Keystone logo
Paris School Of Architecture

Paris School Of Architecture

Paris School Of Architecture

Tanıtım

115751_people01.jpg

Paris School Of Architecture , Paris'in merkezinde bulunan ve uluslararası bir odak noktası olan bağımsız bir mimari eğitim enstitüsüdür. Tüm dersler İngilizce olarak verilmektedir ve okul mezunlarını Avrupa’da ve dünyanın her tarafında faaliyet göstermeye hazırlar.

PSA, lisans mimarlık çalışmalarını başka bir yerde tamamlamış olan belirli bir mimari tasarım uzmanlığına dallanmak isteyen veya mezuniyetten sonra kendi uygulamalarını kurmayı düşünen öğrencilere öğreten, girişimci bir okuldur.

PSA'daki 2 yıllık yüksek lisans sonrası eğitim kursu, mimari uygulamanın değişen doğasını yansıtan ısmarlama ve yenilikçi bir mimari çalışma modu sunar.

Bu ders özellikle lisansüstü eğitimini belirli bir mimarlık alanında uzmanlaşmak için kullanmak isteyen 3 yıllık lisans dersleri mezunlarına yöneliktir. Okulun üyeleri, geleneksel mimari çalışmalarını, uzmanlaştığı yeni ortaya çıkan ve yıkıcı konular ve teknolojilerle birleştirir.

Paris'in merkezinde bulunan okul, dünyanın en büyük uluslararası şehirlerinden birinde, Avrupa'nın kalbinde yer almaktadır.

Bu uluslararası odağı sürdüren çalışma programımız, mezunlarını mimarlık, inşaat, felsefe, gazetecilik ve gelişen teknolojiler alanlarında lider olmaya hazırlar.

Paris School Of Architecture , üyelerini, endüstrinin olağanüstü gelecekteki profesyonelleri üretmek için ihtiyaç duyduğu sanatsal, felsefi, entelektüel ve teknik becerilerle donatıyor. Paris'in merkezinde, Avrupalı tasarım ve inşaat dünyası tarafından bilgilendirilen ve dünyanın her yerinden yaratıcı endüstrilerdeki liderler fakülteleri tarafından verilen Master Class'lar ile okul kasten uluslararası; Yeni nesil küresel mimari uygulayıcıları üretmek.

115750_parisatmosphere01.jpg

Okul, son 20 yılda mimari uygulamadaki radikal değişikliklere cevaben mimarlığa ve ilgili disiplinlere alternatif bir yol sunmak için kuruldu. Çoğu mimarlık okulu, mimarlığın gerçekleriyle daha az alakalı hale gelen, neredeyse bir asır önce benimsenmiş bir pedagojik metodolojiyi takip ediyor. Paris Okulu, temel mimari bileşenleri yeni ortaya çıkan profesyonel gereksinimlerle birleştiren, mezunlarını pratikte çalışmaya hazırlamak, kendi uygulamalarını kurmak veya mülk geliştirme, inşaat yönetimi, gazetecilik, küratörlük, video oyunu gibi diğer alanlarda çalışmak için yeni bir sistem sunar tasarım ve sanal gerçeklik.

Bir Avrupa Okulu

Okul, Paris’te AB’de çalışan, Avrupa’daki ve ABD’deki okullardan ders veren ya da mezun olan uygulayıcılar tarafından kuruldu.

İngiliz dili, küresel dil frança dilindeki konumunu vurguladığından ve Avrupa Birliği tarafından yapılan düzenleme reformu, blok içindeki mimari uygulamalara daha fazla tek biçimlilik getirdiğinden, Paris'teki bir anglophone Avrupa okuluna duyulan ihtiyaç hiç bu kadar acil olmamıştı.

Ayrıca okul, mezunların Avrupa ve dünya çapında sorunsuz çalışabilmeleri için farklı yargı alanlarına uygun mimari, yasal ve inşaat terminolojisi çalışmalarına önem vermektedir. Bu kültürel değişim, okulun ve pedagojisinin uluslararası odağını desteklemekte ve pekiştirmektedir.

