Keystone logo
Politecnico di Milano

Politecnico di Milano

Politecnico di Milano

Tanıtım

Politecnico di Milano , öğretim ve araştırmada her zaman kalite ve yeniliğe dayalı olmuştur ve deneysel araştırma ve teknoloji transferi yoluyla ekonomik ve üretim dünyalarıyla verimli bir ilişkiye yol açmıştır.

Bilimsel araştırma

Politecnico di Milano , ağırlıklı olarak enerji, ulaşım, planlama, yönetim, mimari, tasarım, matematik, doğa ve uygulamalı bilimler, BİT, çevre ve kültürel miras alanlarında yürütülen Araştırmaya olan güçlü bağlılığıyla öne çıkıyor.

Araştırma, gelişmiş ve yenilikçi eğitim programları tasarlandığından, üniversite ile iş dünyasının buluştuğu bir yer yarattığı ve böylece inovasyona ve dönüşüme güçlü bir katkı sağladığı için, uluslararası bazda en iyi üniversite enstitüleri arasında karşılaştırma ve rekabet için önemli bir unsuru temsil etmektedir. toplumun.

Avrupa'da Politecnico di Milano , en nitelikli Avrupa üniversiteleri ile birçok araştırma ve eğitim projesinde yer almakta ve diğer ülkelere genişlemektedir: Kuzey Amerika'dan Güney Doğu Asya'ya. Üniversite, seçilmiş, çok yetenekli öğrenciler için müfredat dışı etkinliklerle yeni nesil Mühendisler yetiştirmeyi amaçlayan, önde gelen beş Avrupa teknoloji üniversitesi arasında stratejik bir ittifak olan IDEA Ligi'nin bir parçasıdır.

#ASK ÖĞRENCİSİ

Akademik geleceğinizi mi planlıyorsunuz ve ilk elden deneyimler duymak mı istiyorsunuz?

Sıralamalar

QS SIRALAMALARI 2024

 • İtalya'da 1.
 • Dünyada 123'üncü

Kampüs Özellikleri

kampüsler

Politecnico di Milano Milano (Leonardo ve Bovisa kampüsleri), Como, Lecco, Cremona, Mantova ve Piacenza şehirlerinde yedi kampüsü bulunmaktadır. Bu çok merkezli yapıya Politecnico Network denir. Milano'dadır ve yakındaki şehirler Avrupa'nın en büyük ekonomik ve kültürel alanlarından birini oluşturmaktadır. Milan kendisi Moda ve Tasarım alanlarında dünyaca ünlüdür.

PoliMi'deki uluslararası öğrencilere ve spora hoş geldiniz

Politecnico di Milano ve üniversiteye bağlı diğer merkezlerde çeşitli spor tesisleri mevcuttur. Öğrenciler atletizm, futbol, ragbi, yüzme, fitness, golf, voleybol, basketbol, futbol, judo, eskrim, tırmanma, kayak vb.

  Konumlar

  • Milan

   Piazza Leonardo da Vinci, 32 , 20133, Milan

  • Como

   Polo Territoriale di Como Via Natta 12/14 , 22100, Como

   • Lecco

    Polo Territoriale di Lecco Via Gaetano Previati, 1/c , 23900, Lecco

    • Cremona

     Polo Territoriale di Cremona Via Sesto 39/41 , 26100 , Cremona

     • Piacenza

      Polo Territoriale di Piacenza Via Scalabrini 76 , 29121, Piacenza

      • Mantua

       Polo Territoriale di Mantova Piazza d'Arco 3 , 46100, Mantua

       • Milan

        Milano Bovisa Campus, , Milan

        sorular