Keystone logo
Paris School of Economics

Paris School of Economics

Paris School of Economics

Tanıtım

CNRS, École des Hautes Études en Sciences Sociales (EHESS), École normale supérieure (ENS-PSL), École des Ponts ParisTech, INRAE ve Université tarafından Bilimsel İşbirliği Vakfı (Fondation de Coopération Scientifique) olarak kurulmuştur. Paris 1 Panthéon-Sorbonne, Paris School of Economics , yaklaşık 140 araştırmacı ve 150 doktora adayından oluşan bir topluluktan oluşmaktadır.

PSE araştırma yürütür ve en yüksek uluslararası düzeyde ekonomi dersleri verir, ekonomi analistleri ve diğer sosyal bilimciler arasındaki alışverişi aktif olarak teşvik eder, ekonomi politikası tartışmalarına katkıda bulunur ve bilimsel araştırmalarını genel halkın erişimine sunar.

Paris School of Economics , RePEc sıralamasına göre Avrupa'nın önde gelen ekonomi bölümü ve dünyadaki ilk beş arasında yer alıyor.

Geleceğe Yatırım Programı (PIA) tarafından, bir Üniversite Araştırma Okulu (EUR), Paris Graduate School of Economics (PgSE) adıyla belirlenmiş ve böylece 10 yıl içinde 23 milyon euro bağışlanmıştır.

Jean-Pierre-Danthine başkanlığındaki PSE Yönetim Kurulu, kurucu üye kurumlar ve PSE'nin bilimsel ortakları ile diğer kalifiye kişilerden oluşur. PSE'nin yöneticisi, CLEOR'un (PSE'nin akademik ve idari personelinin temsilciler konseyi) tavsiyesi üzerine Yönetim Kurulu tarafından aday gösterilen Jean-Olivier Hairault'dur. Bilim Konseyi, önde gelen uluslararası bilimsel şahsiyetleri içerir ve Pierre-André Chiappori tarafından yönetilir. PSE Etik Komitesi, Mireille Chiroleu-Assouline yönetimindeki etik tüzüğünün uygulanmasını izler.

155157_pexels-photo-6141084.jpeg

ahlâk

PSE Etik Tüzüğü

PSE öğretimi ve araştırması en yüksek etik standartlara dayanmaktadır. Değerlerimiz, araştırmamızın bütünlüğüne, etik kurallarına, mükemmelliğine ve bağımsızlığına, PSE topluluğunun tüm üyelerine saygı ve sosyal, sivil ve çevresel sorumluluklarımıza yansır.

Bir kurum olarak PSE, tüm faaliyetlerine sorumlu bir yaklaşım benimsemeye ve tüm katılımcıların (öğrenciler, öğretmenler, araştırmacılar ve destek personeli) aynı taahhüdünü sağlamaya kararlıdır. PSE, değerlerinin herkesin davranışına rehberlik etmesini sağlamak için tüm uygun adımları meslektaş bir şekilde atacaktır.

Bu amaçla, PSE, aşağıda sıralanan değerlere saygı duyarak ima edilen yükümlülüklerin şeklini ve içeriğini tanımlamak ve kurumun ve tüm üyelerinin bu ilkelere uymasını garanti altına almak için tasarlanmış prosedürleri tanımlamak olan bir etik komitesi kurmaktadır. .

PSE topluluğu, PSE onaylı kurslar, Ph.D. PSE'ye bağlı adaylar, PSE çalışanları, PJSE üyeleri ve bağlı oldukları akademik kuruma bakılmaksızın PSE'ye bağlı veya ilişkili tüm araştırmacılar ve öğretmen-araştırmacılar.

Degerlerimiz

  1. Bilimsel bütünlük
  2. Araştırma özgürlüğü ve bağımsızlığı
  3. Herkese saygı
  4. Sosyal, sivil ve çevresel sorumluluklar

Etik Kurulu

Etik Komitesi, CLEOR'un bir yan kuruluşudur. PSE-PJSE yönetiminin bir temsilcisi tarafından yönetilen, Ph.D.'yi temsil eden yedi diğer daimi üyeden oluşmaktadır. adaylar, araştırmacılar ve idari ve teknik personel.