Yeni okul

2015 yılından beri gelişmekte olan ve Eylül 2019'da ilk girişine açılan Paris Okulu, lisans ve lisansüstü eğitimden uzaktan eğitim, dil eğitimi ve yaz okullarına kadar çeşitli programlar sunmaktadır.

İlk kurslar 23 Eylül 2019'da başlayacaktır, birinci sınıf öğrencilerinin ilk alımının okula katılmaları (yüksek lisans çalışmalarının birinci yılına eşdeğer).

ECTS (Avrupa Kredi Transfer ve Biriktirme Sistemi) iki yıllık toplam 120 kredilik ders veren okula uygulanacaktır.

Okul ayrıca, Fransa'da özel eğitim kurumlarını akredite eden Répertoire ulusal sertifikalarına sahip meslek mensuplarına kayıt işlemini tamamlamaktadır. Öğrenci kohortumuz, teknoloji ve kültürler geliştikçe ek dersler önerebilecek, diğer kurumlarla değişim ilişkileri geliştirecek, okul tüzüğü ve liderliğini değiştirecek ve oylayacak öğrenci konseyiyle birlikte kurs gelişimimizin önemli bir bölümünü oluşturacak.

Akademik hayat

Paris School Of Architecture pedagojisi, mimarlığın tek, kapsamlı, yıl boyunca süren bir stüdyo projesinde var olduğu karmaşık ve farklı konuların test edilmesine dayanmaktadır.

Eylül ayından Haziran ayına kadar mezuniyet sonrası bir mimari proje geliştirmek, dönem boyunca kısa özetleri olan diğer kurumlarda bulunanlardan daha fazla araştırma, anlatı, temsilci ifade, felsefi katılım ve zanaat çıktısı sağlar.

Bu tür projeler, derinlemesine ve karmaşıklığı olan projelerle mezun olan mezunlarla, entelektüel olarak zorlu ve kritik derecede titiz.

Bu proje odaklı pedagojiyi güçlendirmek, tasarım, hukuk, film, iletişim ve bina satın alma dünyalarından profesyonelleri getiren bir dizi Ana Sınıftır. Bu Master Class'lar, yalnızca mesleki uygulamalara dayanan uzmanlık bilgisi kazandırmakla kalmaz aynı zamanda stüdyo projesine beslenerek her öğrencinin çok bireysel tepkiler geliştirmesini sağlar.

Her akademik yıl, gösteri sonunda, Paris merkezinde düzenlenen her öğrencinin eserinin halka açık bir galeri sergisi ile sonuçlanıyor. Bu, öğrencilerimize çalışmalarını aileye, arkadaşlara ve potansiyel işverenlere ve yatırımcılara gösterme fırsatı sunar.

Yıl boyu süren stüdyo projesinin değerlendirmeleri, yıl sonu gösterisinin açılış gecesinden önceki gün yapılan son sunumdan sonra yapılır. Her Master Class'ta ek değerlendirmeler, konuya göre, konuya göre konu bazında yapılır. Sergide yer alabilmek için tüm Ana Sınıflar geçilmelidir.

Okulun pedagojik felsefesinin benzersiz bir unsuru, derecelendirme sistemi uygulamamamızdır, yani projeler bir Başarılı veya Başarısız olarak değerlendirilir. Bu, maksimum ifade özgürlüğünü teşvik eder ve öğrencilerin risk almalarını ve yenilik yapmalarını sağlar. İstisnai stüdyo projelerine, Yılın Başkanının takdirine bağlı olarak bir Ayırtma verilebilir. Çalışmaları sırasında Fransızca dil dersleri almak isteyen öğrenciler bunu yapabilir. Bu, öğrencilere Paris'te yaşarken günlük aktivitelerinde yardımcı olacaktır. Bunlar hem başlangıç seviyesinde hem de orta düzeyde sunulacak.

PSA stüdyoları, öğrencilerin 3d baskı yetenekleri, lazer kesim makineleri, yazıcılar, projektörler ve model yapım ekipmanları dahil olmak üzere stüdyo projelerini üstlenmeleri için gerekli donanıma sahiptir. Öğrencilerin iki yıl boyunca dizüstü bilgisayar satın almaları şiddetle tavsiye edilir.

Konumlar

  • Paris

    5 rue Durantin, Paris, 75018, Paris

    sorular