Keystone logo
Pedagogical University Bolivia (Universidad Pedagógica)

Pedagogical University Bolivia (Universidad Pedagógica)

Pedagogical University Bolivia (Universidad Pedagógica)

Tanıtım

Pedagoji Üniversitesi, 21 Mayıs 1999'da DS 25386 tarafından oluşturuldu.

1. Madde şu şekildedir: Sucre şehrinde Pedagoji Üniversitesini, mevcut Yüksek Normal Enstitü "MARISCAL SUCRE" nin bir dönüşüm süreci olarak oluşturun. Yüksek Öğretim, Bilim ve Teknoloji Bakan Yardımcısı aracılığıyla Eğitim, Kültür ve Spor Bakanlığına bağlı olacaktır.

0156 Sayılı 6 Haziran 2009 tarihli Yüksek Kararname, Sanat. 3 paragraf I, “Sucre kentinde bulunan Pedagoji Üniversitesi'nin, eğitim bilimlerinde lisansüstü çalışmalar ve diploma, yüksek lisans ve doktora derecelerinde uzmanlık alanlarında sürekli eğitim ve çalışmalar için bir üniversite yüksek öğretim kurumuna dönüştürüldüğünü” belirtmektedir.

Pedagoji Üniversitesi, Sucre şehrinde bulunan Mesleki Eğitim Bakanlığı Yardımcılığı ve Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü aracılığıyla Eğitim Bakanlığına bağlı, eğitim tartışmalarını teşvik eden öğretmenlerin lisansüstü eğitiminden ve eğitimin gelişiminden sorumlu, merkezi olmayan bir kurumdur. Araştırma, teknoloji ve yenilik süreçleri, Çokuluslu Eğitim Sisteminin Anayasal çerçeve ve 070 sayılı Eğitim Avelino Siñani Yasası kapsamındaki dönüşümünün doğasında bulunan sorunlara ve ihtiyaçlara cevap vermek için Avelino Siñani - Elizardo Pérez.

Konumlar

  • Sucre

    Nicolas Ortiz,198, , Sucre

    sorular