürel kurumlarla olan bağlantıları, öğrencilerin çalışmaya davet edildiği ve spesifik araştırma alanlarının geliştirilebildiği genişletilmiş 'stüdyolar' sağlar.

Çizim pratiğine özel ilgi son yirmi yıldır Avrupa ve ABD'de açıkça görülüyor ve azalacak gibi de görünmüyor.

Özellikle Paris, 2007'den bu yana her yıl düzenlenen 'Drawing Now' sanat fuarına ev sahipliği yapıyor; çağdaş çizime odaklanan Roven adlı Paris merkezli dergi 2009'dan beri başarılı; 2011 yılında oluşturulan ve dünyanın en prestijli yıllık çizim ödüllerinden biri olan Prix Canson, kazananlarını Avrupa'nın önemli müze ve galerilerinde sergiliyor.

Müfredat

İdeal Öğrenciler

18 Kasım 2023'te PCA'nın Sanal Açık Toplantısına Katılın

Okul Hakkında

sorular