Keystone logo
Peking University HSBC Business School (PHBS)

Peking University HSBC Business School (PHBS)

Peking University HSBC Business School (PHBS)

Tanıtım

Peking University HSBC Business School (PHBS) , Pekin Üniversitesi'nin küresel ekonomi, finans ve yönetim araştırmalarına katılımını ilerletme vizyonuyla 2004 yılında kurulmuştur. Shenzhen'de bulunan PHBS , Pekin Üniversitesi'nin tarihi varlığını ve birinci kademe işletme eğitim programlarını ülkenin güneyine getiriyor ve gelişen şehrin dinamik ve girişimci ruhundan yararlanıyor.

PHBS şu anda bir doktora programı, uzmanlaşmış yüksek lisans programları, bir MBA programı, bir yönetici MBA programı ve çok sayıda yönetici geliştirme programı sunmaktadır. Hedefi uluslararasılaşma olan PHBS , AACSB, AMBA ve EFMD tarafından akredite edilmiştir ve İngiltere, Oxfordshire'da yeni bir kampüs açarak cesur bir adım atmıştır.

En uluslararasılaştırılmış Çin-ulusal işletme okulu olan PHBS , İngilizce olarak öğretilen yılda yaklaşık 130 lisansüstü işletme kursu sunmaktadır. 80 tam zamanlı uluslararası ve Çinli öğretim üyesi doktoralarını en iyi kurumlardan almıştır. %95'i Çin vatandaşı olan tüm sınıf arkadaşlarınız iyi derecede İngilizce bilmektedir ve Çin'deki en iyi üniversitelerden mezun olmuşlardır. Bu nedenle, öğrenciler son derece uluslararasılaştırılmış kampüsümüzden yararlanabilirler.

Küresel Tanıma

PHBS aldığı ilk onay PHBS Ekonomi Yüksek Lisans programına EPAS akreditasyonu verdiği 2011 yılında Avrupa Yönetim Geliştirme Vakfı'ndan (EFMD) geldi. PHBS , şu anda AACSB ve AMBA akreditasyonlarına sahip olarak dünya çapında tanınmaya odaklanıyor.

Eşsiz Çin Odağı

Programlarımız aynı zamanda küresel bir bakış açısı bağlamında bir Çin odağını da içermektedir. Öğrenciler sadece önemli mesleki bilgi ve becerileri öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda Çin'de iş ve ekonomi hakkında daha derin bir anlayış geliştirerek onları iş piyasasında daha rekabetçi hale getirebilir veya bu dinamik ülkede bir iş kurmaya daha hazır hale gelebilirler.

Neden biz?

120 yılı aşkın bir süredir Pekin Üniversitesi, dünyanın önde gelen üniversitelerinden biri olarak uluslararası alanda tanınan seçkin bir öğrenim kurumu olmuştur. 2004 yılında kurulan PHBS , itibarı ve işletme eğitiminde uluslararası bir mükemmellik merkezi olarak hızla büyümüştür.

PHBS , dünyanın önde gelen üniversitelerinden doktora derecesine sahip, uluslararası eğitim almış 80'den fazla öğretim üyesine sahiptir. Ekonomide Nobel ödüllü Thomas Sargent, Sargent Kantitatif Ekonomi ve Finans Enstitüsü başkanı olarak araştırma yapmak üzere PHBS

Programlarımız, hem teorik hem de pratik öğrenmeyi içeren kurslarla finans, yönetim ve ekonomi alanlarında derinlemesine konu öğrenmeye odaklanır. Programlar ayrıca küresel bir bakış açısı bağlamında bir Çin odağını da içeriyor. Diğer birkaç işletme okulunun sahip olduğu bu benzersiz özellikler, öğrencilerin küresel ticarette başarılı olmak için ihtiyaç duydukları yetenekleri ve bağlantıları geliştirmelerine yardımcı olabilir.

Programa kabul koşulları

Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

Konumlar

  • Shenzhen

    Peking University HSBC Business School Nanshan Qu, Shenzhen Shi, Guangdong Sheng China, 518055, Shenzhen

sorular