Keystone logo
Pontifícia Universidade Católica de Campinas (PUC-CAMPINAS)

Pontifícia Universidade Católica de Campinas (PUC-CAMPINAS)

Pontifícia Universidade Católica de Campinas (PUC-CAMPINAS)

Tanıtım

Misyonumuz

"Campinas Papalık Katolik Üniversitesi, gerçekliğin sosyo-kültürel özellikleri dikkate alınarak etik ve Hıristiyan değerleri, gelen, onun misyonu faaliyetleri ile adil ve kardeşçe bir toplum inşa katkıda üretmek zenginleştirmek ve bilgi yaymak için Eğitim ve Araştırma, mesleki eğitim mükemmellik ve insan kişiliğinin ayrılmaz oluşumuna yönelik. "

Kurumsal Değerler

Kurumsal misyonunu yerine getirmek için, PUC-Campinas aşağıdaki değerler ve performans koşullarına göre kendi faaliyetlerinin yürütülmesine rehberlik:

1. Dayanışma 2. Sosyal Bağlılık Çevre için 3. Sorumluluk 4. Katılım ve sorumluluk Insan kişiliğinin ayrılmaz oluşumu için 5. Sorumluluk 6. proaktiflik Ekonomik ve mali sürdürülebilirlik ile 7. gelişme

PUC-Campinas Tarihi

PUC-Campinas tarihi o Üniversitesi'nin ilk birimi, Felsefe, Fen-Edebiyat Fakültesi doğduğunda 7 Haziran 1941'de, başladı. Campinas Diocese anda Barão de Itapura olarak bilinen Joaquim Polikarp örümcek tarafından sahip olunan eski ev satın aldı.

1955 yılında, Felsefe, Fen ve Edebiyat Fakültesi Eğitim Federal Konsey tarafından tanınan Katolik Üniversitesi, oldu. Pontifical başlığı 1972 yılında Papa Paul VI tarafından verildi.

Yakında on dokuzuncu yüzyılda inşa edilmiş konak tüm Üniversite dersleri grubuna küçük hale yaptı. Kampüs I, II Kampüsü, Sanat Seminer ve Enstitü: Böylece, yeni kampüsleri alanı ihtiyacına göre ortaya çıkmıştır.

2006 yılında, PUC-Campinas varoluş 65 yılını kutladı.

Konumlar

 • Campinas

  Campinas, Brezilya

  programlar

   Kurum ayrıca şunları sunar:

   sorular