EUR - Paris Ekonomi Enstitüsü

PSE projesi “Paris Graduate School of Economics (PgSE)”, “Écoles Universitaires de Recherche, EUR” (Üniversite Araştırma Okulları), PIA3 (Geleceğe Yatırımlar) proje teklifleri çağrısının ilk turunda seçildi. Program, Labex OSE (Açık ekonomi) faaliyetlerini genişletir ve araştırmayı en yüksek düzeyde öğretimde mükemmellikle bütünleştirmeyi amaçlamaktadır.

Agence Nationale de la Recherche liderliğindeki ve Yüksek Öğrenim, Araştırma ve İnovasyon Bakanlığı ve Genel Yatırım Komisyonu (CGI) tarafından başlatılan bu EUR projesi, hükümetin planına uygun olarak Fransa'da lisansüstü okul modelini teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini bir araya getirerek bir veya birkaç bilimsel alanda “etkimizi ve uluslararası itibarımızı […] pekiştirmek. bir veya birkaç üst düzey araştırma kurumu tarafından desteklenen bir veya birkaç alanda kurslar ”.

Hedeflerimiz

Paris Ekonomi Enstitüsü, bir lisansüstü - Yüksek Lisans ve Doktora geliştirerek faaliyetlerini ve potansiyelini büyük ölçüde genişletmek için Labex OSE aracılığıyla kazanılan deneyime dayanacaktır. - PSE ve OSE'nin kurucu kurumları, laboratuvarları ve ortaklarıyla katılımı sürdürürken, bilimsel hedefleri (yöntemler, nesneler, veriler) genişletmek ve çeşitlendirmek ve diğer disiplinlerle olan alışverişleri derinleştirmek, dünya düzeyinde ekonomi eğitimi programı.

155158_pexels-photo-5965713.jpeg

Jourdan Kampüsü (PSE / ENS)

Kampüs yenileme (2013 - 2017)

23 Şubat 2017'de, Paris'in 14. bölgesindeki Jourdan kampüsünde yer alan 12.000 m²'yi aşan yeni ENS-PSE binası, Cumhurbaşkanı François Hollande tarafından resmen açıldı. Ayrıca okullar ve yüksek öğrenim ve araştırma bakanı Najat Vallaud-Belkacem, Paris belediye başkanı Anne Hidalgo ve Île de France Bölge Konseyi başkanı Valérie Pécresse de hazır bulundu.

Önemli Tarihler

2007 - Büyük ölçüde Ile-de-France bölgesi ve geri kalanı için Paris şehri ve Fransız eyaleti, PSE ve ENS için Jourdan kampüsünde yeni bir binanın inşasını finanse etmeye karar verdi.

2011 - TVAA ajansı (Thierry Van de Wyngaert, Véronique Feigel Associated Architects) yakın çevresinin mimari geleneğinde iddialı ve zarif bir proje önerdi. Modelleri ve 3D projeyi görün.

2017 - 2013 sonbaharında başlayan inşaat, 2017 yılının başında PSE topluluğu tek bir kampüste toplandığında sona eriyor: kampüs yenileme hakkında daha fazla bilgi edinin. Açılış 23 Şubat 2017 idi (bu haberi okuyun). PSE, 2017'de 10. Yılını da kutluyor!

Önemli noktalar

49 milyon € (Tüm Harcamalar Karışık): 31.5 milyon € Région Ile-de-France, 14.5 milyon € Eyalet, 3 milyon € Paris Belediye Binası

12.500 m²'lik yeni bir bina (1 hektarlık bir kampüste): 6300 m² PSE, 3900 m² ENS, 2300 m² ortak - 300 kişilik bir amfitiyatro, 50.000'den fazla kitap içeren 870 m²'lik bir SHS kütüphanesi, bir öğrenci evi. ..

Yaklaşık 2.000 kullanıcı: öğrenciler, öğretmenler, araştırmacılar ve yöneticiler ENS ve PSE.

Bina, "Bâtiments Tertiaires Démarche HQE / Label BBC Effinergie" sertifikasına sahiptir.

Konumlar

  • Paris

    48 Boulevard Jourdan, 75014 Paris, 75014, Paris

    sorular