Keystone logo
Piet Zwart Institute

Piet Zwart Institute

Piet Zwart Institute

Tanıtım

PIET ZWART ENSTİTÜSÜ: SANAT, TASARIM VE SANAT EĞİTİMİNDE YÜKSEK LİSANS

Piet Zwart Enstitüsü, Willem de Kooning Akademisinin uluslararası yüksek lisans programlarını Hogeschool Rotterdam'da barındırıyor. 1999'dan beri sanat, tasarım ve sanat eğitimi alanlarında araştırma ve araştırmalar yapmak için çalışıyor.

60469_KDH.jpg

Medya ve bağlamlarda deneysel olarak çalışan öncü Hollandalı tasarımcı Piet Zwart'ın adını alan Enstitü, samimi bir öğrenme ortamında derinlemesine uzmanlık ve disiplinlerarası değişimin zengin bir birleşimini sunuyor.

Piet Zwart Enstitüsü kursları, Rotterdam şehir merkezinin kalbinde, Karel Doormanhof 45 ve Blaak 10'da yer almaktadır. Öğrenciler ve fakülte onlara çeşitli kültürel etkiler getiren dünyanın dört bir yanından gelirken, şehre, geçmişi ve sürekli değişen kent ortamına güçlü bağlantılar da vardır.

Dört Master dersinin hepsi - Güzel Sanatlar, İç Mimarlık: Araştırma + Tasarım, Medya Tasarımı ve İletişimi ve Sanat Eğitimi - her disiplinin karmaşık sosyal, kültürel ve siyasi temellerine ilgi duyuyor.

Kolektif öğrenme, bireysel eğitimler, uygulamaya dayalı araştırma ve teorik sorgulamayı birleştiren benzersiz bir müfredat sayesinde kurslarımız, çalışmalarına eleştirel yansıtıcı, yenilikçi, sorgulayıcı ve yaratıcı yaklaşımı olan profesyonelleri eğitir. Mezunlarımız sadece alanlarında kendilerini kurmakla kalmayıp aynı zamanda mesleğinin sınırlarını tanımlamakta ve yaratıcı bir şekilde tanımlamaktadırlar.

Bir eğitim programı ve kültür merkezi olarak 'halka açık olma' kavramı faaliyetlerimizin özüdür. Sergiler, programlama, konferanslar ve yayınlar, araştırmalarımızı akademik çevrenin ötesine genişletmenin yanı sıra, aynı zamanda Piet Zwart Enstitüsü gibi akademik bir çerçeveyle mümkün kılan yansıtma ve bilgi birikimi için gerekli olan spekülatif alanı değerlendirecek bir araçtır.

Konumlar

  • Rotterdam

    Blaak 10 3011 TA, , Rotterdam

  • Rotterdam

    Karel Doormanhof 45 3012 GC, , Rotterdam

sorular